JAMP 2.0 - lista życzeń
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 19

Temat: JAMP 2.0 - lista życzeń

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny JAMP 2.0 - lista życzeń

    Na wstępie chciałbym podziękować za ogromne zaufanie jakim obdarzono JAMP-a. Pobrano go już ponad 13.000 razy. Mam nadzieję, że dobrze sprawdza się w waszej codziennej pracy.
    Przyszła jednak kolej na wydanie JAMP 2.0.

    Od dłuższego czasu sprawdzaliśmy oprogramowanie (Apache, MySQL, PHP, PMA) aby znaleźć „złoty środek” i chyba się udało. Mamy już dobrą bazę do JAMP 2.0 teraz czas na wasze propozycje ulepszeń i modyfikacji .

    Będę zobowiązany za wszelkie sugestie, które pomogą stworzyć godnego następcę JAMP-a Nie obiecuję, że wszystkie „życzenia” zostaną wdrożone ale na 100% każde weźmiemy pod uwagę i rozpatrzymy.

    PS: jeśli chcecie być na bieżąco z wiadomościami o JAMP-ie ( a korzystacie z Facebook) zapraszam na FanPage JAMP-a

    Pozdrawiam,
    Michał

  2. #2
    Debiutant
    Dołączył
    29-06-2012
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Może jakieś dodatkowe miejsca w menu kontekstowym? Mam na myśli coś w stylu szybkiej edycji plików konfiguracyjnych php.ini itd.

    Z miłą chęcią widziałbym jakąś obsługę wielu stron. W katalogu /var mam wiele folderów "www" (www cośtam) - raz zajmuję się jedną stroną, raz drugą, a podfoldery w katalogu /var/www są dla mnie nie wygodne przy większości witryn. Może dlatego, że ani nie jestem zwykłym, prostym użytkownikiem, ani też nie użytkuję Joomli ^^
    Widziałbym to może w menu kontekstowym ikony w Tray'u: "Wybierz katalog główny" -> tutaj lista katalogów z /var bez /var/log /var/lib /var/tmp. Po kliknięciu na dany folder (i przede wszystkim bez zmiany jego nazwy, co uprości mi osobiście przesyłanie danych w kliencie FTP i synchronizację/backup danych z chmurą) staje się on głównym folderem, czyli po wejściu na localhosta przez przeglądarkę będę widział zawartość np. "www_jeden", a nie domyślnego "www". Mam nadzieję, że nie jest to trude =D Potem może nad czymś jeszcze pomyślę.

  3. #3
    Bywalec sunpietro awatar
    Dołączył
    03-03-2008
    Skąd
    Sosnowiec
    Wpisy
    379
    Punkty
    15

    Domyślny

    dobrym pomysłem byłoby wbudowanie generatora lokalnych domen w vhoście i tworzenie na tej podstawie katalogu docelowego


    • blog.piotrnalepa.pl - Blog webmasterski | Artykuły o jQuery, CSS i PHP
    • www.piotrnalepa.pl - Projektowanie stron WWW | Wdrażanie rozwiązań e-commerce
    • www.nalepa.com.pl - Sprzedaż podkładów kolejowych i części do wagonów


  4. #4
    Bywalec tomeekm awatar
    Dołączył
    01-11-2010
    Wpisy
    309
    Punkty
    56

    Domyślny

    Hej!
    Może w wersjach płatnych dałoby się tak zrobić, żeby na stronie głównej JAMP'a nie było zakładek "Dołącz do klubu"; "JAMP-opis programu" i Reklam tylko od razu widoczne byłyby foldery ze stronkami (zostałby górny panel: localhost, phpmyadmin itd)

    P.S.
    W folderze var/www znajduje się katalog o nazwie "img" a w nim są obrazy które pochodzą jeszcze z mov'AMPa. Czy na pewno są one tam potrzebne?
    Pzdr
    Tomek

  5. #5
    Wyjadacz Winnetou awatar
    Dołączył
    16-12-2008
    Skąd
    Olkusz
    Wpisy
    779
    Punkty
    89

    Domyślny

    Złota rybko , ja mam tylko jedno życzenie, wydłuzyć domyślny czas sesji z 15 do przynajmniej 60 minut.
    Winnetou
    www.softdesign-studio.pl
    Przydała się podpowiedź?, zrewanżuj się dodając punkcik - - ↓

  6. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Skoro Złota Rybka życzenia przyjmuje...

    Alternatywny, ale mało przyjazny program Joomlas2Go (dostępny na www.joomlas2go.net oraz www.joomlaos.de) można także umieścić... na płycie CD-ROM i uruchamiać z płyty. Do testów czy do nauki takie rozwiązanie potrzebne nie jest, ale np. by dostarczać klientom na płytce działającą wersję przygotowanej dla nich witryny czy sporządzać materiały demonstracyjne - to może być ciekawa oferta.
    W Joomlaos2Go istnieje możliwość takiej konfiguracji serwera, że w przypadku, gdy uruchamiany jest z CD dane są zapisywane w katalogu tymczasowym tworzonym na komputerze. Nie wgłębiałem się zbytnio, ale zdaje mi się, ze te dane można zachować. Ale to już szczegóły.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #7
    partizan
    Gość

    Domyślny

    - tomcat - aby wyjść trochę poza joomla!
    - implementowane wsparcie dla ioncube

  8. #8
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    - preinstalowane w Joomla popularne moduły / dodatki
    - ekran informacyjny który opisze i odpowie na najczęściej zadawane pytania związane JAMP-em
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  9. #9
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    i już ?? Bałem się, że to będzie niekończąca się lista ..

    IonCube już jest zaimplementowany. Dodałem także parę zmian w Apache (FancyIndexing itd).


    Cytat Wysłane przez tomeekm Zobacz wiadomość
    Może w wersjach płatnych dałoby się tak zrobić, żeby na stronie głównej JAMP'a nie było zakładek "Dołącz do klubu"; "JAMP-opis programu"
    Jak najbardziej mogę o tym pomyśleć.

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    preinstalowane w Joomla popularne moduły / dodatki
    Możesz coś podpowiedzieć ?? Chociaż to będzie trochę kłopotliwe - bo będę musiał także aktualizować te dodatki

    Cytat Wysłane przez Winnetou Zobacz wiadomość
    wydłuzyć domyślny czas sesji z 15 do przynajmniej 60 minut.
    Hymmm .. ale czas sesji czego / gdzie ?? bo nie bardzo rozumiem

    Cytat Wysłane przez sunpietro Zobacz wiadomość
    dobrym pomysłem byłoby wbudowanie generatora lokalnych domen w vhoście i tworzenie na tej podstawie katalogu docelowego
    OO to pomysł wyśmienity ... przemyślę, rozrysuję i może się uda wpiąć to do JAMP 2.0. Jak nie .. to będzie przecież 3.0


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    można także umieścić... na płycie CD-ROM i uruchamiać z płyty
    Już to kiedyś przerabiałem. Szybkość działania takiego rozwiązania jest zatrważająca. Nie widzę sensu. Jak ktoś chciałby się ładnie zaprezentować to wystarczy, że kupi Pendrive za parę złotych. (2GB można kupić już za 12 zł )

  10. #10
    Wyjadacz Winnetou awatar
    Dołączył
    16-12-2008
    Skąd
    Olkusz
    Wpisy
    779
    Punkty
    89

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    Cytat Wysłane przez Winnetou Zobacz wiadomość
    wydłuzyć domyślny czas sesji z 15 do przynajmniej 60 minut.
    Hymmm .. ale czas sesji czego / gdzie ?? bo nie bardzo rozumiem
    chodziło mi o czas sesji zalogowanego na zaplecze admina lub innego uprawnionego usera. Jak sie testuje różne rozszerzenia to trzeba często wczytywać sie w różne dokumentacje a czas płynie. Próbuje coś wdrożyć/zmienić a tu info że czas sesji już upłynoł co troche irytuje. Zazwyczaj pierwszą rzeczą jaką robię po postaiwniu nowego JAMPa to właśnie wydłużenie czasu sesji.
    Winnetou
    www.softdesign-studio.pl
    Przydała się podpowiedź?, zrewanżuj się dodając punkcik - - ↓

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. K2 tools (lista kategorii) Jak zrobić poziomą listę?
    przez paul3x na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 05-05-2011, 02:28
  2. Lista artykułów a pod nia lista userów
    przez Vicctis na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-11-2009, 18:52
  3. Przechowalnia i lista życzeń
    przez vego007 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-12-2008, 00:20
  4. szukam moduł dodawania życzeń
    przez vialink na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-12-2007, 19:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •