Ta sama strona na różnych domenach.
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Ta sama strona na różnych domenach.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-05-2012
    Wpisy
    20
    Punkty
    2

    Domyślny Ta sama strona na różnych domenach.

    Sprawa pewnie banalna, ale jestem lamerem. LAMEEEREEEM Uwielbiam to słowo.
    Kopiuję zawartość strony w katalogu.
    Wrzucam tę kopię do innej bazy na tym samym serwerze oraz plik jpa skopiowanej strony. Kopiuję też bazę gdzie był wcześniejszy projekt do nowej bazy.
    Administrując z panelu i zmieniając pod nowe potrzeby/nową branżę (powiedzmy) zachodzą zmiany na dwóch stronach, starej i nowej/aktualnie opracowywanej.
    Pewnie wiecie o co chodzi, choć może nieprofesjonalnie to opisałem.
    Co zrobiłem źle? Co zmienić?
    Ostanio edytowane przez Przeeemooo : 04-08-2012 02:30

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Witam,

    Należy zmienić dane bazy w pliku configuration.php nowej strony.
    Pobierasz plik, edytujesz, ale nie notatnikiem, a np. Notepad++ lub PSpad, wgrywasz na serwer.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-05-2012
    Wpisy
    20
    Punkty
    2

    Domyślny

    mam zmienić tylko to: var $user = 'bazanowa'; var $db = 'bazanowa';
    czy to też: var $log_path = '/home/.../logs'; var $tmp_path = '/home/.../tmp';
    bo jak zmieniam to na górze przez Notepad++ czy nawet wcześniej tez notatnikiem to pojawia mi się:
    jtablesession::Store Failed DB function failed with error number 1146 Table 'kowalczyk1_10.okol_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `okol_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`clie nt_id` ) VALUES ( '33971fbabeebb4ebd7352c2ea2ce9234','1344084999','' ,'0','1','0' ) Fatal error: Allowed memory size of 67108864 bytes exhausted (tried to allocate 16 bytes) in /home/.../ftp/nowabaza/libraries/joomla/error/exception.php on line 117

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Przeeemooo Zobacz wiadomość
    Kopiuję zawartość strony w katalogu.
    Wrzucam tę kopię do innej bazy na tym samym serwerze oraz plik jpa skopiowanej strony. Kopiuję też bazę gdzie był wcześniejszy projekt do nowej bazy.
    Nie tak - w ten sposób mieszasz dwa sposoby przenoszenia strony, ręczny (kopiowanie plików j! + kopiowanie zawartości bazy) oraz przy użyciu Akeeba Backup. Musisz się zdecydować na jeden z nich.

    Prostszy (zwłaszcza dla lamera ;) ) jest ten drugi. Czyli:

    • wrzucasz plik .jpa (rozumiem, że wcześniej potrafiłeś go stworzyć i zawiera on kompletny obraz strony - bo przy określonej konfiguracji akeeba może też zawierać samą bazę!),
    • wrzucasz kickstart.php,
    • uruchamiasz kickstart (który rozpakowuje w nowym miejscu pliki strony i instalator),
    • akceptujesz zaproponowane przez kickstart uruchomienie instalatora,
    • tu istotna w Twojej sytuacji sprawa: kiedy instalator dojdzie do etapu przywracania bazy danych, musisz podać nazwę, użytkownika i hasło _nowej_ bazy (instalator przy zmianie serwera zwykle zauważa, że dane się nie zgadzają - ale ponieważ w Twoim przypadku serwer jest ten sam, to zapewne uzna, że to przywracanie starej strony i zaproponuje dane _starej_ bazy, musisz to wychwycić!)


    I gotowe - masz dwie strony na dwóch różnych bazach (choć w tym momencie jeszcze z jednakową zawartością).

    Natomiast rada @bazyla dotyczyła próby ratowania tego, co teraz już masz na serwerze (nie chodzi o gmeranie w paczce instalacyjnej!): spróbuj w pliku configuration.php _nowej_ strony podać dane do _nowej_ bazy. Jeśli udało Ci się skopiować starą bazę do nowej, to powinno zadziałać, jeśli nie - zastosuj moją powyższą receptę.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-05-2012
    Wpisy
    20
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czyli tam gdzie kopiowałem całą zawartość strony, wszystkie pliki mogę je usunąć pozostawiając jedynie plik .jpa oraz kickstart?
    Już próbuję, pewnie się uda.. będę pisał. Dzięki bazyl i.. przede wszystkim Karol! Bo robiłem 3x więcej pracy + oczekiwanie przesłania plików.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2006
    Wpisy
    121
    Punkty
    12

    Domyślny

    Ja nie rozumiem folozofii takiej pracy dokładnie "duplicate content" nie łatwiej przekierować domenę na jedną główną ?
    30.03.2011 - na świat przyszły dwie muszki ... Ala i Natalka :*

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-05-2012
    Wpisy
    20
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ale tutaj chodzi aby identyczny szablon wykorzystać do innych potrzeb, na nową stronę, nie tę samą

    - - - Updated - - -

    Karol, robię tak jak mówisz i wyskakuje mi przy odpalaniu kickstart:
    "An error occured
    The file is not a JPA archive"

    A czy przedrostek przy instalacji: .../installation ma jakieś znaczenie? trzeba dac tutaj nazwę katalogu? np _nowykatalog?
    U mnie ten plik nazywa się installationold, więc wsio ok?


    Karol, zrobiłem tak:
    ..../installationold
    włączyła mi się instalacja, dałem nową bazę i dane, i poszło
    w takim razie czy mogę usunąć plik .jpa, tudzież w przyszłości w ogóle go już nie przesyłać?
    Twój sposób żeby na samym pliku jpa to zrobić nie wypalił, chyba dlatego że tłaśnie nie było w katalogu tego folderu installationold tylko sam plik jpa, więc jednak muszę ręcznie przerzucać całą zawartość witryny, czy jest jakieś obejście?


    Zmiany pojawiały się na dwóch stronach, nowej i starej. Bo nie zrobiłem tego poprzez ..../installationold tylko od razu po przesłaniu plików zawartości i jpa włączyłem stronę i działała. Tylko że tak, na tamtej starej stronie mi nie zależy, domenę usunąłem, ale czy mogę także usunąć zawartość plików, co by miejsc ana serwerze nie zabierało? Ja już powprowadzałem wszystkie zmiany na nowej stronie (która chyba jakoś jest połaczona z tamtą) i nie chcę tych info utracić z nowej strony, więc robić nie mogę tego chyba zrobić przez ..../installationold bo mi weźmie stary plik jpa ? Zrobić więc po prostu kopię nowej strony tworząc plik jpa nowej strony, potem go przesłać do katalogu nowej strony i wsio zrobić poprzez ..../installationold, dobrze domniemam?

    Lipa teraz jest taka, że identycznie postąpiłem (ten sam szablon, ta sama baza, ten sam plik jpa) i teraz wykonując zmiany w jednym panelu joomla zmiany zachodzą na dwóch domenach jednakowo. ?! CO W TYM PRZYPADKU ZROBIĆ? Muszę to zrobić na odrębnej bazie?

    Jak skrócić maksymalnie czas robienia takiej kopii, muszę robić tak jak robiłem czy tak jak Karol podpowiadasz tylko coś jeszcze uwzględnić, bo czas jest o wiele krótszy niż przy kopiowaniu całej zawartości i pliku jpa.
    Ostanio edytowane przez Przeeemooo : 04-08-2012 17:08

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Szczerze mówiąc, nie bardzo rozumiem, co właściwie zrobiłeś...

    Zasada jest taka: jeden katalog - jedna baza - jedna instalacja j! (z poprawką na możliwość zabawy z prefiksem tabel w bazie). Nazwa katalogu nie ma znaczenia, służy tylko do tego, abyś mógł do niego podłączyć domenę lub wywołać stronę na zasadzie domena.pl/katalog/

    Przy instalowaniu takiej kopii strony na tym samym serwerze trzeba właśnie uważać, żeby nie była ona połączona z bazą "starej" strony.

    Jeżeli zmiany w treści jednej strony widać w drugiej - to znaczy, że obie korzystają z tej samej bazy Czyli przy instalacji "nowej" nie dokonałeś tej zmiany, o której pisałem.

    Informację o tym, z której bazy korzysta konkretna instalacja (oraz user/password, także o prefiksie używanych tabel) znajdziesz w jej pliku configuration.php (o możliwości przełączenia na inną bazę przez jego modyfikację pisał @bazyl).

    Z jednej paczki .jpa może zainstalować dowolną liczbę kopii (na ile miejsca na serwerze wystarczy).

    Po zainstalowaniu kopii strony pliki .jpa oraz kickstart.php są zbędne i należy je usunąć (kickstart zresztą proponuje tę operację - ich pozostawanie na serwerze wręcz zagraża bezpieczeństwu strony)
    Ostanio edytowane przez Karol99 : 04-08-2012 17:32

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post/autor: 14-09-2010, 07:18
  2. Kilka witryn w Joomla i ta sama baza danych
    przez orygano na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post/autor: 02-05-2010, 00:46
  3. ta sama domena inny serwer - problem
    przez snoweee na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 29-03-2010, 15:42
  4. dwa razy wysyła tą samą wiadomośc
    przez Delux na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-03-2010, 12:21
  5. Ta sama strona pod dwoma adresami .
    przez bobson14 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 18-09-2009, 08:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •