Witam!
Jakiś czas temu zbudowałem witrynę na bazie Php-fusion. Ze względu na pewną ograniczoność tego cms-a zacząłem przygodę z Joomla! Zainstalowałem wersję 2.5.4 na localhoście i nie zmieniając domyślnego szablonu stworzyłem kilka przykładowych artykułów. Zaznaczyłem je jako wyróżnione, aby wyświetlały się na stronie głównej. Na zapleczu wybrałem zakładkę "Artykuły", a następnie w "Opcjach" ("Opcje komponentu Artykuły") w części "Przegląd/Wyróżnione" zaznaczyłem interesującą mnie ilość "Pozycji głównych" , "Pozostałych pozycji" , "Kolumn" i "Liczbę odnośników". Wybrałem "Zapisz". Niestety układ artykułów na stronie głównej był inny niż wybrałem w opcjach.
Zauważyłem, że podobne ustawienia znajdują się w zakładce "Menu" -> "Main Menu"("Projektant Pozycji Menu: Pozycje") -> "Home". Analogicznie jak w opcjach "Opcje komponentu Artykuły" uzupełniłem wartości pól i wybrałem "Zapisz". To jednak pogorszyło sytuację, bo ułożenie wyróżnionych artykułów na stronie głównej stało się zupełnie nielogiczne, np. dwa artykuły ściśnięte w jednej kolumnie.
Chciałbym prosić o szczegółowe wyjaśnienie do czego służą te dwa rodzaje ustawień artykułów wyróżnionych w zakładce "Artykuły" od tych w "Main Menu", jak się nimi prawidłowo posługiwać oraz jak zapanować nad wyróżnionymi artykułami (a właściwie ich skrótami) na stronie głównej.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc!