Jakie wymagania systemowe dla poprawnego kodowania
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Jakie wymagania systemowe dla poprawnego kodowania

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    19-01-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Jakie wymagania systemowe dla poprawnego kodowania

    Witam

    Jakie są wymaganie systemowe dla poprawnego kodowania. Pytam gdyż niekiedy są polskie znaki a niekiedy na innych serwerach nie ma mimo ze nagłówek i stopka mają polskie znaki. co do samej bazy danych to oczywiscie nie ma to znaczenia choć ciągle widze w postach że to powoduje problemy. Są znane dane techniczne servera i php aby strona była poprawnie wyświetlana?
    Chodzi o ustawienia wersja php chyba nie ma znaczenia?

    Dzieki za pomoc gdyż chyba główny problem to kodowanie znaków a on całkowicie dyskryminuje tego cmsa.

    pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Jeżeli chodzi o istalowanie joomli de nowo na systemie gdzie nie ma php5 to praktycznie nie ma problemów z polskimi znakami. Problemy sie pojawiają gdy przenosisz baze na inny serwer, ale tu juz nie ma złotego środka, gdyz kazdy przypadke jest indywidualny

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    19-01-2006
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny php5???

    Cytat Wysłane przez stone
    Jeżeli chodzi o istalowanie joomli de nowo na systemie gdzie nie ma php5 to praktycznie nie ma problemów z polskimi znakami. Problemy sie pojawiają gdy przenosisz baze na inny serwer, ale tu juz nie ma złotego środka, gdyz kazdy przypadke jest indywidualny
    Witam mam pytanie co do kodowania znaków ma php5? Rozumiem ze moge ustalić domyslne kodowanie ale to zawsze w kazym php jest dostepne.

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pigeon
    Witam mam pytanie co do kodowania znaków ma php5? Rozumiem ze moge ustalić domyslne kodowanie ale to zawsze w kazym php jest dostepne.
    Nawet wiecej mozesz... jak masz dobra usluge hostingowa, mozesz sobie wybrac miedzy wersjami php 4 a ver. php 5
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez pigeon
    Witam

    Jakie są wymaganie systemowe dla poprawnego kodowania. Pytam gdyż niekiedy są polskie znaki a niekiedy na innych serwerach nie ma mimo ze nagłówek i stopka mają polskie znaki. co do samej bazy danych to oczywiscie nie ma to znaczenia choć ciągle widze w postach że to powoduje problemy. Są znane dane techniczne servera i php aby strona była poprawnie wyświetlana?
    Chodzi o ustawienia wersja php chyba nie ma znaczenia?

    Dzieki za pomoc gdyż chyba główny problem to kodowanie znaków a on całkowicie dyskryminuje tego cmsa.

    pozdrawiam
    Prawde mowiac, wlasnie baza mam tutaj dosc duze znaczenie, w zaleznosci jak jest to ustawione w phpMyadminie tak tez bedziesz mial to wyswietlane. Dla przykladu, jesli masz ustawione w bazie UTf, i zrobisz dumpa bazy, a potem zechcesz przeniesc strone na inny serwer i nie podmienisz polskich znakow "a, s. z, Z" (to sa zmiekczenia, tylko pisze pod linuxem bez pl klawy wlasnie i nie mam jak tego wklepac) na ich odpowiedniki w kodowaniu ISO (poszukaj np. www.windows.online.pl sa klawy iso do zainstalowania) i tak to wczytasz, to raczej bedziesz mial wszedzie krzaczki. Sprawdz sobie zatem wszystkie parametry.
    Ostanio edytowane przez vj_ : 20-01-2006 13:39
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    24-02-2006
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny win-XP - latin1 czy latin2

    Moje próby z instalacją J. 1.0.7 na WinXP (WAMP5, PHP Ver. 5.1.1, MySQL 5.0.16-nt):

    Po domyślnej instalacji WAMP5 próby instalacji joomla dawały znaki "?" zamiast poslskich liter.
    Problemem była configuracja bazy danych - u mnie w

    c:\Windows\mywamp.ini

    Dopiero gdy wpisałem w sekcji

    [wampmysqld]

    character-set-client-handshake=FALSE

    default-character-set=latin2
    default-collation=latin2_general_ci
    character-set-server=latin2
    collation-server=latin2_general_ci

    instalacja się powiodła i dane w tabelach nie były uszkodzone.
    Ostanio edytowane przez kubaszek : 28-02-2006 12:09

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •