Dziwny problem z wyłączaniem witryny w konfiguracji globalnej.
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Dziwny problem z wyłączaniem witryny w konfiguracji globalnej.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-02-2012
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny Dziwny problem z wyłączaniem witryny w konfiguracji globalnej.

    Witam !

    "Witryna wyłączona" normalnie do tej pory mi działało jak trzeba, jednak dzisiaj, chcąc ją włączyć zauważyłem strasznie dziwną rzecz

    Z góry zaznaczę, że dzisiaj zainstalowałem plugin Admin Tools od Akeeba, jednak wątpię, aby to on spowodował problem.

    Mianowicie, kiedy zaznaczę opcję "nie" w "Witryna wyłączona", cała strona działa jak powinna, jednak strona głowna (mójadres.pl) dalej wyświetla takie samo okno, jak w przypadku wyłączonej witryny. Sytuacja się odwraca, kiedy spowrotem chcę ją wyłączyć. Co najdziwniejsze(sic!), nie zawsze. Czasami wyłącza się prawidłowo.

    Pozdrawiam!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Problemy z reguły bywają "dziwne".
    Co zrobiłeś, by wyeliminować możliwe przyczyny? Np. wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki, systemu, zmiana przeglądarki?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-02-2012
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czyściłem wszystko co zapisuje przeglądarka, od haseł, przez historię po pamięć podręczną, wyłączyłem pamięć podręczną na zapleczu w Joomla, wyłączyłem "System - Admin Tools" w pluginach, naprawiałem tabele w zakładce "Baza danych", nic nie pomogło. Skoro tak czy siak strona główna odwala, to może coś w index.php? No ale tam akurat nic nie grzebałem.

    EDIT :

    Coś mi się przypomniało, apropo tej bazy danych. Plugin "Admin Tools" (który swoją drogą jakoś ma same pozytywne opinie na Joomla! Extensions) ma opcję "Napraw i optymalizuj tabele". Może to coś namieszało, bo nie ukrywam, że raz zdarzyło mi się kliknąć (myślałem, że wyskoczy okno dialogowe z opcjami do wyboru, a tu zonk!, zaczęło się optymalizowanie )

    Nie da się jakoś ręcznie w plikach "powłączać" strony ?

    Pozdrawiam!

    EDIT 2:

    Jeszcze coś. Przed tym, jak zobaczyłem opisywany problem, grzebałem w uprawnieniach danych grup użytkowników, chciałem właśnie je posprawdzać. Może tam jest coś nie tak ustawione ? W tej chwili mam dwie grupy przypisane do nadrzędnej : Głowna -> Administracja i Użytkownicy

    Głowna ma wszystko na "Nieustawione", poza logowaniem do zaplecza, gdzie jest "Zabronione". Grupę Administracja można chyba pominąć, a w Użytkownikach wszystko zabronione prócz standardowego logowania do witryny oraz dodawania/edytowania/usuwania własnych artykułów.
    Ostanio edytowane przez NeverEver20 : 05-07-2012 17:50

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-02-2012
    Wpisy
    27
    Punkty
    2

    Domyślny

    Przepraszam za kolejny post, ale to na zwieńczenie zaistniałej sytuacji. Napisałem się tyle niepotrzebnie, a wystarczyło dłużej pogrzebać na zapleczu. Całym sprawcą jest plugin "System - Pamięć podręczna", który (tak myślę) jest wymagany do używania opcji "Pamięć podręczna" w zakładce "System" w konfiguracji globalnej.

    Najśmieszniejsze jest to, że opcja dodana przez twórców Joomla! jest prawdopodobnie wadliwa w opisanej przezemnie sytuacji, ponieważ mimo czyszczenia wszystkich danych przeglądarki nadal dało się przeglądać całą zawartość strony mimo ustawienia opcji "Witryna wyłączona" na "tak".

    Serdeczne podziękowania za fatygę, zwiastun. Resztę ostrzegam (nie, żebym zabraniał używać) przed tą funkcją.

    Pozdrawiam !

    Topic można już oczywiście zamknąć.

Podobne tematy

  1. Nie można zmienić konfiguracji globalnej
    przez cmk na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 21-01-2011, 13:31
  2. brak konfiguracji globalnej
    przez lukas_0 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-11-2010, 20:05
  3. Brak pola użytkownicy w Konfiguracji Globalnej
    przez levyznin na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 07-07-2009, 14:34
  4. Zakładka treści w konfiguracji globalnej 1.5.10
    przez sunny na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-06-2009, 14:04

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •