Poziome menu + pionowe menu i klasa current active
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Poziome menu + pionowe menu i klasa current active

  1. #1

    Domyślny Poziome menu + pionowe menu i klasa current active

    Witam,

    Tworzę stronę (na razie nie mam wykupionego serwera dlatego nie podaję linku) opartą o Joomlę 2.5.X.
    Aktualnie męczę się z kwestią wizualną nawigacji na stronie.

    Mam dwie różne nawigacje: poziome menu i pionowe menu, jednak niektóre pozycje występują i tu, i tu.
    Problem polega na tym, że jeśli wejdę w taką powieloną pozycję to w drugim menu nie jest dopisywana klasa 'current active' co bardzo psuje zarówno kwestię estetyczną strony jak i nie jest zbytnio user-friendly.


    Na samym początku chciałem stworzyć wiele różnych menu:
    w pierwszym menu wybierałoby się kategorię > po wybraniu pojawiałoby się menu z podkategoriami tej kategorii - jednak tutaj również napotkałem problem z klasą 'current active'... dokładniej problem wygląda tak: po przejściu do kategorii elegancko jest dodawana klasa 'current active' jednak już po przejściu do podkategorii tylko jej link otrzymuje tą klasę (inaczej by to wyglądało gdyby to było w obrębie jednego menu). Dla rozjaśnienia - zależy mi na tym, żeby linki do kategorii znajdowały się w zupełnie innym miejscu niż linki do podkategorii, a dodatkowo linki do podkategorii mają być widoczne tylko w aktualnie wybranej kategorii.
    Strona ma być dość mocno rozbudowana, dlatego bardzo mi zależy na tym, aby zbudować czytelną i estetyczną nawigację, a bez klasy 'current active' działającej tak jakbym tego chciał to poprostu nie wypali...

    Bardzo możliwe, że coś źle robię... może to nie może działać tak jak chcę... może potrzebuje jakiegoś rozszerzenia... nie wiem... dlatego właśnie proszę was o pomoc.

    Na logikę wydaję mi się, że potrzebowałbym czegoś co generowało by klasę 'current active' na podstawie cannonical urla? To chyba by wszystkie moje problemy rozwiązało... jednak nie mam pojęcia jak to aktualnie działa.


    Liczę na szybką pomoc.
    Pozdrawiam,
    Seifer
    Ostanio edytowane przez Seifer : 30-05-2012 19:04
    .

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Po co się męczyć - nie prościej poczytać na wiki.joomla.pl?

  4. #3

    Domyślny

    Fakt, jak to zwykle bywa u mnie z problemami z joomlą przeszukałem chyba wszystko gdzie nie było odpowiedzi na moje pytanie, a oczywistym miejscu nawet nie pomyślałem... dzięki. No i aż dziw, że sam na to nie wpadłem...

    Z drugiej strony nie do końca to rozwiązuje mój problem, ale chyba jestem wstanie się dostosować.


    Przy okazji...
    Chcę stworzyć menu (dropdown) i tutaj mam również mały problem.
    Wszystkie rozszerzenia jakie przetestowałem działają w taki sposób, że trzeba utworzyć menu z podkategoriami (co najmniej 2 poziomy), przez co w ścieżce powrotu (broadcrumbs) pojawią się nazwa kategorii, czy da się w jakiś sposób wykluczyć dany element w ten sposób, aby nie był uwzględniany w ścieżce powrotu? najlepiej, żeby przy okazji zmieniała się kolejność i wybrana podkategoria wskakiwała na miejsce kategorii w menu.

    Przykład:
    *Wybierz kategorię
    **Auta
    **Motocykle

    Jak wybiorę pozycję auta to url będzie wyglądał tak: domena.pl/wybierz-kategorie/auta
    chciałbym, aby wyglądał tak: domena.pl/auta
    Podobnie ze ścieżką powrotu, wygląda tak: strona główna / Wybierz kategorię / Auta
    a chciałbym, aby wyglądała tak: Strona główna / Auta

    Pomoże ktoś? ;>
    .

Podobne tematy

  1. Problem active jednocześnie na menu top i menu left
    przez Acase na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 19-09-2011, 14:40
  2. Element current.active: w menu głównym i podmenu
    przez wujek_zed na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 15-07-2010, 23:58
  3. Menu - roznica miedzy "current" a "active"
    przez docxxx na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-05-2010, 16:55
  4. poziome menu z obrazkami z opcja active
    przez innop na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-03-2010, 00:36
  5. Poziome menu a pionowe
    przez palixmp na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 09-09-2007, 21:53

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •