Witam, jestem tu całkowicie nowy. Zacząłem pracować na Joomla! 3 miesiące temu i jestem już w niej dość zorientowany. Posiadam wersję 1.0.11 (bardzo stara wersja) i biorąc pod uwagę wzrost popularności Joomla! i jej rozwój, moja wersja jest zupełnie bezużyteczna. Stoi przede mną zadanie aby zrobić update'a ale nie wiem dokładnie jak to wykonać a nie mam zamiaru kombinować bądź eksperymentować, bo strona padnie a wtedy może być kicha. Zatem potrzebuję Waszej pomocy.
W skrócie opiszę czego chcę dokonać:
  1. Update mojej wersji Joomla! 1.0.11 Stable (jest info o tym, że wersja sprzed 2146 dni - to samo mówi za siebie) na nowszą bądź najnowszą. Może trzeba robić uaktualnienia po kolei, tj. z 1.0.11 do 1.5.x, z 1.5.x do 2.5.x itd?
  2. Wykonać kompletną kopię zapasową wszystkich rzeczy na moim CMSie, żeby nic nie ubyło, gdy będzie postawiona nowa wersja
  3. Skonfigurować uaktualnioną wersję tak, aby sprawnie wszystko funkcjonowało
  4. Wygląd mojej strony zachować ten sam, tylko że na nowej wersji CMSa, wiadomo


Wiem, że dobrym programem do Backupa jest JoomlaPack, ale nie wiem jak go zainstalować a następnie tego backupa wykonać. Może brzmi to dość komicznie ale nawet wujek google chyba tego nie wie, przynajmniej mi nie odpowiedział więc nie pozostaje mi zwrócić się do Was o pomoc. Wiem, że jest tu ktoś kto ma Joomlę w jednym palcu. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mnie dokładnie poinstruował, najlepiej wypunktował poszczególne kroki i porady.

Strona, która jest pod moją opieką to http://www.euro-trend.pl

Liczę na szybką interwencję