Joomla 1.0.15 i 1.0.11 przeniesienie - problem
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Joomla 1.0.15 i 1.0.11 przeniesienie - problem

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 1.0.15 i 1.0.11 przeniesienie - problem

    Witam

    Mam problem z przeniesieniem stron z Joomli 1.0.x


    Otóż korzystam z JoomlaPack i programu kickstart.php

    O ile kopię da się zrobić bez problemu to na nowym serwerze mam problem.

    Na obrazku w załączniku widać problem którego nie mogę przeskoczyć

    Kiedy to ignoruję instalacja przebiega niby prawidłowo jednak na końcu efekt jest mizerny.

    Strona prawidłowo działająca http://gryonline.543.pl
    Strona źle działająca po przeniesieniu na http://gryonline.ballyhoo.pl

    Nie wiem już co mam zrobić w ty wypadku. Nie wiem też czy to ten problem z dostępem do var/lib...
    Attached Images Attached Images

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    31-08-2009
    Wpisy
    429
    Punkty
    26

    Domyślny

    Czemu nie spróbujesz migrować na nowszą wersję Joomla!, a dopiero później kopia i przeniesienie?

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    Właśnie to kolejna rzecz, którą próbuję zrobić na innej stronie. Efekt jest taki:

    strona oryginalna: http://www.kuzniaraciborska.com.pl
    strona po migracji: http://kr.cirim.pl

    Strona mi sie rozjechała. Już sobie poradziłem z szablonem (tryb legacy i kopiowanie tempelatki)

    Tylko co z pozostałymi komponentami. Które katalogi albo z ktorych katalogów do których co mam skopiować żeby mi działały pozostałe dodatki?

    Co zrobić z główną stroną gdzie mi sie te teksty tak rozjechały po całej witrynie?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Pierwszy post: Na stronie - tej dobrze działającej, jest treści tyle, co kot napłakał - wszystko można przenieść ręcznie w pół godziny do najnowszego wydania Joomla.
    2. Drugi post: Problem bardziej złożony. Proszę jednak wybaczyć, ale pytanie


    Cytat Wysłane przez alvi Zobacz wiadomość
    Tylko co z pozostałymi komponentami. Które katalogi albo z ktorych katalogów do których co mam skopiować żeby mi działały pozostałe dodatki?
    wskazuje na rozpoczęcie pracy bez należytego przygotowania.
    W tej sytuacji udzielanie jakichkolwiek porad na forum sensu nie ma. Najpierw proszę ze swej strony zapoznać się z materiałami dotyczącymi przenoszenia/migracji stron wykonanych w Joomla 1.0 (są na www.pomoc.joomla.pl oraz www.wiki.joomla.pl) i zastosować opisane tam procedury.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    W pomoc joomla znalazłem cos takiego http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/681/51/. Potem jeszcze próbowałem skorzystać z wtmMigratora który znalazłem na wiki joomla i albo te informacje są niepełne albo jeszcze coś musze znaleźć. Rozumiem że na niektóre strony szkoda czasu na takie zabawy jednak na czymś trzeba sprawdzić metodę a już się nauczyłem że w joomli metody prób i błędów są konieczne. Zawiesiłem się jednak na dalszym działaniu. Czytam teraz http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/5/ i zastanawiam się ile kosztuje zlecenie migracji.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pierwszą witrynę, jak pisałem, można migrować narzędziami, ale moim zdaniem więcej zachodu, niż korzyści.
    W przypadku drugiej - problemy masz dwa.
    Pierwszy - zasadniczy, to ogólna metoda działania. Takie operacje (przenoszenie z serwera na serwer) wykonuje się bez korzystania ze starych narzędzi (joomlapack), tradycyjnymi metodami - kopiowanie systemu plików i bazy danych.
    Drugi - kosztowny - szablon i rozszerzenia. Szablonu nie ma sensu przenosić, trzeba znaleźć/kupić/zrobić nowy, dostosowany do współczesnych wymogów. Rozszerzenia: mogą być trudne do migracji, bo np. nie ma wersji dla Joomla 1.5, bo trzeba wykonać wtyczki migrujące, nawet jeśli zdecydować się na wykorzystanie starych w trybie zgodności wstecznej. Być może warto je po prostu zastąpić nowszymi rozwiązaniami.
    W całości do rozważenia, czy portal rozwojowy (ten gminny) przenosić tylko na 1.5 czy na nowszy Joomla.

    Koszt: migracja starej witryny z Joomla 1.0 do najnowszej wersji Joomla! to praca, która w gruncie rzeczy polega na stworzeniu nowej witryny (niemal od podstaw), dostosowaniu i przeniesieniu danych ze starej do nowej witryny. W szczególnych przypadkach oznacza to 2-3 razy więcej pracy niż przy tworzeniu nowej witryny, a więc i koszt duży (wiem co mówię, ostatnio przenosiłem kilka witryn z Joomla 1.0 - w każdej mocno nie doszacowałem, mimo doświadczenia, ilość pracy, jaką trzeba było faktycznie wykonać).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    W tym pierwszym przypadku czy użyję JoomlaPack czy w sposób tradycyjny to efekt jest taki sam. Nie bardzo wiem co może być przyczyną a strona zostala podana jako przykład bo włściwie z każdą stroną na joomla 1.0.x mam ten problem. Dopiero od 1.5.x zaczyna działać poprawnie przeniesienie. Że tych stron mi zostało na joomli 1.0.x 4 sztuki i chciałem poświecić na przeniesienie ich na inny serwer niewiele czasu myślałem o zwykłym przeniesieniu ale pojawia się problem jak w pierwszym przypadku. Teraz myślę o migracjach bo przerzuci mi teksty a resztę sobie obrobię według własnego uznania. Więc temat 3 stron trochę większym nakładem pracy zrobię.

    Jeżeli chodzi o drugi przypadek to właściwie zaczynam się godzić z tym, że komponenty i dodatki trzeba zrobić na nowo, teksty i układ menu się zachował a i tempelatka zadziałała. Tam gdzie nie mam polskich znaków to są wstawki w tempelatce bo strona była w ISO (Latin2) i to sobie przerobię. Przerzuciłem też zawartość image i na stronie układ strony jest poprawny. Generalnie mogłoby tak zostać a dodatki jakie miałem poszukam pod 1.5. Jedyny problem to strona startowa gdzie teksty mi się rozjechały i musłabym gdzieś to ograniczyć, albo jakąś inną pozycję menu ustawić jako główną.

    Generalnie proszę o pomoc z pierwszą stroną. Teraz dla przykładu wstawiłem inny szablon który jest domyślnie w instalatorze joomla 1.5 i też ten tekst ucieka na głównej stronie i w aktualnościach.

    Jako ciekawostkę moge dodać że tak rozjechane strony są tylko w artykułach do 5-tej podstrony a od 6-tej już wyświetla poprawnie. Nie wiem czym to może być spowodowane. Na obydwóch szablonach jest to samo.

    Nie robi tez różnicy które artykuły znajdują sie w pierwszych 5-ciu podstronach a które w następnych.
    Ostanio edytowane przez alvi : 05-07-2012 14:00

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. problem z przeniesieniem może leżeć np. w wersji PHP - na serwerach z wyższym PHP niektóre elementy mogą przestać działać.
    2. Powód "rozjechania się" to obrazki - narzucają szerokość kolumny
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    1. Wszystko na to wskazuje więc **** blada (phpinfo () wywala wyższy numer wersji PHP), zabieram się za migracje. W jednym z serwisów używałem RD Add PHP i na stronie twórców nie można tego ściągnąć. Wiem że są inne dodatki ale cały układ artykułów mam na RD. czy da się gdzieś to ściągnąć niż ze strony www.run-digital.com czy www.extensions.joomla.com? Problem w tym że na tamtych i im podobnych nie znajduję aktywnego linka.
    2. Właściwie zapomniałem gdzie się edytuje układ strony, ale znalazłem i już wygląda jak chciałem.

    Gdyby była szansa na RD Add PHP to już nie będę zawracał gitary. Z resztą rzeczy jakoś sobie poradzę.

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dla wyższych wesji, o ile pamiętam, nie było
    http://pliki.joomla.pl/katalog/artyk...php-4.5.2.html
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Przeniesienie użytkowników z kunena na joomla 15 do kunenea na Joomla 1.6
    przez bogdanbojarski na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 10-10-2011, 20:50
  2. Joomla 1.0.11 ISO -> 1.0.15 utf
    przez stasio na forum Aktualizacje wersji 1.0.x
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-01-2009, 12:44
  3. Aktualizacja z 1.0.11 PL+Admin do 1.0.15
    przez tomaszek83 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 27-05-2008, 12:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •