system blogow?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: system blogow?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2005
    Wpisy
    62
    Punkty
    10

    Domyślny system blogow?

    Witam

    poszukuje systemu blogow gdzie kazdy user mialby odzdzielny wlasny blog czy znacie cos takiego?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-10-2005
    Wpisy
    62
    Punkty
    10

    Domyślny

    no wlasnie wydaje mi sie ze wszystkie wpisy laduja w jednym wspolnym blogu a nie tak zeby kazdy mial cos swojego...

  5. #4
    Przeglądacz fenix75 awatar
    Dołączył
    03-08-2006
    Wpisy
    54
    Punkty
    40

    Domyślny

    podłaczył bym się do tematu zwłaszcza że też mam z tym problem, niby jest opisane w pomocy(z poziomu panelu admina) ale dla mnie jest to po chińsku albo w innym niezrozumiałym języku, zastanawiam się czy z poziomu administratora mogę utworzyć kilka kont (nie ingerując w kod - bo to było proponowane w pomiocy a ja nie wiem nawt gdzie czy w samym komponencie czy gdzieś indziej) i czy dało by się to ładnie oddzielić tak żeby czytelnik mógł wybrać sobie osobę a potem poczytać jej bloga a nie czytac wszystko na raz.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli język w pomocy jest dla Ciebie po chińsku, to raczej daj sobie spokój, bo po prostu nie kumasz. O ile dobrze pamiętam, jest tam WYRAŹNIE napisane, że słowo blog jest w Joomla stosowane w dwojakim znaczeniu, ale przede wszystkim w tym, ktore Ciebie akurat chyba za bardzo nie interesuje.

    Blog w Joomla to nie pamiętnik użytkownika, ale dziennik serwisu - magazynowa strona informująca o nowościach, sygnalizująca najnowsze materiały w całym serwisie (strona startowa), w konkretnym dziale (blog z sekcji czy kategorii - tu niekoniecznie kolejność wg daty dodania).

    Ty zaś chcesz pewno systemu, w któym użytkownicy będą prowadzić swoje blogi - dzienniki, pamiętniki.
    Do tego trzeba sobie doinstalować komponent. Mamblog jest prościutkim przykładem takiego rozwiązania, raczej mało rozwojowym. Doradziłbym poszukania odpowiedniego komponentu na http://extensions.joomla.org/compone...759/Itemid,35/, ale skoro dla Ciebie po polsku jest po chińsku, to po angielsku będzie pewno po arabsku i szansa niewielka. Niemniej może warto tam zajrzeć. W końcu słowo blog pochodzi z języka angielskiego.

    Nie ma w zlokalizowanych komponentach innego systemu, poza Mamblog, wiec pozostanie Ci korzystanie z jakiegoś wybranego, ale w wersji angielskiej. Może Ci się uda znaleźć Turka (nie obrażając oczywiście, ani Ciebie, ani tym bardziej Turków), który przetłumaczy Ci na polski.

    Sory za złośliwości przy okazji, ale...
    Gdy następnym razem na PUBLICZNYM forum zechcesz powiedzieć wszem i wobec, że coś jest do KITU, po chińsku, DO BANI, to najpierw oceń swoje kwalifikacje, zdolności odbioru i zdolności oceny.

    Nie znaczy to, że nie można czegoś skrytykować, ale najpierw trzeba
    a) być na tyle dojrzałym, by krytykować,
    b) dostosować sposób krytyki do odbiorcy,
    c) pamiętać, że krytykowac łatwo, zrobić trochę trudniej, a w tym przypadku jeszcze dodatkowo że darowanemu koniowi w zęby się nie patrzy, a o ewentualnych problemach w kontaktach z koniem mówi się tak, żeby darującego nie dotknąć nierozważnymi słowy.
    Ja się, oczywiście nie obraziłem, przyjmuję to z przymrużeniem oka, a tekst objasnienia jeszcze raz przy okazji przejrzę. Ale to jeden z tych fragmentów, który raczej łatwo zrozumieć pod warunkiem, że się przeczytało przynajmniej poradnik Pierwsze kroki! =>www.joomla.pl/demo
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Przeglądacz fenix75 awatar
    Dołączył
    03-08-2006
    Wpisy
    54
    Punkty
    40
    Dziękuję za szybką odpowiedz, mam nadzieję że z angielskim będzie lepiej niż z polskim ;)
    Przepraszam jeśli kogoś obraziłem ale pisząc to chciałem powiedzieć że jeszcze jestem w temacie zielony i nawet z polskim mam problemy.
    Teraz już przynajmniej wiem czego mam szukać (chodziło mi właśnie o rodzaj pamiętnika) bo dla mnie blog to blog a tu jednak powiniemem sierować swoje poszukiwania w innym kierunku.
    Jeszcze raz dziękuję za pomoc i przepraszam jak kogoś uraziłem bo to napewno nie było moim celem.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie ma sprawy
    Jedno wszakże:

    "Blog to blog"

    Blog w Joomla to też BLOG. Tyle, że to jest dziennik serwisu.

    I na marginesie: Słowo blog, jak wiele innych, zostało przeniesione do języka polskiego wraz z modą na internetowe dzienniki. Niestety, kultura języka u nas osiąga coraz wyższy poziom niekompetencji. Anglicy na pewno by nie zapożyczyli polskiego pamiętnika czy wspomnika, bo to takie zaściankowe. Tak jak nie zapożyczyliby polskiej wieczerzy i wielu innych. My natomiast... papuga narodów... Pakujemy się w zaścianek takimi właśnie zapożyczeniami. Gdyby był pamiętnik, wspomnik czy chociażby dziennik, to nie trzeba by tłumaczyć nigdzie nikomu co to takiego blog...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    27-04-2006
    Skąd
    Italia
    Wpisy
    136
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam
    Jeśli chodzi o system blogów ("pamiętników") dla każdego użytkownika osobno, świetnie sprawdza się komponent Joomblog.
    Przynajmniej u mnie się znakomicie sprawdza. Można pobrać go tutaj.
    Pozdrawiam

  10. #9
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    OT: System dedykowany blogom: www.lifetype.net
    Przykład wykorzystania: blogi

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    17-03-2006
    Wpisy
    107
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zgadzam sie z przedmowcami i dorzuciłbym do listy blogow według mnie bardzo narzędzie...

    Można zobaczyć go pod adresem http://b2evolution.net/



Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •