Zabezpieczenie joomli
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Zabezpieczenie joomli

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-10-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    16

    Domyślny Zabezpieczenie joomli

    Witam

    Naczytałem się na ten temat bardzo dużo, ale jednak wolę się poradzić na forum żeby później nie było jakiegoś ale...

    1. Komponenty

    Więc posiadam takie komponenty (oprócz standardowych) w mojej joomli :
    -Bookmarks v2.6-Plus
    -Classifieds
    -Hotornot 2.0.2
    -Ja Submit 2.1 stable pl
    -Joomlaflashgames
    -Marketplace v.1.3.1
    -Primezilla
    -Recommend 2.4
    -RS Gallery 1.11.10
    -Remository 3.24
    -zOOm Media Gallery 2.5.1 RC1
    -RWCards 2.3.3
    -J! Reactions [Build 1.0.1]

    I które są w miarę bezpieczne, a na które waszym zdaniem powinienem zwrócić uwagę?!

    Czy włam może nastąpić przez jakiś moduł? I jeśli zmieni nazwę pliku służącego do logowania się do panelu admina to może mnie uchronić jakoś przed włamem?

    Aktualizacje joomli trzeba zawsze robić, a ta niby już ostatnia 1.0.12 to jest jakoś "super" bezpieczna? I jak wychodzą nowe aktualizacje komponentów to trzeba zawsze je aktualizować???

    Kopia zapasowa joomli można wykonać poprzez zwykłe ściągniecie klientem ftp plików na dysk i wrazie włamu nadpisać te z dysku pliki na ftp? A kopie bazy najlepiej zrobić PhpMyAdmin? Aha
    u mnie na serwerze automatycznie są wykonywane kopie baz, czyli w razie włamu lub uszkodzenia czegoś tylko wgrywam pliki na serwer (ale jakie chmody im nadać?) i odtwarzam najwcześniejszą baze i już wszystko powinno chodzić?

    Wszystkie ip z których były atakowane joomle poblokowałem w htaccess.
    Ale nadal mam przeczucie, że czegoś mi brak w moich zabezpieczeniach? Tylko nie wiem czego? Bo witryna zajmuje 250mb to trochę by się wgrywała kopia w razie czego :confused: Dlatego proszę o poradę jak jeszcze ewentualnie mogę zabezpieczyć stronke oraz co min. powinienem zmienić w moich dotychczasowych zabezpieczeniach?


    Pozdrawiam i dzięki za pomoc
    Ostanio edytowane przez Mitek : 08-01-2007 10:32

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    mozna jeszcze:
    - zabezpieczyc katalog administracyjny za pomoca htpasswd, napewno lepsze niz zmiany oryginalnych nazw plikow joomla ale upierdliwe o tyle ze z jakichs powodow o to nowe haslo zostaniesz zapytany 2 krotnie (poza standardowym logowaniem do panelu)
    - dodac zabezpieczenie typu captcha do formularzy (antyspam)
    - zainstalowac bota optimizetables

    aktualizacje i wersje:
    - sa zawsze opisane na swoich stronach org i tam widac co poprawiono i jakie sa zalecenia
    - uwazac na wersje RC (poczyta co to alpha, beta, RC i stable)

    backupy:
    - backup plikow robic po dokonaniu w nich zmian, jezeli witryna wzbogaca sie tylko o tresci to pliki sie nie zmieniaja, ewentualnie multimedia
    - backup bazy danych da sie robic przez bota ktory wysyla codzienny zrzut bazy

    czujnosc:
    - obserwowac strone na ktorej sa raporty wlamach, nie pamietam teraz adresu ale ktos tu dosc czesto cytowal artykuly z tej witryny

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-10-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    16

    Domyślny

    No katalog administracyjny już zabezpieczyłem za pomocą htpasswd. Dodałem chyba już niemal wszystko do htaccess co udało mi znaleźć na forum i zasługiwało na to. Doinstalowałem tego bota optimizetables, ale jakie on ma za zadanie oprócz zmniejszania tabel joomli do msql? Przecież dzięki nie mu zaooszczędze transfer i jakość "chodzenia" witryny, ale od strony bezpieczeństwa nic mi się nie udało wygrzebać o nim! Jeszcze chciałbym się dowiedzieć co do tych kopii zapasowych. Kopie plików to wystarczy jak ja sobie sam zgram pliki z ftp na dysk i po kłopocie?

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    19-08-2006
    Skąd
    Dębica
    Wpisy
    243
    Punkty
    13

    Domyślny

    Jeszcze chciałbym się dowiedzieć co do tych kopii zapasowych. Kopie plików to wystarczy jak ja sobie sam zgram pliki z ftp na dysk i po kłopocie?
    dokładnie. Na kompie to samo, co na ftp.
    szuman.eu

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-10-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    16

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedzi, sporo się dowiedziałem od was

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-01-2007
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny Joomlaflashgames

    Mitek, tak przy okazji, gdzie można znaleźć ten komponent Joomlaflashgames? Przeszukałem neta i nie znalazłem a wręcz na jednej stronce się dowiedziałem, że takiego komponentu nie ma...

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-10-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    16

    Domyślny

    Nie pamiętam gdzie dokładnie znalazłem go, ale gdzieś na jakiejś niemieckiej stronie. I trze ba sobie przetłumaczyć cały komponent. Poszukaj a gwarantuje, że go znajdziesz

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    04-02-2007
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    163
    Punkty
    10

    Domyślny

    No ale i tak się nakatować trzeba ;)
    Niech Moc Będzie z Wami
    ==================

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-10-2006
    Wpisy
    37
    Punkty
    16

    Domyślny

    Przesyłam ci link
    http://www.jomlaos.de/option,com_remositoryid,2611.html
    I jak mówiłem na niemieckiej stronie i bardzo popularnej!
    Ostanio edytowane przez Mitek : 25-02-2007 19:48

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-03-2008
    Wpisy
    46
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie będę zakładał nowego tematu, a ten jest w wyszukiwarce jako najbardziej podobny. Pytanie w sumie podobne tylko bardziej informacyjne niż pomoc.

    Mam kopię strony zapisaną na moim twardym dysku która znajduje się na FTP ( wszystkie pliki są skopiowane)
    Czy wykonując po jakimś czasie kolejną kopię strony muszę zapisywać znów wszystkie pliki z FTP czy tylko jakieś wybrane?
    Jeśli są takie możliwości to jakie to są pliki?
    Pytam gdyż kopiowanie z FTP na dysk zajmuje mi dużo czasu i czasami przerywa ( trochę się wkurzam wtedy jak godzinę kopiuje i nagle błąd)

    Z góry dziękuję

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •