home.pl - Database connection error (3): Could not connect to database
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: home.pl - Database connection error (3): Could not connect to database

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny home.pl - Database connection error (3): Could not connect to database

    Dzień dobry, chciałbym zadać pytanie - proszę mi wybaczyć że jako nowy użytkownik piszę tutaj ale po 5 dniach spędzonych z home.pl jestem na wyczerpaniu nerwowym...
    Otóż sprawa wygląda następująco:
    najpierw męczyłem się ze słynnym 404 - tak minął dzień pierwszy. Gdy wszystko zostało pięknie skonfigurowane i śmigało (chyba głównie dzieki postom na tym forum) położyłem się w błogim przeświadczeniu że wszystko jest ok. Rano wstałem i uwaga... po wpisaniu adresu lub zalogowaniu się do panelu - Database connection error (3): Could not connect to database
    czyli ewidentny problem z bazą danych. No więc sprawdziłem plik configuration.php i dane bazy danych - wszystko ok. Napisałem do działu pomocy - podobno premium. Wskazówki jakiejś sympatycznej Pani która przez kilka godzin usiłowała naprawić problem niewiele się zdały. W końcu zadzwonił jakiś pan z rozwiązaniem - niewiel się to zdało. Potem ja zadzwoniłem w akcie desperacji gdzie w sumie pan powiedział coś w stylu że plik jest ok ale być może joomla pobiera te dane gdzie indziej i w sumie niewiadomo (!) Przy okazji upierano się że to coś pomieszałem z plikiem configuration.php bo był zmieniany na co odpierałem zarzut że w koncu musiałem ten słynny błąd 404 jakoś naprawić. Zostałem zatem z serwisem i pięknym błędem. Cóż - pomyślałem że być może to faktycznie moja wina. Zainstalowalem serwis zatem ponownie. NIC NIE ZMIENIAŁEM W BAZIE DANYCH, ANI JEJ NAZWY, ANI HASŁA. Działał kilka godzin. Od nowa zacząłem umieszczać wszstkie teksty i pliki. Działało aż do godziny 00:30. Potem położyłem się spać. Rano wstaję - Database connection error (3): Could not connect to database i wlasnie dopada mnie szał.
    Pani na pomocy uparcie pyta mnie o dane do baz danych twierdząc że konfiguracja jest nieprawidłowo. Pytam zatem że skoro działało a nic nie zmieniałem to chyba nie jest mój problem? Pani chce przywracać kopię zapasową plików i tak rozmowa toczy się w koło. Ona mi że mam wpisane złe dane a ja jej piszę że dobre i że nic nie zmieniałem. Potem ona znowu coś pisze i tak wkoło. Zmiana danych w pliku configuration.php powoduje że zamiast tego wyświetla się komunikat Table (tutaj nazwa bazy danych).j4k19_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `j4k19_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('35c4f077acca8949a2cd983f9b39c123', 0, '1341645218'). Wg home.pl wszystko jest ok i problem leży po mojej stronie. Nie chcę dzwonić na centrum pomocy bo już podmieniłem za namową pani konsultantki plik configuration.php więc rozmowa będzie jak wczoraj że ktoś będzie mi wmawiał ze wpisałem nieprawidłowe dane i że oni sprawdzali modyfikację pliku i żebym wpisał prawidłowe. Stanęło na tym ze pani uznała ze to wina joomli i odsyła mnie do pomocy. Na argumenty ze z tego co czytam to problemy z joomla na home.pl to nie jest nic nowego pani nie reaguje.
    Być może jestem totalnym debilem, ale prowadziłem już kilka serwisów na joomli i nic się takiego nigdy nie działo... Teraz jestem w kieszeni ze stratą kilkuset złotych, bez strony ale mam za to podobno świetnie skonfigurowany serwis ze strony home.pl. Przyznam szczerze jest to perspektywa marna bo ja strony mimo wszystko nie widzę. Ktoś wskaże mi drogę, skonfiguruje to (mogę nawet zapłacić) bo w obecnej chwili po 5 dniach nieustannych problemów z home.pl czuje się jak totalny debil.
    POMOCY!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez adrian492 Zobacz wiadomość
    Być może jestem totalnym debilem, ale prowadziłem już kilka serwisów na joomli i nic się takiego nigdy nie działo... Teraz jestem w kieszeni ze stratą kilkuset złotych, bez strony ale mam za to podobno świetnie skonfigurowany serwis ze strony home.pl. Przyznam szczerze jest to perspektywa marna bo ja strony mimo wszystko nie widzę. Ktoś wskaże mi drogę, skonfiguruje to (mogę nawet zapłacić) bo w obecnej chwili po 5 dniach nieustannych problemów z home.pl czuje się jak totalny debil.
    Życzę miłej lektury o Joomla instalowanym na home.pl.
    Ja pilnuję swoich pieniędzy, a TY?
    http://rozwijaj.home.pl/Panel-Admini...?order=popular
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    nikszal właśnie zakładam konto u konkurencji i zaraz bedę kombinował jak tu odzyskać przynajmniej część kasy ;/ niemniej gdyby ktoś znał jakieś rozwiązanie... to nawet jestem w stanie cos tam sypnąć groszem żeby po prostu mieć to za sobą ;/
    najlepsze jest to podejście do klienta - "u nas wszystko ok to Twoja wina" ;/

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Poadaj dane do logowania na PW lub na gg - 4599073
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2012
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Więc tak... dziękuje nikszalowi za fachową pomoc na GG rady okazały się pomocne... stanęło na tym ze założyłem właśnie konto na linuxpl.com i po instalacji żadnego błędu 404 pełna fachowość obslugi, administrator przez GG do znudzenia odpowiadał na pytania...
    co do home.pl nikt do niczego się nie poczuwa i nikt nie ma niczego sobie do zarzucenia... firma twierdzi że wszystko działa dobrze, mam nawet maila gdzie administrator odpowiada że wielu użytkowników z powodzeniem joomli używa... pomoc dalej uparcie twierdzi że to moja wina bo zmieniałem coś w plikach i proponuje przywrócenie kopii zapasowych... cyrk na kółkach ogólnie...

  7. #6
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Nie do końca masz rację. Hosting na home.pl nie jest dla przeciętnego zjadacza chleba, bo sami administratorzy piszą:
    Pragniemy Państwa poinformować także, że nasza konfiguracja serwerów jest naszym indywidualnym rozwiązaniem, a nie typowym systemem typu Apache, chociaż większość modułów w niej zawartej pochodzi właśnie z tego środowiska.
    Trzeba "przerobić" kilka sewerów żeby nabrać doświadczenia.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-04-2010
    Wpisy
    74
    Punkty
    12

    Domyślny

    Do adrian492

    W home.pl jest takie coś jak okres próbny. Sprawdzasz jooml-e u nich przez 14 dni i nie ponosisz kosztów. Ja nie mam absolutnie żadnych problemów z witrynami na home.pl i bardzo sobie chwalę ten hosting. Owszem na początku miałem parę drobnych problemów, ale dzięki pomocy innych i pomocy technicznej home.pl udało mi się je rozwiązać. Więcej miałem problemów w webd.pl

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post/autor: 22-10-2017, 22:27
  2. Database connection error (2): Could not connect to MySQL. - Proszę o pomoc
    przez OgrzesiekO na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 16-06-2012, 14:09
  3. database connection error (2) could not connect to mysql
    przez MonkaZioom na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 28-05-2012, 22:01
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-02-2012, 16:59
  5. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 01-03-2009, 14:09

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •