1 joomla - kilka subdomen
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: 1 joomla - kilka subdomen

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    09-07-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny 1 joomla - kilka subdomen

    Witam,
    Nie wiem czy wybrąłem właściwy dział ale chodzi o Administrowanie Joomla
    Planuję postawić Joomla z jakimś Katalogiem Firm na jednaj domenie. W tej domenie będzie około 20 subdomen w zależności od 'kategorii' zgłaszenej do katalogu firmy, np: cukiernie.domena.pl, budownictwo.domena.pl itd...
    Moje pytanie sprowadza się do postaci: jak zarządzać subdomenami w Joomla z poziomu jednej domeny głównej ?, czyli wyświetlać wpisy na każdej subdomenie w zależności od wybranej kategorii

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez trio Zobacz wiadomość
    W tej domenie będzie około 20 subdomen w zależności od 'kategorii' zgłaszenej do katalogu firmy, np: cukiernie.domena.pl, budownictwo.domena.pl itd...
    Po co? Przecież można utworzyć wiele kategorii i podkategorii w katalogu firm. Jedna domena -> jeden system do obsługi. Prosto, zgrabnie i przyjemnie.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    09-07-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Właśnie pytanie dotyczy obsługi subdomen: można to zrobić na jednej Joomli i jakiś dodatek doinstalować, no nie wiem, typu: multidomen ? czy raczej trzeba na każdej subdomenie instalować Joomlę (raczej odpada)

  5. #4
    Senior nikszal awatar
    Dołączył
    07-09-2006
    Skąd
    FNW
    Wpisy
    5 288
    Punkty
    196

    Domyślny

    Każda domena (subdomena) jest oparta o niezależny system CMS Joomla. Tyle, ile będziesz miał subdomen, tyle razy musisz zainstalować Joomla. Już na starcie szykujesz sobie urwanie gwizdka, kiedy mozna "problem" postawić tylko na jednej domenie z rozbudowanym katalogiem.
    Zanim zapytasz na Forum:
    1. Przeszukaj wątki.
    2. Poszukaj odpowiedzi na wiki.
    __________________________________________________ _________________
    Książki oddane na makulaturę dowodzą, że cierpliwość papieru też ma swoje granice.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    09-07-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Niestety wiem, że to jest kłopotliwe - bo już te subdomeny tak działają (co pradwa na innym CMS) i zastanawiałem się czy może jednak na Joomli da się takie coś zrobić: zarządzać tylko w jednym miejscu a wyniki będą automatycznie wyświetlane na odpowiednich subdomenach.

  7. #6
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    Spróbuj to:
    http://www.artio.net/joomla-extensions/joomsef
    W opcjach jest coś na temat subdomen, ale pewny nie jestem.

  8. #7
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Aby zbudować coś takiego użyłbym komponentu bodajże virtual domanins
    I teraz tak:
    wyłączasz obecne subdomeny - całkowicie
    tworzysz menu odpowiedzialne za start z subdomenami
    komponentem tworzysz dowolną ilość subdomen
    all
    ewentualnie:
    tworzysz na jednym silniku struktury równoległe stron w zależności od potrzeby dla każdej subdomeny
    i dajesz w htaccess przekierowania dla każdej subdomeny
    Pzdr

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    09-07-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    ok, dzięki posprawdzam to...

    ps. za bardzo nie jestem 'obeznany' ale dowiedziałem się że może z API coś takiego w Joomli zastosować ? i na np: na każdej subdomenie poprostu stworzyć plik, który będzie pobierał i wyświetlał dane z domeny głownej z odpowiednimi parametrami ?

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    11-07-2012
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    W sumie to mam podobny problem a, ze ten wątek jest w miarę aktualny, to postanowiłem dołączyć do pytania moje wątpliwości (zaznaczam, ze w Joomli stawiam dopiero pierwsze kroki, tak wiec proszę o wyrozumiałość)

    Podam dla zobrazowania przykład systemu, który chciałbym stworzyć, tak jak jest to na stronie cytaty.info choć niekoniecznie chodzi o taka tematykę, ale do rzeczy:
    To co chciałbym zrobić to tak, żeby użytkownicy rejestrując się mieli utworzone jedno konto działające na wszystkich subdomenach, przy dodawaniu treści musieliby wybrać gdzie chcą dodać treść, tak jak na przykładowej stronie do wyboru Krótka forma, poezja,... itd. Chciałbym mieć możliwość wyboru, gdzie mogą dodawać treść a gdzie nie.
    Po przejściu na subdomeny w menu górnym pod spodem ukazywało się podmenu różne dla każdej subdomeny, wiem mniej więcej jak to zrobić. Kolejna sprawa, to żeby styl był taki sam lub podobny na wszystkich stornach, ale żeby układ można było zmieniać. Opcja by na każdej subdomenie była inna treść, ale, żeby mogłyby być również części wspólne. No i odnośnie zarządzania, jeśli byłoby to możliwe to najlepiej by odbywało się to z jednego konta/panelu administracyjnego, jeśli nie, to trudno. Choć lepiej by było, żeby nie trzeba było instalować wszystkich rozszerzeń na każdej subdomenie z osobna...

    I żeby nie było, że nie szukałem jak to zrobić, po prostu jest na to kilka opcji i sam już nie wiem, którą wybrać. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czegoś od osób bardziej doświadczonych niż ja, jaka opcja byłaby najlepsza dla opisanego przeze mnie przykładu. Z czego skorzystać?
    joomself, virtual domains, Multi Sites/JMS Multisites, zainstalować na subdomenach nowe Joomle, ale wszystko na jednej bazie danych? - choć większość ludzi tego nie poleca, i jest jeszcze kilka innych możliwości... a ja już się pogubiłem... wiec BŁAGAM o pomoc!

    I jak to wszystko zrobić tak, żeby później nie było problemu z przeniesieniem na inny hosting, ewentualnie inne domeny. No i żeby nie dostać bana od google...

    I przepraszam za długość, tego wpisu, ale naprawdę jestem już od jakiegoś czasu w kropce i nie wiem co zrobić...

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    12-02-2014
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny Rozwiazanie

    witam chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob rozwiazal Pan swoj dylemat? Pozdrawiam
    Cytat Wysłane przez pablo801 Zobacz wiadomość
    W sumie to mam podobny problem a, ze ten wątek jest w miarę aktualny, to postanowiłem dołączyć do pytania moje wątpliwości (zaznaczam, ze w Joomli stawiam dopiero pierwsze kroki, tak wiec proszę o wyrozumiałość)Podam dla zobrazowania przykład systemu, który chciałbym stworzyć, tak jak jest to na stronie cytaty.info choć niekoniecznie chodzi o taka tematykę, ale do rzeczy:To co chciałbym zrobić to tak, żeby użytkownicy rejestrując się mieli utworzone jedno konto działające na wszystkich subdomenach, przy dodawaniu treści musieliby wybrać gdzie chcą dodać treść, tak jak na przykładowej stronie do wyboru Krótka forma, poezja,... itd. Chciałbym mieć możliwość wyboru, gdzie mogą dodawać treść a gdzie nie. Po przejściu na subdomeny w menu górnym pod spodem ukazywało się podmenu różne dla każdej subdomeny, wiem mniej więcej jak to zrobić. Kolejna sprawa, to żeby styl był taki sam lub podobny na wszystkich stornach, ale żeby układ można było zmieniać. Opcja by na każdej subdomenie była inna treść, ale, żeby mogłyby być również części wspólne. No i odnośnie zarządzania, jeśli byłoby to możliwe to najlepiej by odbywało się to z jednego konta/panelu administracyjnego, jeśli nie, to trudno. Choć lepiej by było, żeby nie trzeba było instalować wszystkich rozszerzeń na każdej subdomenie z osobna... I żeby nie było, że nie szukałem jak to zrobić, po prostu jest na to kilka opcji i sam już nie wiem, którą wybrać. Dlatego chciałbym się dowiedzieć czegoś od osób bardziej doświadczonych niż ja, jaka opcja byłaby najlepsza dla opisanego przeze mnie przykładu. Z czego skorzystać?joomself, virtual domains, Multi Sites/JMS Multisites, zainstalować na subdomenach nowe Joomle, ale wszystko na jednej bazie danych? - choć większość ludzi tego nie poleca, i jest jeszcze kilka innych możliwości... a ja już się pogubiłem... wiec BŁAGAM o pomoc! I jak to wszystko zrobić tak, żeby później nie było problemu z przeniesieniem na inny hosting, ewentualnie inne domeny. No i żeby nie dostać bana od google...I przepraszam za długość, tego wpisu, ale naprawdę jestem już od jakiegoś czasu w kropce i nie wiem co zrobić...

Podobne tematy

  1. dodawanie subdomen
    przez cygan89 na forum Off topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 02-02-2012, 01:07
  2. kopiowanie subdomen
    przez smokk na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 12-08-2009, 11:17
  3. zakładanie stron & subdomen użytkownikom
    przez eMCe na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-01-2008, 22:18
  4. Przypisanie subdomen
    przez elwis na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-07-2007, 14:19
  5. Sprzedaż subdomen lub aliansów?
    przez sstanczuk na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 14-02-2007, 11:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •