Dzień dobry, chciałbym zadać pytanie - proszę mi wybaczyć że jako nowy użytkownik piszę tutaj ale po 5 dniach spędzonych z home.pl jestem na wyczerpaniu nerwowym...
Otóż sprawa wygląda następująco:
najpierw męczyłem się ze słynnym 404 - tak minął dzień pierwszy. Gdy wszystko zostało pięknie skonfigurowane i śmigało (chyba głównie dzieki postom na tym forum) położyłem się w błogim przeświadczeniu że wszystko jest ok. Rano wstałem i uwaga... po wpisaniu adresu lub zalogowaniu się do panelu - Database connection error (3): Could not connect to database
czyli ewidentny problem z bazą danych. No więc sprawdziłem plik configuration.php i dane bazy danych - wszystko ok. Napisałem do działu pomocy - podobno premium. Wskazówki jakiejś sympatycznej Pani która przez kilka godzin usiłowała naprawić problem niewiele się zdały. W końcu zadzwonił jakiś pan z rozwiązaniem - niewiel się to zdało. Potem ja zadzwoniłem w akcie desperacji gdzie w sumie pan powiedział coś w stylu że plik jest ok ale być może joomla pobiera te dane gdzie indziej i w sumie niewiadomo (!) Przy okazji upierano się że to coś pomieszałem z plikiem configuration.php bo był zmieniany na co odpierałem zarzut że w koncu musiałem ten słynny błąd 404 jakoś naprawić. Zostałem zatem z serwisem i pięknym błędem. Cóż - pomyślałem że być może to faktycznie moja wina. Zainstalowalem serwis zatem ponownie. NIC NIE ZMIENIAŁEM W BAZIE DANYCH, ANI JEJ NAZWY, ANI HASŁA. Działał kilka godzin. Od nowa zacząłem umieszczać wszstkie teksty i pliki. Działało aż do godziny 00:30. Potem położyłem się spać. Rano wstaję - Database connection error (3): Could not connect to database i wlasnie dopada mnie szał.
Pani na pomocy uparcie pyta mnie o dane do baz danych twierdząc że konfiguracja jest nieprawidłowo. Pytam zatem że skoro działało a nic nie zmieniałem to chyba nie jest mój problem? Pani chce przywracać kopię zapasową plików i tak rozmowa toczy się w koło. Ona mi że mam wpisane złe dane a ja jej piszę że dobre i że nic nie zmieniałem. Potem ona znowu coś pisze i tak wkoło. Zmiana danych w pliku configuration.php powoduje że zamiast tego wyświetla się komunikat Table (tutaj nazwa bazy danych).j4k19_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `j4k19_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('35c4f077acca8949a2cd983f9b39c123', 0, '1341645218'). Wg home.pl wszystko jest ok i problem leży po mojej stronie. Nie chcę dzwonić na centrum pomocy bo już podmieniłem za namową pani konsultantki plik configuration.php więc rozmowa będzie jak wczoraj że ktoś będzie mi wmawiał ze wpisałem nieprawidłowe dane i że oni sprawdzali modyfikację pliku i żebym wpisał prawidłowe. Stanęło na tym ze pani uznała ze to wina joomli i odsyła mnie do pomocy. Na argumenty ze z tego co czytam to problemy z joomla na home.pl to nie jest nic nowego pani nie reaguje.
Być może jestem totalnym debilem, ale prowadziłem już kilka serwisów na joomli i nic się takiego nigdy nie działo... Teraz jestem w kieszeni ze stratą kilkuset złotych, bez strony ale mam za to podobno świetnie skonfigurowany serwis ze strony home.pl. Przyznam szczerze jest to perspektywa marna bo ja strony mimo wszystko nie widzę. Ktoś wskaże mi drogę, skonfiguruje to (mogę nawet zapłacić) bo w obecnej chwili po 5 dniach nieustannych problemów z home.pl czuje się jak totalny debil.
POMOCY!