Przypisanie menu - żle działa?
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Przypisanie menu - żle działa?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    10-09-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny Przypisanie menu - żle działa?

    Witam
    Mam taki problem - Joomla 1.5.22. Na stronie głównej są W lewej kolumnie mam np. trzy moduły: mainmenu, login i poll. Jeżeli w: Rozszerzenia-> moduły -> edycja, w pozycji Przypisanie menu -> Pozycje menu jest wybrane "wszystkie" dany moduł jest wszędzie widoczny. Jeżeli natomast wybiorę "zaznaczone na liście" i zaznacze wszystkie to taki moduł nie jest widoczny np. gdy klikne "więcej" i wyświetlam cały artykół.
    Aby to zobrazować proszę popatrzyć na stronę test.zs3.jaslo.pl, i tam jak kliknę na odnośnik "więcej" pierwszego artykółu to jest ok. ale jak klikne na "więcej" dla artykułu 2, 3 i 4 to znikają moduły lewej kolumny pomimo, że w tych modułach w pozycji "zaznaczone na liście" zaznaczone są wszystkie. Taki sam efekt jest jak kliknę w menu "Kadra".
    Ma może ktoś jakiś pomysł co to może być

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    29-04-2008
    Skąd
    www.itcent.pl
    Wpisy
    353
    Punkty
    38

    Domyślny

    Pierwsze co rzuca się w oczy to litera "ś" w aliasie dla kategorii aktualności, zmień alias na "aktualnosci"

    Zobacz czy jeśli wyłączysz proste adresy, wyświetlanie modułów będzie działać.
    www.ITCent.pl - Obsługa informatyczna Puławy

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    10-09-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź, ale "ś" nie ma tu nie co rzeczy. Po krótkich testach doszedłem do tego, że jak artykuł nie jest podpięty do jakiejś pozycji z menu (np. jest nieprzypisany) to się tak dzieje. Jeżeli artykuł "Strona w budowie" jest przypisany (np. w moim przypadku) do pozycji menu "Absolwenci" to moduły w lewej kolumnie są, natomiast jak artykuł jest tylko na startowej i nie jest podpięty do jakiejś pozycji menu to moduły z lewej kolumny znikają.
    Sprawdziłem to także na wersji 1.5.20 i 1.5.6 przy standardowej instalacji i szablonie MilkyWay.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ale to akurat jest standardowe działanie
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    10-09-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak Zgadzam się jest to standardowe działanie.
    Dlatego postawię moje pytanie odwrotnie.
    Czy jest taka możliwość, żeby menu pionowe było zawsze widoczne oprócz jednej pozycji z menu poziomego. Aby to zilustrować proszę popatrzeć na moją stronkę http://test.zs3.jaslo.pl. Chcę żeby menu pionowe po lewej było widoczne dla wszystkich pozycji menu, oraz dokumentów poza pozycją "Plan Lekcji" Gdy wybiorę Plan Lekcji" to kolumny lewa i prawa powinny znikać, a środkowa powinna mieć 100% rozmiaru.

    Pozdrawiam

  7. #6
    Wyjadacz larry_krk awatar
    Dołączył
    22-07-2008
    Wpisy
    534
    Punkty
    40

    Domyślny

    1. Tworzysz "ukrytą" pozycję modułu w szablonie i wstawiasz tam menu
    2. Podpinasz do niego kategorie artykułów, które nie są przypisane gdzie indziej / z którymi masz problem /
    3. et voilà

    4. Pogrzeb w css - menu poziome jest klikalne w 50% (tylko dolna część odnośników)
    Naród wspaniały tylko ludzie k..
    ----
    Nie zadaję lamerskich pytań jeśli nie zajrzę na >> wiki.joomla.pl >>google.pl >>blog.elimu.pl itp.
    Za popełnione faux pas, wredne odzywki i głupie pytania przyjmuję kopniaki prosto na klatę i nie będę ich traktował ad personam. Tego też oczekuję od innych.

  8. #7
    Przeglądacz bapraster awatar
    Dołączył
    10-06-2011
    Wpisy
    98
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mam podobny problem tyle że dzieje mi się tak gdy chcę wyłączyć moduł kategorie produktów na stronie głównej, faktycznie znika on tam ale znika też w jednej z kategorii która jednak jest zaznaczona na liście "Przypisanie menu". Nie ma tam żadnych artykułów tylko strona katalogowa produktów z Virtuemart. Wszystkie inne widoki listy produktów wyświetlają siepoprawnie z modułem we właściwym miejscu. W jednej tylko kategorii moduł się nei wyświetla mimo, iż jest zaznaczona ona tak by wyswietlała moduł.

  9. #8
    Przeglądacz bapraster awatar
    Dołączył
    10-06-2011
    Wpisy
    98
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pociłem się, niesamowicie kombinując o co chodzi. Okazało się, że miałem jedną nieopublikowaną pozycję menu zupełnie nic nie mającą wspólnego z problemem. Po jej włączeniu wszystko działa jak trzeba z jednym małym wyjątkiem, pozycja wyświetla się w menu. Chwilowo załatwiłem ją css-em ale to raczej tymczasowe rozwiazanie.

    Czy ma ktoś jakiś pomysł? Czemu teraz się wyświetla wszystko poprawnie po włączeniu nic nie mającej z tym wspólnego pozycją menu?

Podobne tematy

  1. Przypisanie modułu do pozycji menu - problem
    przez kolus3d na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-11-2010, 00:06
  2. Różny szablon + przypisanie do menu + sobi2
    przez szoq na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 01-10-2010, 12:38
  3. Zwykły formularz - co robię żle
    przez Grisza na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-05-2010, 14:02
  4. Przypisanie widocznosci modulu do artykulu a nie menu
    przez thruman na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-03-2009, 19:05
  5. żle wyświetlana cena (zl3452)
    przez xanthos na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-08-2007, 14:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •