Początki z joomla, z zapasem ambicji
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Początki z joomla, z zapasem ambicji

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    31-03-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny Początki z joomla, z zapasem ambicji

    Witam serdecznie.


    Chcę rozpocząc prace z Joomlą, a znając mój potęcjał zacznę od podstaw aby zrozumiec i wiedzieć wszystko,
    co potrzebne to pracy z tym systemem dziś, jutro i w przyszłości.

    Zacznę od wyboru serwera dla systemu, wersji joomli i hostingu na końcu.


    Oglądałem i czytałem jakies tamie opinie/porady o serwerach, i xammp wydaje się byc najlepszy. W tej kwesti bardzo licze na was.

    Wiadomo mi tyle że joomla 2.5 posiada lepsze systemy zabezpieczeń, chyba najważniejsza sprawa, ale nie wiem jak dokładnie wygląda sprawa modułów. Napewno będe z nich korzystał sporo, ale mam takie dylematy.

    Nastawiam się na opanowanie jednej wersji joomli, jeśli to mozliwe perfekcyjnie, wydaje mi sie ze najlepiej wybrac najnowszy system, który pózniej bedzie mozna rozbudowywac, czyli 2.5 wersja. Czy porównując ilośc dostepnych rozszerzen/modułów z wersja 1.5 , to czy 2.5 posiada takie same możliwosci?
    Martwi mnie że im nowszy system moze nie miec tylu zwolenników, albo/i rozwija się dopiero. Pomóżcie troche, moge nieco źle myślec.


    O hostingu mozna pogadac później.

    Pozdrawiam

    btw. dodam że uzywałem miesiąc temu wersji 2.5, bez problemu postawiłem wlasna strone, znalazlem szablon, edytowalem cos tam umiałem, lecz straciłem dysk z danymi i lipa.;/
    Ostanio edytowane przez gunio1991 : 24-05-2012 11:49

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Jeśli chodzi o naukę Joomla to zacznij od wiki.joomla.pl. Wszelkie niezbędne rozszerzenia znajdziesz na JED. Chcąć bezproblemowo zobaczyć możliwości Joomla użyj serwera lokalnego JAMP (dedykowane narzędzie do pracy z Joomla).

    Lepiej zacząć naukę od Joomla 2.5.x z prostej przyczyny. Jest to wersja która się rozwija. J!1.5.x niedługo przestanie być wspierana. Jeśli chodzi o rozszerzenia to tych pod 1.5 jest chyba wiecej... ale te najlepsze i najpopularnieszje mają już swoje wersje pod 2.5. Jednym słowem szanujące się firmy wypuszczające rozszerzenia do Joomla już dawno mają wersje pod 2.5.

    Pod względem funkcjonalności Joomla 2.5 ma więcej możliwości, m.in. rozbudowany ACL.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    31-03-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    hDziękuje bardzo zza jasna wypowiedź. Ale JAMP jest płatny, tzn. pakiety brązowy i srebrny. Xampp się nie nada? Są jakieś przeciwwskazania duze?

    OK. joomle juz pobieram, stronki zapisuje, i szukam poradników.

    Słyszał ktoś o tym kursie?

    Kod:
    http://www.slawop.net/
    Ciągle powstaje, a ja własnie go subskrybuje od kilku tygodniu, sporo lekcji dostałem, ale nie czytałem wszystkich to nie moge stwierdzic wartosci..

  5. #4
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    A w czym darmowy JAMP odbiega od XAMMP?
    Pobierz wersję free i ona ci w 100% wystarczy.
    W XAMMP mogą się pojawić problemy, które zniechęcą Cię jako początkowego użytkownika Joomla! co oczywiście nie oznacza, że nie można go skonfigurować w sposób pozwalający na pracę z tym CMS.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    31-03-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Rozumiem, ale skorzystam z XAMMPA. Polecany jest na stronie wiki.jomla.pl i na kursie który podałem wyżej, skorzystam w ten sposób i będę sie starał go jakoś sensownie skonfigurowąc.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez gunio1991 Zobacz wiadomość
    Polecany jest na stronie wiki.jomla.pl
    Na stronie wiki, gdy dobrze poczytasz, polecany jest JAMP.
    Niemniej - S. Piszczek podał w instrukcji, jak skonfigurować najnowsze wersja XAMPPa, by nie mieć problemów, więc bez obaw możesz korzystać.
    JAMPP nie wymaga dodatkowych zabiegów konfiguracyjnych, a ponadto najnowsze wydanie doskonale sprawdza się także przy instalacji innych aplikacji (testowałem Moodle, Vtiger, Mediawiki, Wordpressa)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Zacznę od tego, że bardzo mnie rozśmieszył, ale w sensie pozytywnym twój pierwszy wpis.
    Martwi mnie że im nowszy system może nie mieć tylu zwolenników, albo/i rozwija się dopiero.
    Zwolenników ma niemalże tyle samo co J1.5, bo to wciąż ten sam Joomla, acz po tunningu. Owszem materiałów edukacyjnych jest mniej, ale to raczej kwestia czasu. Ale i tak już coś dziś znajdziesz na stronach wyd. helion np. Oficjalny podręcznik {ćwiczenia}. Poza tym są blogi (w tym mój) i kursy DVD.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Podobne tematy

  1. Początki administracji - Joomla
    przez Robis na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post/autor: 13-04-2008, 22:11
  2. ...::: Początki z Joomla :::...
    przez Fanel na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 01-03-2008, 08:08
  3. Początki z joomla i problem
    przez rafal22bb na forum Różne
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post/autor: 02-02-2008, 14:45
  4. Początki z Joomla - moje pytania
    przez Paszczak na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 22-05-2007, 21:42
  5. Początki Joomla
    przez majtro na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 31-01-2007, 01:28

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •