Spolszczenie do Joomla 2.5.6 / błąd podczas przesyłania tego pliku na serwer
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Spolszczenie do Joomla 2.5.6 / błąd podczas przesyłania tego pliku na serwer

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    20-08-2012
    Skąd
    Katowice
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny Spolszczenie do Joomla 2.5.6 / błąd podczas przesyłania tego pliku na serwer

    Witam,
    Niekiedy, długo trzeba czekać na to co zrobi informatyk.
    Postanowiłem więc sam zabrać się za stronę internetową
    a właściwie ma być to portal informacyjny.
    Początki zawsze są trudne, ale potrzeba chwili i może nie tylko,
    spowodowała zainteresowanie programem Joomla.
    Instalacja na domowym PC-cie
    Windows 7 64 bit
    XAMPP > Apache, MySQL uruchomione
    Joomla 2.5.6
    Spolszczenie > pl-PL_joomla_lang_full_2.5.6v1.zip
    Po instalacji otrzymuje komunikat : "There was an error uploading this file to the server"
    Kompletnie nie wiem dlaczego występuje błąd podczas przesyłania tego pliku na serwer ?
    Zapewne dla niektórych z Was problem może być trywialny, ale dla mnie nie.
    Mozliwe, ze chodzi o złą ścieżkę dostępu, niemniej nie umiem sobie z tym poradzić.

    Pozdrawiam : Marian

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz Winnetou awatar
    Dołączył
    16-12-2008
    Skąd
    Olkusz
    Wpisy
    779
    Punkty
    89

    Domyślny

    Przede wszystkim sugeruje wywalić XAMPPa i zamienić go na JAMPa
    http://jamp.joomla.pl/
    Winnetou
    www.softdesign-studio.pl
    Przydała się podpowiedź?, zrewanżuj się dodając punkcik - - ↓

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    20-08-2012
    Skąd
    Katowice
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wielki Synu Wodza Apaczów Inczu-czuny, Blada Twarz dziękuje Ci za zainteresowanie tematem.
    ... a teraz tak już na poważnie. Nie ma dla mnie problemu żeby zainstalować JAMP'a i zrobić wszystko od nowa.
    Intryguje mnie jednak kwestia Twojej porady. Czyżby nikt nie korzystał z XAMPP'a ?
    Trochę w to wątpię, chociaż może w tej konfiguracji to nie będzie funkcjonować.
    Podobnie jest z instalacją szablonów.
    Tak tylko z czystej ciekawości zrobiłbym to jeśli można ręcznie, tylko nie wiem gdzie są przechowywane te pliki ?

    Pozdrawiam : Marian

    PS. To były filmy. Chodziło się do kina na poranek dla dzieci.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Ręcznie = przesłać pliki i dokonać wpisów w bazie danych
    2. Wielokrotnie na forum sam wyjaśniałem, co zmienić w php.ini, żeby działać na najnowszych wersjach XAMPP-a, wiec nie w tym rzecz
    3. Być może w Twojej konfiguracji - ot, być może, bo tej nie zna nikt.
    4. Pakiet językowy instaluje się bez problemu w różnych środowiskach. Na pewno nie ma w nim błędu, więc trudno zgadywać, dlaczego Ci się nie instaluje, zwłaszcza, że to samo masz w przypadku innych rozszerzeń
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    20-08-2012
    Skąd
    Katowice
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    zwiastun Dziękuję za zainteresowanie tematem.
    Będę jednak do bólu szczery : Twoja odpowiedź w niczym mi nie pomogła.
    Zrozumcie. To jest Forum - do zadawania pytań. Nie każdy jest biegły w tym temacie.
    Ad.1 - Tego nie umiem zrobić, bo nie wiem które pliki i jaka jest ścieżka dostępu do bazy danych,
    Ad.2 - ?
    Ad.3 - Znam ja, Jakie ważne dane poza systemem, XAMPP'em, wersją Joomla i spolszczeniem są potrzebne ?
    Przecież można o to zapytać
    Ad.4 - W moim środowisku NIE
    To może "Szanowni Seniorzy" podejdziecie do tej kwestii poważnie i spróbujmy dociec gdzie tkwi błąd ?
    Co do JAMPA to niechciałbym płacić za program, który ma alternatywę, o kórej mowa na tym właśnie portalu czyli XAMPP.

    Pozdrawiam : Marian

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    4. Nie znam Twojego środowiska, nie siedzę przy Twoim komputerze, nie jestem jasnowidzem. Stwierdzam tylko fakt. Nie instaluje Ci się nie tylko pakiet językowy, ale i szablony. Co znaczy, że przyczyna nie tkwi w pakiecie językowym, tylko w Twoim środowisku.
    3. Wymagania Joomla! są znane, wybacz, nie będę ich tutaj powtarzać. Standardowa instalacja XAMPP-a - po zmianie ustawień związanych z wyświetlaniem błędów - też nie stwarza problemów. Tonu Twojej pretensji: "Przecież można o to zapytać" - nie rozumiem. Jeśli Ty nie rozumiesz, jakie z tej informacji wysnuć wnioski, to możesz o to zapytać.
    2. Mam Ci poszukać na forum wątku i podać linka? Możesz to zrobić sam.
    1. Nie poradzę. Umiejętność ręcznego instalowania rozszerzeń może być potrzebna specjalistom, a tym nie trzeba tego tłumaczyć. Interesuje Cię to, zainstaluj Joomla! w środowisku, w którym odbywa się to bez problemów i zbadaj sprawę. Zobacz, gdzie są pliki językowe (żaden problem, nawet instalować Joomla nie trzeba - wystarczy obejrzeć strukturę katalogów w pakiecie instalacyjnym), obadaj bazę danych - nazwy tabel mówią za siebie, również żaden problem rozejrzeć się, by znaleźć tabelę z zarejestrowanymi rozszerzeniami i zobaczyć, jak są rejestrowane. Jeśli zapytasz o nazwę tabeli, bo nie potrafisz sam odkryć, pewno ktoś Ci odpowie.

    Odnośnie "Szanownych Seniorów" "poważnego" tudzież "niepoważnego" podchodzenia do sprawy :
    Może moje przypuszczenie słuszne nie jest, ale odbieram to jako próbę ironizowania, zwłaszcza po poprzednim, powiedzmy, że dowcipnym zwróceniu się do @Winnetou.
    I odpowiedź @Winetou i moja były odpowiedziami poważnymi. W moim przypadku XAMPP w 64-bitowym środowisku Windows 7 działa i Joomla! na nim działa.

    Za pobranie JAMPa i wypróbowanie płacić nie musisz. Więc podejdź do sugestii poważnie. XAMPP-a wywalać nie musisz, wystarczy, że go wyłączysz.

    Nie zadziała i w tym przypadku, będziesz się zastanawiać nad powodem. Może ktoś na forum pomoże.
    Póki co, nie ma żadnych przesłanek, żeby wróżyć ze złotej kuli, czemu Twój komputer odmawia Ci posłuszeństwa.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    20-08-2012
    Skąd
    Katowice
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zapytam jeszcze raz :
    1. Jakie parametry konfiguracji, środowiska mam podać aby można stwierdzić
    gdzie tkwi błąd ?
    Podałem, że instaluje na lokalnym PC-cie, Windows 7 64 bit, Skype nie mam.
    2. Nie chcę instalować Joomla za pomocą JAMP'a, bo i tak będe musiał wykupić licencję.

    Pozdrawiam : Marian

    PS.
    Odinstalowałem XAMPP'a, zainstalowałem JAMP'a jest teraz po polsku bo taka jest instalacja,
    ale dalej nie mogę wgrać szablonu :
    "Pojawił się problem z wczytywaniem pliku na serwer" - Jak poprzednio.
    Ostanio edytowane przez maryś : 20-08-2012 22:01

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez maryś Zobacz wiadomość
    1. Jakie parametry konfiguracji, środowiska mam podać aby można stwierdzić
    gdzie tkwi błąd ?
    Podałem, że instaluje na lokalnym PC-cie, Windows 7 64 bit, Skype nie mam.
    Żadne. Napisałem Ci to już poprzednio. Standardowa instalacja XAMPPa (poza jednym problemem) innych, znanych mi nie stwarza. Skoro jej nie zmieniałeś, to nie w konfiguracji XAMPP-a tkwi problem.
    Potwierdza to zresztą kolejne doświadczenie z JAMP-em.

    Komunikat, jaki otrzymujesz, pojawia się w sytuacjach, gdy program ma problem z umieszczeniem i rozpakowaniem plików w katalogu /tmp, a następnie ich skopiowaniem i wklejeniem do odpowiednich katalogów Joomla.
    Jeśli uruchamiasz serwer (Xamppa czy Jampa) z uprawnieniami administratora, problem nie powinien się pojawić.

    Spróbuj zainstalować szablon "z katalogu na serwerze" - umieść rozpakowany pakiet szablonu np w katalogu /tmp/szablon i wskaż instalatorowi ten katalog.
    Daj znać, co się dzieje.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    20-08-2012
    Skąd
    Katowice
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dobra. Zrobiłem tak :
    1. Pobrałem darmową templatkę md-urban
    2. Na pulpicie mam md-urban.zip > C:\Użytkownicy\Marian\Pulpit\md-urban.zip
    3. Rozpakowałem Archiwum WinRAR-a (ZIP) md-urban.zip do folderu md-urban > C:\Użytkownicy\Marian\Pulpit\md-urban
    4. Wchodzę na Zaplecze > Rozszerzenia > Instalacje : Instalator
    5. Instaluj z pakietu > Plik pakietu > C:\Użytkownicy\Marian\Pulpit\md-urban.zip
    6. Komunikat tak jak poprzednio : "Pojawił się problem z wczytywaniem pliku na serwer"
    7. Instaluj z katalogu > Katalog instalacyjny > C:\Użytkownicy\Marian\Pulpit\md-urban
    8. Komunikat : "Szablon zainstalowano poprawnie"

    Proszę o komentarz, co zrobić aby instalował się plik z pakietu *.zip ?

    Pozdrawiam : Marian

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Marianie, naprawdę to trudno zgadywać. Może odpowie ktoś, kto miał podobną sytuację i udało mu się dotrzeć do przyczyn. Istotne, że masz rozwiązany problem instalacji (po to jest więcej metod, by skorzystać z nich, gdy nie działa podstawowa).
    Jeśli się nie pojawi odpowiedź, odśwież wątek za kilka dni, bo problem Ci najpewniej da znać w przypadku, gdy zechcesz zdalnie aktualizować czy to Joomla, czy rozszerzenia. Też sobie można z tym będzie poradzić, ale lepiej żeby się dokonywało standardowo.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Akeeba Backup - błąd podczas pobierania pliku.
    przez wikol87 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-03-2012, 11:58
  2. Edycja nazwy zdjęcia podczas przesyłania
    przez washingtonplx na forum CB i Joomsocial
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 04-08-2011, 14:27
  3. Błąd podczas wysyłania wiadomości email.
    przez Y-si na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-05-2011, 17:17
  4. Jak uzyskać efekt przesyłania wiadomości w aiContactSafe
    przez piotrusbor na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 28-04-2011, 11:11
  5. Błąd podczas przenoszenia joomla 1.5 na nowy serwer
    przez huber2t na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 25-10-2008, 11:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •