[News Show Pro GK4 v. 3.2] Problem z wyświetlaniem grafik
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: [News Show Pro GK4 v. 3.2] Problem z wyświetlaniem grafik

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-04-2012
    Wpisy
    71
    Punkty
    2

    Domyślny [News Show Pro GK4 v. 3.2] Problem z wyświetlaniem grafik

    Witam, mam problem z pluginem News Show Pro GK4 ver. 3.2. Wyswietlam za jego pomoca newsy z kategorii artykułów (pobiera mi pierwszy obrazek i robi z niego miniaturkę jako link do pełnego artu, poniżej wyświetla nazwę artykułu). Typ modulu jakiego uzylem to portal mode-news slideshow.
    Niestety, gdy w artykule nie ma obrazka-automatycznie nie wyswietla mi sie w sliderze. Przekopalem ustawienia tego pluginu i nigdzie nie moge znalezc odpowiedniego ustawienia-tak aby wyswietlal mi pusta ramke i tytuł artu lub wyświetlił jakiś standardowy obrazek.
    Drugi problem to kategorie-gdy mam 1 glowna kategorie i kilka podrzednych a chcialbym aby newsy wyswietlily sie z tej nadrzędnej-lipa, plugin jedynie wyswietla z podrzędnej jednaj wybranej kategorii Można to jakoś obejsć?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    To jest moduł nie plugin. Przepraszam, że zwracam na to uwagę, ale w joomla podział na pluginy, moduły i komponenty jest istotny.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-04-2012
    Wpisy
    71
    Punkty
    2

    Domyślny

    tak-oczywiscie, przepraszam. Jest to modul i jako modul go konfiguruje. Uzylem słowa plugin z przyzwyczajenia.
    Jednak nadal nie mogę poradzic sobie z tym problemem. Artykuły w wybranej kategorii do wyświetlania, które mająobrazki-wyświetlane są prawidlowo. Arty, które nie posiadają w treści obrazka-niestety w ogóle w slajderze się nie pojawiają.

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez newuser3 Zobacz wiadomość
    Arty, które nie posiadają w treści obrazka-niestety w ogóle w slajderze się nie pojawiają.
    Włącz pozytywne myślenie, bo "problem" można w dość łatwy sposób ominąć. Wystarczy tak skonfigurować moduł, aby wyświetlał jedynie wartykuły wyróżnione zawierające zdjęcia. Treść artykułów wyróżnionych wcale nie musi ukazywać się na stronie startowej.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-04-2012
    Wpisy
    71
    Punkty
    2

    Domyślny

    tak z tym, że nie używam tego modułu do wyświetlania artykułów na stronie startowej a jest on użyty w zwyklym artykule (do ktorego prowadzi link z menu) za pomocą ręcznego wpisu - i to jest ok, dziala i nie ma problemu.

  7. #6
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    Sprawa wygląda tak: Szablon modułu - czy też tryb Portalmode news slideshow nie wyświetla artykułów bez obrazków (co wydaje się logiczne i sensowne), zatem pozostaje ci pokombinować z innymi trybami lub użyć innego modułu. A właściwie jaki efekt, chciałbyś osiągnąć?

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-04-2012
    Wpisy
    71
    Punkty
    2

    Domyślny

    bogdan, dzieki za odpowiedz. Efekt jaki chce osiagnac-slider wyswietlajacy miniaturki 1 obrazkow uzytych w artykule z wybranej kategorii, obrazki 1 jednej linii-ok 4-5 obrazkow, boczne przyciski przewijajace liste oraz pole tekstowe wyswietlajace nazwe artykulu aktualnie zaznaczonego na sliderze. To wszystko wlasnie ten modul robi i bardzo jestem zadowolony z efektow. niestety meczy mnie wlasnie fakt, ze nie moge sobie poradzic z artami bez obrazku-idealem byloby gdyby modul mogl w silderze wyswietlic jakis domyslny obrazek dla artow ktore nie maja w tresci.

  9. #8
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    To może po prostu do każdego bez obrazka dodaj jakiś domyślny obrazek, przypisz mu klasę i potem w widoku artykułu ukryj uzywając css.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-04-2012
    Wpisy
    71
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jest to jakies rozwiazanie ale malo "user-friendly" ;) dla uzytkownika, który ma obsługiwać stronę bedzie to zbyt duży problem. Poszukam jeszcze innych modułów, które robią takie slidery-moze coś fajnego trafie.
    Gdybym jednak został przy NSP GK4 pozostaje jeszcze drugi problem-nie wyswietla tez artów dla nadrzednych kategorii. Załózmy że mam główną kategorię "obrazki" a w niej 3 podkategorie "wakacje", "szkola", "hobby". W każdej z tych trzech podkategorii mam ok 5-10 artykułów (z jednym zdjęciem z którego moduł bierze miniaturkę w slider).
    Wszystko jest ok gdy robie slider dla tylko jednej z trzech podkategorii, gdy natomiast w ustawieniach wybiorę"obrazki" jak okategorię nadrzędna-lipa, nie widzi żadnego artu i slider jest pusty.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-04-2012
    Wpisy
    71
    Punkty
    2

    Domyślny

    Po wielu probach, zmianach ustawien i przeczytaniu kilku poradnikow do tego modulu, udalo mi sie zrobic mniej wiecej tak jak chcialem modul wyswietlania newsow. Niestety, mam problem z jedna mala rzeczą. Po podmianie obrazka, ktory jest pierwszym obrazkiem w artykule (jest on uzyty do tworzenia miniaturki)-niestety nie aktualizuja sie miniaturki tworzone przez GK4, mam stare wersje plikow i w dwoch przypadkach nie wyswietlilo wogole zdjecia po podmianie plików. Zlokalizowałem te miniaturki w folderze "modules/mod_news_pro_gk4/cache" - po ręcznym usunięciu i odpaleniu strony - stworzył nowe miniaturki, już właściwe (co jest logiczne). Pytanie brzmi-czy ten modul ma mozliwosc automatycznego uaktualniania miniaturek pochodzacych z artykułów? Czy też zawsze trzeba to ręcznie wykonać? Mógłbym oczywiście zrezygnować z tworzenia miniatur w module ale wtedy nie mogę uzyskać opcji crop na której bardzo mi zależy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. News Show pro GK4 Problem
    przez wslQ na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 06-06-2012, 13:01
  2. News Show Pro GK4 - wyglad
    przez Newbie1 na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 07-05-2012, 16:21
  3. News Show Pro GK4 - złe wyświetlanie pod IE
    przez tomaszek83 na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-04-2012, 18:29
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 23-07-2011, 08:57
  5. News Show Pro GK4 - problem
    przez pioska na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 12-09-2010, 14:52

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •