Czy to Akeeba czy inny pies ?
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Czy to Akeeba czy inny pies ?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Czy to Akeeba czy inny pies ?

    WItam, mam przedziwny problem. Gdy buduje strornę online, tzn instaluje czysta joomle i na serwie buduje treść nie było nigdy większych problemów. Natomiast gdy buduje stronę na dysku a potem akeeba przenoszę na serwer to dzieją się różne rzeczy. raz nie przeniosło ścieżek z głównego php szablonu, bo była stopka wpisana ręcznie po za systemem joomla, a teraz w nowej instalacji po zalogowaniu jeden uzytkownik moze na front page edytowac co drugi artykuł a inny pozostałe ( oba profile dostep glownego admina )....czy to możliwe ze jest to wina akeeby ???? czy może coś innego, spotkał się już ktoś z was z takimi jazdami ? Problem jest o tyle żenujący że klient sie piekli i ma powód a ja nie wiem co z tym zrobić. Jednak o wiele wygodniej jest budowac całość na dysku i akeeba przenosić na serw !! ...dlatego to dla mnie bardzo ważne. Z góry dzięki za każdą odpowiedź.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    @cubase skoro zajmujesz się profesjonalnie tworzeniem stron to do czegoś to zobowiązuje.
    Sprawdź loga z akeeby i export SQL skoro piszesz że to problem z uprawnieniami ; )
    A problem ścieżek znany i poruszany na forum wielokrotnie kłania się znajomość pliku configuration.php
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Domyślny

    nie bardzo wiem czego mam szukać w logu akeeby, a export SQL to nie wiem gdzie mam to znaleść.... no i jaki problem ścieżek ? Help :/

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez cubase Zobacz wiadomość
    Jednak o wiele wygodniej jest budowac całość na dysku i akeeba przenosić na serw !! ...dlatego to dla mnie bardzo ważne.
    Wykorzystanie Akeeba to nie jedyna metoda przenoszenia witryny przygotowanej lokalnie na serwer. Równie dobrze można przenieść witrynę ręcznie, co trwa kilka minut dłużej i dla fachowca, jakim niewątpliwie jesteś, nie powinno stanowić problemu. Tym samym łatwo sprawdzić, czy powód problemów ma związek z Akeeba, czy nie.
    Dziennik Akeeba podaje informacje o przebiegu operacji, w tym nieudanych.
    O tym, że nie wiesz, gdzie sprawdzić, czy poprawnie przebiegł eksport SQL to wstyd się przyznawać. Porównaj bazę danych lokalną z tą, która powstała na serwerze (tylko nie proś o objaśnienia, jak porównać).
    Problem ścieżek to, niestety, bardzo wysoka szkoła jazdy. Najogólniej polega na tym, że mogły się "pokićkać" i wystarczy sprawdzić w pliku configuration.php, czy są prawidłowe.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Domyślny

    Ale panowie po ce te dygresje, gdzie ja napisałem że jestem fachowcem czy profesjonalistą, ja tylko próbuje jakoś na chleb zarobić.
    @zwiastun nie upieram się przy Akeebie chodź wydawało mi się że ręczne przenoszenie jest za trudne dla mnie. Przeglądnąłem loga akeeby nie widzę żadnego error ? czy not found ?
    No i nie wiem gdzie sprawdzić czy poprawnie przebiegł export SQL, ale mam nadzieje że zaraz się dowiem. configuration.php chyba ogarne.... tylko Czy to rozwiąże problem... to porównanie baz zostawmy na koneic bo brzmi skomplikowanie
    ...zauwazyłem teraz takei coś, na stronie lokalnej w configuration.php jest var $dbtype = 'mysql'; natomiast na serwerze var $dbtype = 'mysqli'; ...czy to ma znaczenie w stosunku do tych problemów ?
    Ostanio edytowane przez cubase : 06-06-2012 00:17

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Hmmm,
    Cytat Wysłane przez cubase Zobacz wiadomość
    Problem jest o tyle żenujący że klient sie piekli i ma powód
    Cytat Wysłane przez cubase Zobacz wiadomość
    ja tylko próbuje jakoś na chleb zarobić
    To znaczy, że przedstawiasz się jako fachowiec. A to, jak napisał @mjmartino, zobowiązuje. Przynajmniej do opanowania podstaw.
    Tu na forum niechętnie wspomagamy "fachowców", którzy nie mają zbytniego pojęcia o tym co robią, bo najkrócej mówiąc: a) zabierają chleb fachowcom z prawdziwego zdarzenia, b) psuja opinię freelancerom, c) psują opinię Joomla!
    Jeśli ręczne przenoszenie witryny na serwer jest dla Ciebie za trudne, a chcesz - wykonując ten fach - "zarabiać na chleb", to zainwestuj: wybierz się na dobry kurs (zapraszam np. na studia podyplomowe - zaczynaja się w październiku: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/777085.html).
    A póki co możesz poczytać wiki - procedurę ręcznego przenoszenia witryny na serwer opisałem już kilka lat temu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Domyślny

    O matko bosko robię stronę dla kolegi za parę groszy, nie miałem pojęcia że słowo " klient " tyle emocji wzbudzi. Więc do wszystkich prawdziwych fachowców - nie martwcie się strony robię amatorsko, nie zabiore wam chleba .... a czy teraz jak już formalności mamy za sobą, czy moge prosić o pomoc ? teraz zerkałem na stronę i jeden użytkownik może edytować jeden art, a drugi 2 pozostale, po najechaniu na ikonke z ołowkiem nie otwieraja edytora.... @zwiastun prościej będzie przenieść ręcznie stronę i zobaczyć czy problem wystepuje ? ..no i czy to że na dysku jest msql a na serwie mysqlI to nie ma znaczenia ?

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ale czemu się pieklisz? Przecież dostałeś jasne wskazówki, co zrobić.

    Cytat Wysłane przez cubase Zobacz wiadomość
    teraz zerkałem na stronę i jeden użytkownik może edytować jeden art, a drugi 2 pozostale, po najechaniu na ikonke z ołowkiem nie otwieraja edytora
    Wróżbitów na forum nie ma. Być może edycja tych artykułów jest zablokowana, ale to także elementarz obsługi Joomla!. Łatwo sprawdzić.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-04-2010
    Wpisy
    39
    Punkty
    6

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Wróżbitów na forum nie ma. Być może edycja tych artykułów jest zablokowana, ale to także elementarz obsługi Joomla!. Łatwo sprawdzić.
    Jak ? dodam że w zapleczu nie ma żadnych problemów tylko na front page, o ile rozumiem to chodzi o zablokowanie przez innego administratora ? po za tym to się zmienia raz się nie otwiera jeden raz drugi...

    ---------- Post dodany 06-06-2012 o 00:01 ---------- Poprzedni post był 05-06-2012 o 23:50 ----------

    czekaj zwiastun, wlazłem w to tools - global check-in i zaczęło działać, drugi uzytkownik tez może otwierać ...tylko czy to jednorazowo czy za każdym razem trzeba odblokowac po edycji ?

    ---------- Post dodany o 00:03 ---------- Poprzedni post był o 00:01 ----------

    w ogóle sory za zamieszanie az mi głupio że to taka drobna rzecz... no ale chyba forum jest bo lubicie pomagać ? ...nawet tym co za wiele w temacie nie wiedzą

Podobne tematy

  1. Włam a stronę, wirus w filezilla, czy inny problem?
    przez big_krzysiek na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 08-01-2012, 21:14
  2. Linkowanie w JCE - czy jest inny sposób?
    przez docxxx na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-01-2012, 00:04
  3. Sobi, ZOO czy inny? Jaki użyć komponent?
    przez damsaw na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 24-05-2011, 12:02
  4. Jak skonfigurowac roundcube? czy jest jakis inny komonent pocztowy
    przez pawel1976 na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 03-03-2010, 00:02
  5. File Manager - czy jest jakiś inny ?
    przez jurek_pl na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-12-2005, 17:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •