"ginące" formatowanie tekstu
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 17

Temat: "ginące" formatowanie tekstu

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny "ginące" formatowanie tekstu

    Mój problem dotyczy formatowanego tekstu który kopiowałem dotąd z Worda. Miałem tam zawsze ustawioną rodzaj, wielkość i kolor czcionki tak by na stronie wszystkie artykuły były w tym samym stylu. Po pewnym czasie przy kopiowaniu zauważyłem, że formatowanie się "nie przenosi". Zmieniłem przeglądarkę na inną i było OK, ale też do czasu. Teraz niezależnie czy korzystam z IE, FF czy Chrome'a to formatowanie się nie przenosi.
    Pytanie więc brzmi: "Co zrobić by sformatowany tekst w Wordzie lub Excelu przenieść w niezmienionej postaci do artykułu?"

    z góry dzięuje za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Nie przenosi się tekstów bezpośrednio z Worda!
    To powoduje wiele problemów. Z twoim tekstem wstawiasz na stronę śmieci...

    Tekst formatujesz w edytorze.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok, ale jak już mam całą stronę pisaną czcionką Times New Roman rozmiar 16, a do tego przenoszę często bardzo duże tabele z excela, z kolorem tła, rodzajem czcionki i rozmiarem to jak to mam inaczej zrobić?

  5. #4
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Czcionkę oraz inne formatowania dla strony ustawia się w css.
    Podaj adres witryny.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    Chodzi mi głównie o te tabele które są np. na zakładce do której link podaję poniżej:
    http://badminton.gorlice.pl/index.ph...377&Itemid=199

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A na czym polega problem? Nie umiesz użyć w edytorze guzika Kopiuj z Worda?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    A na czym polega problem? Nie umiesz użyć w edytorze guzika Kopiuj z Worda?
    Ty to umiesz docenić człowieka ;-)

    Użyć guzika to ja umiem, ale niestety nie zawsze działa. Przenosi dane bez sformatowania. Poza tym większym problem jest dal mnie przeniesienie gotowej sformatowanej tabeli z Excela np. takiej jak ta do której zamieściłem link trochę wyżej.

  9. #8
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Tak u Ciebie wyglada jedna komórka:

    Kod HTML:
    <td style="border-bottom: windowtext 0.5pt solid; border-left: windowtext; background-color: transparent; border-top: windowtext; border-right: windowtext 0.5pt solid" class="xl80">
    <font size="2" face="Arial CE" color="#000000">
    Gorlice
    </font>
    </td>
    A tak powinna wyglądać:
    Kod HTML:
    <td class="xl80">Gorlice</td>

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez greggor78 Zobacz wiadomość
    Ty to umiesz docenić człowieka ;-)
    Umiem. Ale skoro mnie zaczepiasz, to może odpowiedz sobie na pytanie, czy Ty umiesz opisywać swoje problemy i rozmawiać o nich bez zbędnych wycieczek osobistych.
    Jeśli używam przycisku Wklej z Worda czy to w edytorze TinyMCE czy edytorze JCE, otrzymuję czysty kod bez zbędnych atrybutów style. Podczas przetwarzania zachowane są jedynie rozmiary komórek. Nawet jeśli pokoloruję w Excelu/Wordzie czcionkę, pozmieniam rozmiar, dodam tło, dodam linie wewnętrzne, pogrubienia, to nadal otrzymuję czysty kod.

    Być może u Ciebie jest inaczej. Pytanie wówczas, jakim cudem, bo w domyślnym edytorze TinyMCE nie ma możliwości skonfigurowania go tak, żeby zachowywał style z Worda (co można zrobić np. w edytorach typu Dreamviewer).
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    08-02-2008
    Wpisy
    211
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Umiem. Ale skoro mnie zaczepiasz, to może odpowiedz sobie na pytanie, czy Ty umiesz opisywać swoje problemy i rozmawiać o nich bez zbędnych wycieczek osobistych.
    Oj, chyba w złą stronę poszła ta dyskusja. Nie miałem w planach żadnych wycieczek osobistych, a znaczek ;-) myślałem, że wystarczająco jasno da do zrozumienia, że podchodzę z uśmiechem i dystansem do Twojego wcześneijszego posta. Ostatnia rzecz na jakiej by mi zależało to nadepnąć komuś na odcisk. Jeśli źle zostałem zrozumiany to przepraszam, na pewno nie miałem złych zamiarów, wszak piszę tu by uzyskać pomoc.


    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Jeśli używam przycisku Wklej z Worda czy to w edytorze TinyMCE czy edytorze JCE, otrzymuję czysty kod bez zbędnych atrybutów style. Podczas przetwarzania zachowane są jedynie rozmiary komórek. Nawet jeśli pokoloruję w Excelu/Wordzie czcionkę, pozmieniam rozmiar, dodam tło, dodam linie wewnętrzne, pogrubienia, to nadal otrzymuję czysty kod.

    Być może u Ciebie jest inaczej. Pytanie wówczas, jakim cudem, bo w domyślnym edytorze TinyMCE nie ma możliwości skonfigurowania go tak, żeby zachowywał style z Worda (co można zrobić np. w edytorach typu Dreamviewer).
    Ok, spróbuję z tym Dreamviewer choć go nie znam, bo zależy mi żeby przenosił jednak style skoro cała strona na której jest już kilkaset artykułów jest utrzymana w takiej konwencji.

    A tak z czystej ciekawości, to co takiego się wydarzyło, że dotychczas kopiując "na żywca" ctrl+c i ctrl+v z worda czy excela tekst lub tabele przenosiły się identycznie jak to było wordzie czy excelu, a teraz gubi sięcałę formatowanie?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Zniknięcie przycisków "Zapisz" "Zastosuj" "Kopiuj" itd.
    przez Qbol na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 22-02-2012, 09:14
  2. problem a "wycinaniem" z kodu: <form action="wyslij_mail.php" method="post">
    przez mitas na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 30-08-2011, 13:54
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 26-10-2010, 19:06
  4. formatowanie wygladu modulu "agora forum" joomla 1.5
    przez verdo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 25-10-2010, 21:39
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-03-2008, 12:33

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •