DJ-Classifieds dla Joomla 2.5 - Strona 4
Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Wyniki 31 do 40 z 143

Temat: DJ-Classifieds dla Joomla 2.5

  1. #31
    Bywalec lukasz.ciastek awatar
    Dołączył
    17-11-2008
    Wpisy
    194
    Punkty
    19

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez docxxx Zobacz wiadomość
    Im dluzej testuje ten dodatek tym mam coraz gorsze zdanie o nim. Praktycznie totalny brak konfiguracji pol. Wszystko dziala "tak jak jest".
    Pozwolę sobie się nie zgodzić, poniżej część dostępnej konfiguracji komponentu:

    Ilość dni, w czasie ktorych ogłoszenie jest aktywne (domyślna wartość)
    Liczba dni do wyboru dla ogłoszeniodawcy oddzielone średnikami ;<br /> 0 dla wartości domyślej bez możliwości wyboru
    Na ile dni przed wygaśnięciem ogłoszenia powiadomienie powinno zostać wysłane (dla 0 powiadomienia nie sa wysyłane)
    Powiadomienia
    Promocyjne ogłoszenia
    Cena promocji ''pierwszy''
    Poziom dostępu
    Autopublikacja ogłoszeń
    Informacja o nowym ogłoszeniu
    Raporty o nadużyciach
    Pokaż mapy Google
    Waluta i Pozycja waluty
    Ilość ogłoszeń na stronie
    Ilość kolumn (blog)
    Pozycja opisu ogłoszenia w widoku bloga
    Maksymalna liczba zdjęć jaką może dodać ogłoszeniodawca
    Maksymalna wielkość pliku (MB), dla 0 - bez limitu
    Limit znaków w skrócie opisu
    Pokaż podkategorie w widoku ogłoszeń
    Weświetl liczbe ogłoszeń w danej podkategorii, w widoku kategorii
    Edytor w opisie odłoszenia
    Tagi html dozwolone w opisie?
    Dozwolone tagi html, oddzielane średnikami(;)
    Kliknięcie w link z widoku tabeli czy bloga przenosi bezpośrednio do treści ogłoszenia [nie na górę strony]
    Ścieżka w tytule kategorii
    Tooltip na zdjęciu w widoku tabeli
    Tooltip na tytule w widoku tabeli
    Max ilosć obrazków w Tooltip
    Cena w Tooltip
    Domyśne sortowanie w widoku ogłoszeń
    Domyślny kierunek sortowania w widoku ogłoszeń
    Kolumna lokalizacja w widoku ogłoszeń
    Kolumna cena w widoku ogłoszeń
    Kolumna data dodania w widoku ogłoszeń
    Kolumna ilość wyświetleń w widoku ogłoszeń
    Formularz zadawania pytań sprzedawcy
    Wybierz typ użytkowników, którzy mogą zadawać pytania sprzedawcy
    Typ sortowania w drzewie kategorii
    Ilość kolumn w widoku drzewa kategorii
    Ilość poziomów w widoku drzewa kategorii
    Ilość ogłoszeń w widoku kategorii
    Pozycja linków społecznościowych
    Kod dla linków społecznościowych
    Ustawienia wielkości wszytskich miniatur
    Limit minut po którym użytkownik może jeszcze raz zadać pytanie do ogłoszenia
    Ilość zapytań, które użytkownik może wysłąć w ciągu godziny
    Captcha przy dodawaniu ogłoszenia
    Kanał RSS dla Kategorii
    Wymagana Akceptacja Regulaminu
    ID artykułu z regulaminem
    Załączyć plik ze stylami dla elementów domyslnych jak menu,stronicowanie

    Pełna lista dostępna jest pod adresem
    http://dj-extensions.com/documentati.../configuration


    Proszę o przyjecie faktu, ze komponent jest ciągle rozwijany, dostępna jest demowka oraz wypisane na stronie produktu wszystkie jego funkcje.
    Każdy z użytkowników ma pomysły na wykorzystanie i funkcjonalności komponentu, nie jest możliwe sprostanie wszystkim oczekiwaniom, a przede wszystkim nikt nie twierdzi , ze dodatek jest doskonaly i bez wad. Tak więc trochę nie na miejscu jest stwierdzenie 'Praktycznie totalny brak konfiguracji ' oraz 'Aż dziw bierze, że ten dodatek nie jest za 10 dolarów'.
    Design-Joomla.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-09-2012
    Wpisy
    38
    Punkty
    2

    Domyślny

    Przymierzam się właśnie do zakupu dj classifieds, który wydaje mi się dość ciekawym komponentem.
    Tym niemniej... W moim odczuciu jego największym mankamentem jest brak możliwości dokonywania płatności via sms. To koszmarnie ogranicza możliwości zarobkowe serwisu.

    Poza tym przydałoby się dodać 'schowek' /żeby zarejestrowany użytkownik mógł sobie odłożyć interesujące ogłoszenia/, 'powiadamiacz' /żeby internauta mógł przynajmniej wskazać kategorię i geograficzny zasięg i w ramach tych kryteriów otrzymywać info o nowych ogłoszeniach/, 'polecacz' /żeby internauta przeglądający ogłoszenia mógł wysłać link do interesującego ogłoszenia na swojego bądź czyjegoś maila/ oraz dać możliwość dezaktywowania pola 'cena'.

    Uważam, że bardzo ciekawa byłaby też opcja odpłatnej rejestracji. Ogłoszeniodawca mógłby wtedy zarejestrować się np. na pół roku i w ramach jednej płatności zamieszczać darmowe ogłoszenia /przy założeniu że zamieszczać ogłoszenia mógłby jedynie użytkownik zarejestrowany i że dla każdej kategorii wpisałoby się cenę zero/. Mocną stroną tego rozwiązania jest to, że ogłoszeniodawca nie musi wykonywać płatności przy każdym ogłoszeniu, co bywa uciążliwe, jeśli zamieszcza ich sporo. Trzeba by jednak dać przy rejestracji wybór: darmowa rejestracja dla zwykłego internauty, który chce korzystać tylko ze schowka oraz płatna rejestracja dla internauty, który chce zamieszczać ogłoszenia. Genialnie by było jednak, gdyby w ramach darmowej rejestracji można było zamieszczać ogłoszenia po cenach ustalonych w poszczególnych kategoriach, natomiast do płatnej rejestracji można było przypisać pulę darmowych ogłoszeń /po wyczerpaniu której obwiązywałby zwykły cennik/.
    Nie będę się więcej rozwodził - chodziło mi o przekazanie głównej idei; mam nadzieję, że teraz twórcy dj classifieds dostrzegą jak wspaniale i łatwo mogą uszlachetnić swój produkt

    Generalnie webmaster używający dj classifieds powinien mieć możliwość aktywowania/dezaktywowania jak największej liczby opcji. Jednemu pasuje prostota, innemu fajerwerki. Wybór powinien być.

    Wychodzi na to, że chyba skuszę się na Wasz produkt, ale liczę, że przejdzie on w wkrótce solidny upgrade. Nie omieszkam wtedy zamieścić kilku pochwalnych komentarzy na forach. Dobra robota zawsze zasługuje na pochwałę ;)

  4. #33
    Debiutant
    Dołączył
    02-09-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    I o to właśnie chodzi, Patipat z ust mi to wyjąłeś. Wydaje mi się że to wszystko jest do osiągnięcia w kolejnym update, oczywiście po tym co niby jest już zaplanowany. I nie ma miejsca już na jakieś dyskusje że brak czasu, to wymaga pracy, ściemnianie, przeciąganie terminów,zapowiedzi że będzie ale za pół roku, a za pół roku że za kilka miesięcy,to juz jest prawie dokończone itp. Ja ograniczyłam się do modułu wyświetleń promowanych ogłoszeń i do schowka ale jeśli ktoś ma w panach uruchomienie serwisu i żeby miał on ręce i nogi to niestety trzeba gonić konkurencje i być na czasie żeby nie zostać w tyle. Powiedzmy sobie szczerze, kupię, zapłacę te kilka dolców, za rok znowu zapłacę te kilka dolców ! ale szanse na osiągnięcie sukcesu będzie miał tylko autor komponentu + stały dochód i chwała mu za to po sporo pracy włożył, ale bez konkretnych funkcji które posiadają inne serwisy żaden się nie wybije bo nawet zwykły user nie będzie mógł skorzystać z tak prostych i popularnych funkcji opisanych przez Patipata. Podsumowując, puki co chyba nic dobrego komponent faktycznie nie wnosi, wszystkie funkcje są dostępne w sobi2 ? tym darmowym czy w nawet waszej darmowej wersji na starszą joomle ? no a mapy google to już były montowane w serwisach 5 lat temu a tu widzę to nowość

  5. #34
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-09-2012
    Wpisy
    38
    Punkty
    2

    Domyślny

    No to na zasadzie wzajemnosci nawiaze luzno do wypowiedzi wesolejjolki ;)

    Kwestia mapki tez wymaga pewnych developerskich zabiegow np. mozliwosci predefiniowania zoomu w zaleznosci od wybranej przez internaute lokalizacji poszukiwania ogloszen. Obecnie jak rozumiem mozna ustawic jeden zoom i tyle. To dosc kontrefektywne rozwiazanie, bo jesli ustawi sie zoom na cala Polske, to bedzie on do rzeczy wylacznie w przypadku, gdy ktorys z internautow zamierza przeszukiwac ogloszenia z calego kraju, co jednak jesli ów internauta zechce przeszukiwac ogloszenia z np. gminy Pcim Dolny? Wtedy taka ogolnokrajowa mapka nic nie wnosi, a jedynie zasmieca serwis. No ale powiedzmy, ze ta kwestia nie jest priorytetowa i mozna ja poprawic w dalszej przyszlosci.
    Grunt, ze sa mapki przypisane do konkretnego ogloszenia - to podstawa, a mapke z jednym zoomem mozna poki co wylaczyc.

    Druga kwestia to zarabianie pieniedzy. Chcialbym miec 100 proc. pewnosc, ze tworcy dj classifieds zdaja sobie sprawe, ze my wszyscy (tj. zespol dj i osoby kupujace dj) mamy wspolny interes. Jesli dostarcza komponent, ktory pozwoli mi stworzyc konkurencyjny serwis, wtedy bede mial pieniadze, zeby oplacic ich wsparcie w kolejnych latach i wynajac do zrobienia indywidualnych przerobek (ide o zaklad ze kazdy z webmasterow ma lub bedzie mial w planie zrobienie przerobek szytych na miare). Natomiast jesli mi sie nie uda odniesc sukcesu to albo, o ile bede zawziety, przejde na produkt konkurencji, albo porzuce temat. W kazdym razie przy negatywnym obrocie spraw tworcy dj poza tymi kilkoma dolcami za pierwsza subskrypcje nic ode mnie nie zobacza.

    Podsumowujac: Ja naprawde bede chetnie podtrzymywal relacje biznesowa z tworcami dj, ale pod warunkiem, ze serwis pozwoli mi wygenerowac tyle srodkow, aby mnie bylo na to stac ;)
    Jesli o mnie chodzi to wstrzymam sie z krytyka skryptu, bo w moim przekonaniu jest on jeszcze niecałkiem kompletny (a licze, ze w najblizszym czasie stanie sie pelnowartosciowy). Na obecną chwile komponent dj classifieds wydaje mi sie interesujacy (jeszcze go nie uzywalem; moje wypowiedzi opieram na analizie jego dokumentacji i mozliwosciach opisanych przez tworcow; zakladam ze dziala bezproblemowo - ze sie nie wiesza, nie generuje bledow etc.), bardzo dobrze rokuje i jezeli jego tworcy poprawia dysfunkcje wymienione przeze mnie w poprzednim poscie, to jestem pewien, ze bedzie zbieral wylacznie wysokie i bardzo wysokie noty.

    Powodzenia i szybkości w pracy Panowie Tworcy! Sukces lezy w Waszych rekach, wystarczy go tylko wpisac w kod komponentu ;)
    Ostanio edytowane przez patipat : 08-09-2012 02:29

  6. #35

    Domyślny

    Dla mnie świetna alternatywa dla AdsManagera. No i przejrzyście napisany kod powoduje, że z łatwością można rozbudowywać o własne modyfikacje. Dzięki i z niecierpiwościa uczekam na kolejne wersje

  7. #36

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez patipat Zobacz wiadomość
    Druga kwestia to zarabianie pieniedzy. Chcialbym miec 100 proc. pewnosc, ze tworcy dj classifieds zdaja sobie sprawe, ze my wszyscy (tj. zespol dj i osoby kupujace dj) mamy wspolny interes. Jesli dostarcza komponent, ktory pozwoli mi stworzyc konkurencyjny serwis, wtedy bede mial pieniadze, zeby oplacic ich wsparcie w kolejnych latach i wynajac do zrobienia indywidualnych przerobek
    Uważnie wsłuc***emy się w Wasze uwagi i wyciągamy wnioski. Z pewnością potwierdzą to użytkownicy innych naszych komponentów. Każda sensowna propozycja będzie uwzględniana.
    Zdaję sobie jednak sprawę, że stworzenie konkurencyjnego serwisu (z unikalnymi funkcjonalnościami) na gotowym komponencie to trudne zadanie Bez własnej inwencji nic się nie da osiągnąć. Sprowadza się to wszystko do wdrażania własnych modyfikacji.
    Otrzymaliśmy dziesiątki maili z propozycjami funkcjonalności. Większość z nich to takie właśnie unikalne, indywidualne modyfikacje. Część jest interesująca i w kolejnych wydaniach krok po kroku będziemy rozbudowywać komponent.
    A tak przy okazji *patipat trudno twórcom komponentu odpowiadać za to ile środków generować będzie Twój serwis ;)

  8. #37
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-10-2007
    Skąd
    Rzeszów
    Wpisy
    37
    Punkty
    11

    Domyślny

    A ja mam kolejny pomysł na udoskonalenie komponentu... Mianowicie opcja raportowania ogłoszeń do administratora (czy to oszust, czy inne naruszenie). Wydaje mi się to nawet logiczne

  9. #38
    Debiutant
    Dołączył
    02-09-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Masz jakiś pomysł - napisz.
    Konstruktywna krytyka - proszę bardzo.

    Żale, które wypisywałaś - daruj sobie.

    bazyl
    Ostanio edytowane przez Bazyl : 11-09-2012 17:45

  10. #39
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-09-2012
    Wpisy
    38
    Punkty
    2

    Domyślny

    @ AndrzejH.

    Dziękuję za odniesienie się do moich wypowiedzi.

    Przede wszystkim chcę podkreślić, że nie jest moją intencją urażenie twórców dj classifieds. Jak zaznaczyłem w swoich poprzednich postach, komponent dj classifieds jest interesujący i rokuje na tyle dobrze, że postanowiłem na nim oprzeć swoje plany biznesowe. Jestem jednak świadomy, że jeśli nie zostanie uzupełniony o kilka standardowych funkcjonalności, będę miał, delikatnie mówiąc, ograniczone szanse na odniesienie sukcesu. Ufam, że twórcy dj classifieds doceniają wiarę, którą w nich pokładam i że moje uwagi przyjmują konstruktywnie, bez emocji. W końcu jest wspaniała okazja do ulepszenia produktu, który, jak rozumiem, jest sprzedawany globalnie i jeżeli tylko będzie wystarczająco dojrzały, zdobędzie naprawdę wielu klientów.

    > stworzenie konkurencyjnego serwisu (z unikalnymi funkcjonalnościami) na gotowym komponencie to trudne zadanie (...) Otrzymaliśmy dziesiątki maili z propozycjami funkcjonalności. Większość z nich to takie właśnie unikalne, indywidualne modyfikacje.

    Moje propozycje (może poza płatną rejestracją z pakietem darmowych ogłoszeń - pozwoliłaby się Wam ona mocno wyróżnić, ale jeśli nie chcecie wychodzić przed szereg to trudno...) są absolutnie standardowe i nie mają nic wspólnego z indywidualnymi fanaberiami. Okażą się przydatne dla każdego użytkownika Waszego komponentu. Mogę od ręki sypnąć przykładami produktów, które wspomniane przeze mnie funkcjonalności posiadają.

    > Bez własnej inwencji nic się nie da osiągnąć (...) trudno twórcom komponentu odpowiadać za to ile środków generować będzie Twój serwis ;)

    To jest troszkę odwracanie kota ogonem. Naturalnie, że nie oczekuję, by twórcy komponentu mieli odpowiadać za to, ile środków wygeneruje mój serwis. Liczę jednak, że dostarczą standardowych rozwiązań, które pozwolą mi rywalizować na równych zasadach z konkurencją.

  11. #40
    Bywalec lukasz.ciastek awatar
    Dołączył
    17-11-2008
    Wpisy
    194
    Punkty
    19

    Domyślny

    Witam

    Dziś została udostępniona zapowiadana wersja 2.0.2 komponentu DJ Classifieds.
    Dodaliśmy do niej kilka rzeczy nieplanowanych na ten update, jednak chcieliśmy wyjść na przeciw postulatom użytkowników.

    Główne zmiany
    - dodanie ulubionych (schowka) + dodatkowy moduł 'User menu' zawierający linki (dodaj ogłoszenie, moje ulubione, moje ogłoszenia)
    - dodanie gwiazdek przy polach wymaganych podczas dodawania ogłoszenia
    - plugin do komponentu XMap dla tworzenia mapy strony
    - naprawienie błędu w pluginach płatności payU i przelewy24 - jeśli niezalogowany użytkownik dodaje ogłoszenie, na liście płatności pojawia się poje email które musi wypełnić
    - umożliwienie wyłączenia lokalizacji i bazowania tylko na adresie podanym przez użytkownika
    - dodanie własnych ikonek na mapach
    - wybór sortowanie kategorii nad listą ogłoszeń (poziomo/pionowo)
    - Wskazówki dojazdu - opcja pozwala pokazać drogę dojazdu do lokalizacji przedmiotu
    - dodanie podążaj za kategorią w module ogłoszeń (pozwala na wyświetlenie 'podobnych' ogłoszeń)
    - możliwość ustawienie domyślnego przybliżenia dla map
    - wprowadzenie oznaczenia 'nowe' dla ogłoszeń

    Pełna lista zmian znajduje się pod adresem:
    http://dj-extensions.com/changelog/d...ieds/ver-2-0-2

    Pozdrawiam,
    Łukasz
    Design-Joomla.pl

Strona 4 z 15 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Dj Classifieds - problem.
    przez przemek1259 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 24-02-2012, 13:38
  2. Dj classifieds
    przez bajerunio na forum Rozszerzenia z Design-Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 15-06-2011, 14:11
  3. Dj-multitreemenu i Dj-menu dla Joomla 1.6
    przez AndrzejH na forum Rozszerzenia z Design-Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-03-2011, 16:24
  4. Dj Classifieds
    przez weronika na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 12-09-2010, 23:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •