25-30k zdjęć w ciągu miesiąca
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: 25-30k zdjęć w ciągu miesiąca

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny 25-30k zdjęć w ciągu miesiąca

    Witam serdecznie
    Potrzebuję opini osób znających Joomlę dość dobrze. Mianowicie chciałbym wykorzystać tego CMS-a do stworzenia rankingu zdjęć. Spodziewam się dość dużego napływy zdjęć w ciągu każdego miesiąca 25-30k. Cały ranking chciałbym oprzeć o komponent K2. Czyli tytuł zdjęcia jako tytuł artykułu, wgraj zdjęcie do artykułu jako możliwośc dodania fotki, i chciałbym wykorzystać dodatkowe pola.
    Moje pytanie. Czy szanowni koledzy i koleżanki uważają że Joomla i k2 poradzi sobie z taką ilością dodawanych zdjęć w ciągu miesiąca, oraz podobną ilością nowych userów (w K2)? czy no po 6 miesiącach będzie to dalej funkcjonować czy może baza danych będzie zbyt duża ? Nie robiłem nigdy takiego dużego projektu dlatego proszę Was o radę.
    Głosowanie na zdjęcia odbywałoby się za pomocą sms-ów a więc odrębny skrypt, który nie będzie "obciążał" Joomli.
    Bardzo proszę o Wasze opinie. Jeśli ktoś uważa że J nie da rady to może coś podpowiecie? na czym zrobić coś takiego?
    Pozdrawiam i z góry dziękuję
    Piotrek
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Dlaczego K2? Joomla 2.5 sama w sobie nie wystarcza? Jakby nie było tez można wgrywać grafikę i oceniać artykuły (wpisy czy to z samą treścią, treścią i grafiką czy sama grafiką). Joomla sama z siebie nie powinna mieć problemów, pod warunkiem, że będziesz posiadał odpowiedni serwer/hosting, najlepiej z serwerem nginx czy lighttpd. Do tego musisz mądrze skonfigurować Joomla, sprawdzać czy zainstalowane rozszerzenia nie obciążają serwera, nie "zjadają" za dużo transferu itp. Nie ma żadnych przeciwwskazań aby połączyć system SMSów z Joomla.

    Zawsze możesz zlecić napisanie dedykowanego rozwiązania.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny

    Myślałem o k2 ze względu na prostotę dodawania zarówno zdjęć jak i potrzebnych informacji ( dodatkowe pola) Sam ranking chcę postawić na osobnej Joomli, tzn na subdomenie, więc powinno to też w dużym stopniu zminimalizować połykanie serwera
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  5. #4
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Po takim opisie wbrew temu co napisał @moje nie sposób odpowiedzieć na to pytanie. Nic nie piszesz chociażby o sposobie porządkowania tych zdjęć. Tworzenia kategorii itp. bardzo cieniutki opis jak na takie zamiary.

  6. #5
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    @palyga007
    Jest ogólnikowo przedstawiony problem, to i odpowiedź jest ogólnikowa.
    Webdeveloper do usług ;)

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny

    Przepraszam już staram się naprawić błąd.
    Chciałbym aby zarejestrowaniu userzy mogli dodawać zdjęcia w konkretnych kategoriach. kategoriami będą miesiące czyli np w październiku powstanie kategoria październik 2012 i tam ludzie będą dodawać fotki. spośród tych fotek ( z października) za pomocą renkingu sms zostanie wybrana fotka miesiąca. I taki cykl co miesiąc, czyli co miesiąc nowa kategoria. Sama kolejność wyświetlania tych zdjęć jest w sumie bez znaczenia, gdyż chcę mieć moduł wyświetlający rankingową 10 najlepiej ocenianych.
    Przepraszam za brak konkretów, ale pomysł dopiero się rozwija w mojej głowie. Ciężko jest mi ogarnąć wszystko na raz główną funkcjonalnością strony ma być własnie ten ranking dlatego chciałbym się obeznać z Waszymi opiniami co powinienem brać pod uwagę przy takim zamierzeniu.
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  8. #7
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Wiem ale po co potem ma być gadanina ze powiedzieliśmy ze się da a się nie da. ;)

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny

    Panowie i Panie dziękuję za Wasze zainteresowanie ale może pomoglibyście jakoś ukierunkować mój tok myślenia, tzn na co powinienem zwrócić szczegółną uwagę wiem, że rzucam się z motyką na księżyc ale od czegoś muszę zacząć i dlatego zwracam się do grona fachowców
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

  10. #9
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Prawda jest taka, że się da tylko jak się skończą własne umiejętności, to czy znajdzie się kasa, żeby za to zapłacić.
    Webdeveloper do usług ;)

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    01-09-2007
    Skąd
    Chełm
    Wpisy
    148
    Punkty
    11

    Domyślny

    moje i tu jest właśnie to o co pytam czego powinienem się obawiać? czy np po 6 miesiącach okaże się że trzeba dzielić bazę danych? czy rozbijać stronę na kilka serwerów? (pytam o to wszystko gdyż tak mi wmawiano) Spotkałem się z opiniami że Joomla to za ciężkie narzędzie do takiego przedsięwzięcia, że lepiej jest zlecić napisanie czegoś. Znam joomlę od ok 5 lat, coś tam z jej pomocą udało mi się robić, ale myśl o tym jak będzie "wyglądała" baza po takiej ilości wpisów trochę napiewa mnie strachem czy Joomla da radę działać.
    "Cały świat to jeden wielki Chełm"
    (I.B.Singer, laureat literackiej Nagrody Nobla)
    chelm24.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Kalendarz z godzinową dostępnością danego user w danym dniu miesiąca
    przez brucem na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-05-2011, 18:52
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 23-09-2010, 11:59
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-10-2008, 12:43
  4. skracanie ciągu znaków w PHP - problem z UTF
    przez hazael na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 27-06-2008, 11:10
  5. Joomla 1.0.11 nadchodzi w ciągu 24 godzin
    przez stone na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-08-2006, 09:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •