błąd 404 po zmianach w htaccess i mapie strony. co się stało?
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: błąd 404 po zmianach w htaccess i mapie strony. co się stało?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    18-08-2012
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny błąd 404 po zmianach w htaccess i mapie strony. co się stało?

    dzień dobry,

    działam w joomli 2.5.4 trochę po omacku, do tej pory jakoś sobie radziłem z problemami, ale obecnie dotarłem do ściany.

    Mamy stronę http://3mk.pl , dziś rano strona padła, pojawia się błąd 404. Nie dziala tylko główna, wpisując odnośnik do jakiejkolwiek podstrony - działa: http://3mk.pl/folie-ochronne

    Wczoraj ustawiłem przekierowane w htaccess z www.3mk.pl na brak adres bez www. Użyłem takiego kodu:

    RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.3mk\.pl$ [NC]
    RewriteRule ^(.*)$ http://3mk.pl/$1 [L,R=301]

    Równocześnie kombinowałem z mapą strony. Dodatek XML map w ogóle mi się nie podoba (generował brzydką mapę strony), więc napisałem ręcznie mapę złożoną ze zbioru linków, niestety googlowskie narzędzie dla webmasterów nie widzało jej jako poprawna mapa strony.
    Wygenerowałem więc ponownie poprawną mapę w XML Map dla głównego menu i dopisałem tam ładny zbiór linków.

    To jedynie zmiany jakich wczoraj dokonałem, a strona padła dopiero dziś rano. Natychmiast podmieniłem zarówno mapę jak i htaccess na ostatnio działające, ale strona dalej nie działa.

    Co może być powodem?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    11-03-2009
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    147
    Punkty
    28

    Domyślny

    Proszę najpierw uaktualnić Joomla do wersji 2.5.6
    ndspoland.o12.pl - obecnie w fazie tworzenia.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    18-08-2012
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    zrobione (aktualizacja)
    Ostanio edytowane przez 3mk : 18-08-2012 20:28

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    @3mk: zdaje się, że jakieś niepotrzebne backslashe wstawiłeś. Pogooglaj, poszukaj na naszym forum (było!) - lub użyj tego.

    @shadow21: na naszym forum nie ma obyczaju składania tego rodzaju propozycji, Twój wpis zapewne narusza jego regulamin

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    18-08-2012
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    Po aktualizacji problem nie zniknął.
    Dzięki Karol za wskazówki. Jeśli chodzi o bekslesze to chodzi Ci o sam htaccess? Przywróciłem do tego, sprzed moich kombinacji z redirectem i też nic nie działa, usunałem też cache strony.
    mój redirect działał po zmianach, sprawdzałem to wpisując stronę z www i sprawdzając czy przeniesie mnie na tę bez www.

    przeszukałem tematy zawierające frazę błąd 404 i niestety nic mi to nie dało ;/

    generator świetna sprawa, szkoda, że wcześniej go nie widziałem :/

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez 3mk Zobacz wiadomość
    przeszukałem tematy zawierające frazę błąd 404 i niestety nic mi to nie dało ;/

    generator świetna sprawa, szkoda, że wcześniej go nie widziałem :/
    Szukaj raczej httacces - link do generatora poznałem właśnie na naszym forum

    Jeśli problem nadal się utrzymuje, to proponuję czasowo usunąć plik .httacces, wyłaczyć proste adresy na zapleczu - i zobaczyć co się dzieje. Jeśli będzie OK - wgrać standardowy joomlowy plik .httacces, włączyć proste adresy i testować, a po pomyślnym wyniku - modyfikować pod kątem "bez www".

    Jeśli po wyłączeniu prostych adresów nadal będzie szwankować - to znaczy, że problem leży gdzie indziej niż w .httacces. Musisz wtedy przypomnieć sobie / poszukać co się zmieniło jeszcze (jakieś usunięte pliki, nie do końca udana próba włamania?...)

    I jeszcze pomysł z głupia frant: spróbuj zmienić domyślną pozycję menu na inną. A potem przywrócić właściwą...

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    18-08-2012
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jeśli chodzi o Twój pomysł z głupia frant, to ja bym go tak nie nazwał, ale neistety próbowałem go już. Główna jest pojedynczym artykułem na tej stronie - podmieniając artykuł na jakikolwiek inny nie działało. Ale już przestawiając inną pozycję głównego menu na stronę domyślną - stawiało ją na nogi.

    resztę sposobów z htaccess i prostymi linkami sprawdzę i dam znać. Dzięki!

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez 3mk Zobacz wiadomość
    przestawiając inną pozycję głównego menu na stronę domyślną - stawiało ją na nogi.
    W takim razie masz szansę na szybkie uruchomienie strony: najpierw kopia (akeeba się kłania), potem ustaw stronę główną tak, żeby na niej wyświetlał się tylko ten jeden pożądany artykuł, zmień typ pozycji menu - i działa, można włączyć stronę światu. A potem instalacja kopii w podkatalogu / na roboczym serwerze i walcz z tym co nie chodzi.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    18-08-2012
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    pokombinowałem z typami pozycji menu. Głowna strona była pojedynczym artykułem. Zmieniłem to na listę kategorii, utworzyłem odpowiednią kategorię, w której umieściłem treść artykułu i strona ruszyła. Nie mam pojęcia dlaczego to nie działa, bo nadal do tego nie doszedłem, a zastosowane przeze mnie rozwiązanie jest niejako "na około".
    Co ciekawe, usunąłem przekierowanie z htaccess już w sobotę i na serwerze znajduje się czysty plik, a strona robi przekierowanie z www, na brak www...
    dziwne rzeczy... Dziękuję Karol za podpowiedzi!

Podobne tematy

  1. Proste adresy, mod-rewrite, .htaccess błąd 404 przy edycji artykułu od frontu
    przez jackevolver na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-10-2011, 14:39
  2. Przekierowanie błędu 404 bezpośrednio w htaccess
    przez skibbbi na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-01-2011, 00:07
  3. W menu pojawia się tylko nazwa ale po kliknięciu wyskakuje błąd 404
    przez gojuryu.tg na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 29-09-2009, 13:10
  4. Błąd 404 po instalacji
    przez k-meal na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 26-09-2009, 23:10
  5. htaccess - zmiana nazwy i błąd 404
    przez szmidt344 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 22-12-2008, 01:58

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •