Nie wyświetla się strona
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Nie wyświetla się strona

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    27-07-2012
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Nie wyświetla się strona

    Witam,
    od dwóch lat moja strona działała bez problemu aż tu nagle przestała się wyświetlać. Spytałem support nazwa.pl to poradzili mi żeby włączyć "show errors" po tym pokazał się taki komunikat:
    Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 32 bytes) in /home/lesnica-wroc/ftp/public_html/libraries/joomla/database/database/mysql.php on line 462
    Pan powiedział że: "aplikacja próbuje przypisać sobie za dużo pamięci"- skąd, tak nagle sobie to wymyśliła to nie wiem - a dopuszczalna pamięć to 64 MB i dodał że jej nie zmieniali i że więcej nie jest w stanie mi pomóc.
    Możecie mi powiedzieć co to za pamięć ? (powierzchnia dyskowa na moim serwerze to 50 GB) i w czym leży problem ?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez lesnica Zobacz wiadomość
    Możecie mi powiedzieć co to za pamięć ? (powierzchnia dyskowa na moim serwerze to 50 GB) i w czym leży problem ?
    Zapewne w tym że kupiłeś usługę i zostawiłeś konfigurację pierwotną nie ustawiając właściwego (oczekiwanego) podziału przestrzeni dyskowej - domyślnie przestrzeń dyskowa zarezerwowana na potrzeby www jest bardzo mała.
    Pzdr

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Moim zdaniem w tym przypadku kwestia przestrzeni na dysku nie ma znaczenia: Błąd brzmi:

    Cytat Wysłane przez lesnica Zobacz wiadomość
    Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted
    To oznacza, że j! usiłuje uzyć zbyt wiele pamięci _operacyjnej_ maszyny. Zakładając, że nie nastąpiła żadna zmiana w funkcjonowaniu samego joomla (np. instalacja nowego dodatku, czy włamanie) - to stawiam na statystyki.

    @lesnica, masz tam zainstalowane coś takiego? Jeśli możesz zalogować się na zaplecze - to wyłącz i zobacz czy strona wróci. Potem trzeba będzie usunąć część zgromadzonych danych, żeby móc ze statystyk korzystać.

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @Karol99 - jest to przestrzeń dyskowa podzielona na zarezerwowane zasoby na trzy grupy: www, poczta, inne (bodajże - piszę z pamięci)
    Jeżeli zasób zarezerwowany dla danego elementu zostanie osiągnięty - nic więcej nie może zostać zapisane - Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted = Dostępny (czytaj - zarezerwowany dla) rozmiar pamięci 67108864 bajty został wyczerpany.
    Równie dobrze może się okazać że chodzi o zarezerwowany zasób dla konkretnej bazy danych (a jest on na nazwa.pl deklarowany przy tworzeniu samej bazy danych), w jednym i drugim przypadku jest to kwestia zarezerwowanych - dostępnych zasobów.
    Pzdr

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    @Gall Anonim: możliwe, że masz rację. Natomiast mnie dotąd tego rodzaju błędy zdarzały się w przypadku próby użycia zbyt dużego obszaru pamięci operacyjnej.

    Że tak może być i w tym przypadku wskazuje też odpowiedź "pana z hostingu" o dopuszczalnej pamięci 64 MB. A że błąd następuje przy próbie komunikacji z bazą, to domniemywam, iż j! lub któreś rozszerzenie usiłuje pobrać dane, których rozmiar samoczynnie zmienił się w czasie - i na myśl przychodzą mi statystyki.

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @Karol99
    no to mamy rozwiązanie - jeżeli sobie dobrze przypominam 64 MB jest wartością domyślną dla tworzonej bazy danych w przypadku nazwa.pl
    należy więc edytować BD i zwiększyć wartość - jednak tak czy inaczej coś jeszcze jest nie tak bo 64 MB dla bazy danych w przypadku prostych i niewielkich witryn to "świat i ludzie" - należy więc wejść również w BD i sprawdzić które tabele "puchną" a potem zastanowić się czemu.
    Pzdr

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    27-07-2012
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Hej,
    no żeczywiści @karol99 miałeś racje, wyłączyłem licznik odwiedzin (Vinaora visitors counter) i strona zaczeła chodzić. Pytanie jest teraz czy on mi tam naśmiecił w bibliotekach czy wystarczy że go wywale i dam inny i będzie wszystko działać dalej?

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez lesnica Zobacz wiadomość
    Pytanie jest teraz czy on mi tam naśmiecił w bibliotekach czy wystarczy że go wywale i dam inny i będzie wszystko działać dalej?
    Sądzę, że jedynym problemem był rozrost rozmiaru zgromadzonych danych i wyłączenie statystyk rozwiąże problem.

    Jeżeli zależy Ci na tych statystykach, to możesz spojrzeć w phpMyAdmin jak wyglądają tabele tego rozszerzenia w bazie, i spróbować usunąć starsze dane (nie znam tego rozszerzenia, ale podejrzewam, że skoro tak wzrósł rozmiar danych, to ono gromadzi informacje o każdym odwiedzającym - pozbycie się ich części nie spowoduje utraty statystyk o całkowitej oglądalności). Pamiętaj o backupie zanim zaczniesz coś robić w bazie!

    Jeśli zdecydujesz się na inne rozszerzenie ze statystykami, to weź pod uwagę, jakie informacje ono gromadzi. Problem z czasem może i w takim wypadku powrócić...

Podobne tematy

  1. Nie wyświetla się strona
    przez marcusm na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-01-2011, 20:47
  2. Strona nie wyświetla się w IE
    przez Mattias na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 01-11-2010, 12:03
  3. Strona nie wyświetla się
    przez jerzygolczyk na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 10-05-2010, 21:02
  4. Strona nie wyświetla się
    przez macpiotr na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-12-2007, 10:52
  5. Strona się nie wyświetla
    przez mrozik na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 17-10-2007, 22:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •