Problem z modułami
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem z modułami

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny Problem z modułami

    Witam, na wstępie zaznaczę, że w temacie Joomli mega specem nie jestem, ale jakoś tam sobie zawsze radziłem, aż do teraz....

    Mam pewien problem który po prostu zaczyna mnie już dobijać....Otóż mam sobie stronę na której jest moduł z listą ost. komentowanych artykułów (jcomments) gdy klikam na link z tytułem artykułu, przenosi mnie do widoku tegoż artykułu i niby wszystko powinno być okej, ale nie jest.

    W widoku artykułu bowiem znikają mi wszystkie moduły które mam ustawione inaczej niż "Pokaż na wszystkich stronach", znikają moduły z lewej kolumny i z pozycji nad artykułem.

    Gdy np. dam na "Pokaż na zaznaczonych stronach" (gdzie wszystkie możliwe pozycje są zaznaczone) to również nie wyświetla mi modułów....jak poradzić sobie z tym problemem? Wiem, że jest dodatek Advanced module manager, jednak zainstalować go nie mogę z uwagi na starszą wersję php na serwie.....

    Próbowałem utworzyć menu z przeglądem artykułów w danej kategorii, ale to też nic nie daje....klikając na link w module ost. komentowanych przenosi mnie do index.php/component/content/article/kategoria/ i tutaj nie wyświetla modułów...

    Czyli w sumie jak zrobić by dany moduł był wyświetlany w tym komponencie?

    P.S. Dodam jeszcze, że mam też moduł który wyświetla listę ost. dodanych artykułów i ten moduł z artykułami przenosi po kliknięciu w link do: index.php/kategoria/artykuł, a ten z komentarzami jak wyżej czyli index.php/component/content/article/kategoria/artykuł. Co więcej, po kliknięciu w link z modułu z komentarzami i przejściu w widok artykułu, i kliknięciu w link z modułu z artykułami, nie przenosi mnie już do index.php/kategoria/artykuł, ale zostaję w index.php/component/content/article/kategoria/artykuł...ręce opadają.
    Ostanio edytowane przez Jihad_Joe_PL : 29-06-2012 12:12

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz Winnetou awatar
    Dołączył
    16-12-2008
    Skąd
    Olkusz
    Wpisy
    779
    Punkty
    89

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jihad_Joe_PL Zobacz wiadomość
    Wiem, że jest dodatek Advanced module manager, jednak zainstalować go nie mogę z uwagi na starszą wersję php na serwie.....
    Na stronie autora jest dział archiwum a w nim starsze wersje Advanced module manager
    Winnetou
    www.softdesign-studio.pl
    Przydała się podpowiedź?, zrewanżuj się dodając punkcik - - ↓

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zalazłem, zainstalowałem - to samo....zaznaczyłem, że pozycja (moduł) ma być widoczny w komponencie Artykuły a go i tak nie ma.....nie ogarniam zupełnie o.0....stawiałem stronę na joomli 1.5, 1.7 używałem advanced module manager'a, wszystko było ok, a tu za ch...lere nie mogę dać sobie rady :/.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jihad_Joe_PL Zobacz wiadomość
    Wiem, że jest dodatek Advanced module manager, jednak zainstalować go nie mogę z uwagi na starszą wersję php na serwie
    A jakie to PHP masz na serwerze?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wersja PHP to 5.2.17, ale jak pisałem wcześniej, namierzyłem w archiwum starszą wersje Advanced module manager'a i dalej d...a :/. Na chwilę obecną musiałem zrezygnować z modułu z komentarzami....chyba, że ktoś może wpadnie na jakieś rozwiązanie?

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    na 5.2.17 nie będzie działać dobrze Joomla 2.5, który wymaga co najmniej PHP 5.2.4. I stad może wynikać Twój problem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2012
    Wpisy
    8
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jest szansa, zaktualizowali PHP na serwie? Jest sens pisać do admina?

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pssssssst.
    Dzięki@Wojsmol.
    Nie wgryzałem się aż tak dokładnie w historię wydań PHP. Przytrafiło mi się przed dwoma miesiącami, że na serwerze z PHP w wersji 5.2.17 coś nie zadziałało i poprosiłem o aktualizację PHP w przekonaniu, że jest to starsze wydanie niż wymagane 5.2.4. Uzyskałem pożądany efekt, co m.in jest źródłem poprzedniej wypowiedzi.
    Wojtek zwrócił mi uwagę, że numerek wersji PHP 5.2.4 podawany w wymaganiach technicznych Joomla! to w gruncie rzeczy 5.2.04. Wersja PHP 5.2.17 była ostatnią w tej linii rozwojowej.
    Nowsze rozszerzenia z nonumber wymagają PHP w wersji 5.3.
    Przepraszam za zamieszanie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Problem z modułami etc.
    przez Langus97 na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-01-2011, 12:03
  2. Problem z modułami
    przez bulczas na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-12-2010, 11:45
  3. Problem z modułami\?
    przez kuba93 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-04-2008, 19:35
  4. Problem z artykułami i modułami
    przez woonski na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 25-01-2008, 09:19
  5. Problem z modułami
    przez Irek na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 30-07-2006, 12:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •