Poszukuję dobrej i działającej galerii do Joomla.
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 23

Temat: Poszukuję dobrej i działającej galerii do Joomla.

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    10-08-2006
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    105
    Punkty
    10

    Domyślny Poszukuję dobrej i działającej galerii do Joomla.

    Poszukuję dobrej i działającej galerii do Joomla. Wszystkie te, które dotychczas sprawdziłem, albo nie działają w ogóle, albo są tak kiepskie w obsłudze, że dyskwalifikują się same. I tak, aby nie być gołosłowny po kolei przedstawię wszystkie problemy z tymi galeriami.

    Datso Gallery chyba najlepiej działa z tych wszystkich dostępnych galerii do Joomla, ale i ona ma bardzo poważne błędy. Bardzo kiepska i strasznie niewygodna jest obsługa w panelu administracyjnym galerii. Poza tym nijak nie można sprawić, aby były widoczne opisy do zdjęć. Szwankuje też sortowane zdjęć, które tam w ogóle nie działa, a zdjęcia ustawiają się jak same chcą.

    Do panelu administracyjnego Expose nie można w ogóle wejść. W krótkiej instrukcji do niej jest co prawda informacja, że można to obejść przy pomocy Album Manaagera. Problem w tym, że takiego Album Managera pod Linuksa w ogóle nie ma (a Windowsa w ogóle nie używam). Zainstalowałem sobie jeszcze tego Album Managera w wersji dla PHP, ale też u mnie nie działa.
    Widziałem demo tej galeryjki. Nawet fajna jest, ale co z tego, jak nie działa poprawnie?

    Kiedy klikam na odnośnik w menu prowadzący do galerii Hexaimage, to pojawia się komunikat: Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /home/k/o/m/komg/www/components/com_heximage/heximage.php on line 68.

    W galerii Joomnik jest bardzo kiepska nawigacja. Nie ma w niej żadnych odnośników, które pozwalają na płynne przejście do innej kategorii. W tym celu trzeba klikać na "Cofnij w samej przeglądarce. jednym słowekm kicha.

    W PAXGallery w ogóle nie można stworzyć żadnej kategorii.

    Z kolei w Pony Gallery da się nawet stworzyć kategorię, ale po kliknięciu na czerwony krzyżyk w kolumnie "Published" pokazuje się komunikat Select an item to publish i stworzonej kategorii w żaden sposób ne daje się opublikować.

    RSSGallery w ogóle nie reaguje na ustawienia w panelu administracyjnym. Ustawiam np. miniaturki kategorii w 3 kolumnach, a rzeczywiście wyświetlają się tylko w jednej.

    Zoom Gallery ma jakieś problemy z kodowaniem i w miejscu polskich liter pojawiają się krzaczki.

    To tylko niektóre problemy z galeriami. Gdybym bowiem chciał je wszystkie wymienić, to zajęłoby to o wiele więcej miejsca tutaj.
    Czy jest jakaś dobra i działająca galeria do Joomla?
    Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
    Ostanio edytowane przez kaszczor : 29-12-2006 10:39

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    29-12-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Polecam rsgallery2

    Polecam rsgallery2 ja tego używam na stronie szwejkowskiej ( popatrz jak działa). Faktycznie były jakieś małe problemy z tabelami o których wspominasz ale po ustawieniu w konfiguracji "stylu miniaturek" na "tabele" a nie "pływające" problem zniknął.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    10-08-2006
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    105
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez dtp3 Zobacz wiadomość
    Polecam rsgallery2 ja tego używam na stronie szwejkowskiej ( popatrz jak działa). Faktycznie były jakieś małe problemy z tabelami o których wspominasz ale po ustawieniu w konfiguracji "stylu miniaturek" na "tabele" a nie "pływające" problem zniknął.
    Mam ustawiony styl na "tabele", ale cała galeria u mnie na to w ogóle nie reaguje, niestety. U mnie więc ten problem w ogóle nie znika. I to tą całą galerię całkowicie dyskwalifikuje.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Polecam galerie Coppermine, którą można zintegrować z Joomlą. Na początku też kombinowałem z różnymi galeriami pod Joomle i myślałem że Zoom jest takie dobre, ale nie ma to jak konkretny skrypt Coppermine. Naprawde warto.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    10-08-2006
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    105
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez xfm Zobacz wiadomość
    Polecam galerie Coppermine, którą można zintegrować z Joomlą. Na początku też kombinowałem z różnymi galeriami pod Joomle i myślałem że Zoom jest takie dobre, ale nie ma to jak konkretny skrypt Coppermine. Naprawde warto.
    Tylko jak to zrobić? Jest gdzież jakaś instrukcja integrowania CPG z Joomla? Jeżeli tak, to zapodaj "namiary".

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    10-08-2006
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    105
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Rybik Zobacz wiadomość
    A gdzie jest jakaś instrukcja, jak to ze sobą połączyć? Najlepiej gdyby była po polsku, bo ja w angielskim nie jestem zbyt biegły.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    29-12-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Coppermine jest OK

    Owszem Coppermine to potęga ale mnie niestety nie udało się go zintegrować z Joomlą. Używam go natomiast oddzielnie na kilku stronach jako samodzielna galeria i faktycznie uważam że chyba lepsza darmowa galeria nie istnieje !!
    Jednakże bardzo chętnie pooglądałbym przykład zintegrowania coppermina z joomlą ZNA KTOś TAKI ?? proszę o linki !

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    144
    Punkty
    10

    Domyślny

    Integracja wbrew pozorom wcale trudna nie jest jak by się na pierwszy raz wydawało, choć z samego początku musiałem się trochu pogłowić.

    A więc robimy tak: rozpakowujemy plik joomcpg-bridge.zip pobrany z http://www.mehdiplugins.com/misc/. Nastepnie kopiujemy pliki joomla.inc.php, joomla.integ.php, quickmerge.php znajdujące sie w głównym folderze wypakowanego archiwum do katalogu bridge w galerii coppermine.
    Nastepnie wracamy do folderu gdzie mamy mostek, ale tym razem wchodzimy do katalogu cpg149 => hacked files i znajdują się tam dwa pliki: bridgemgr.php kopiujemy i wklejamy do głównego folderu coppermine nadpisując istniejący, oraz podobnie postępujemy z functions.inc.php wklejając do folderu include również znajdującym się w galerii.
    Należy jeszcze zainstalować w Joomli component com_coppermine znajdujący się w joomcpg-bridge.zip

    Teraz logujemy się w coppermine jako administrator (ważne jest aby administrator zarówno w joomli i coppermine miał podane te same dane, czyli nazwa, email i hasło). Na samym dole jest opcja jak integracja którą klikamy, a nastepnie zaznaczamy "joomla" i włącza się nam kreator.
    Jedynie co trzeba wpisać, to bezpośrednia ścieżkę do skryptu galerii, czyli np. /home/public_html/moja_strona/galeria (w zależności od serwera), kończymy kreatora i to wszystko

    Potem tylko tworzymy link w Joomli jako łącze url, ponieważ odpalając jako komponent będzie błąd o którym nawet pisze w faq na stronie domowej mostka. Dodam, że integracji dokonałem na Joomli 1011 oraz Coppermine 1410.

    Zintegrowałem też dodatkowo forum SMF i przyznam że mialem troche problemow ponieważ posypala sie automatyczna synchronizacja uzytkownikow w forum przy rejestracji poprzez joomle, ale znalazlem na to patent. Jezeli chcecie mieć te dwa komponenty, to najpierw nalezy zintegrowac galerie, a pozniej dopiero forum i wszystko bedzie ok.

    Adres strony to http://nocnytarnow.pl którą miałem uruchomic 1 stycznia, ale z powodu braku czasu i kilku potknieć po drodze otwarcie przeciągnie się o jeszcze kilka tygodni.

    P.S.
    Opisałem to dość łopatologicznie i sorry za błedy stylistyczne, interpunkcyjne itp, ale nie mam czasu na ich poprawe, bo liczy się treść i myślę, że w miare wiadomo o co chodzi. Jak by byly jakieś pytania, to piszcie w tym wątku. Nie będe odpisywał na pm ani emaile. Pzdr
    Ostanio edytowane przez xfm : 01-01-2007 15:57

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    31-12-2006
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    doszedlem do kreatora bridge ... pytal o integracje z forum nie pytal o sciezki do galerii ....
    po zakonczeniu instalatora dostaje komunikat
    Cannot find "com_coppermine" component .
    Seems you need to install it first.
    jesli nawet wejde na www.moja strona.com/moja galeria to dostaje ten sam komunikat ... hmmm jakies pomysly ?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •