Edytor JCE i problem z tłem - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 14 z 14

Temat: Edytor JCE i problem z tłem

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-12-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    W moim przypadku oba rozwiązania nie dawały rezultatu. Powodem był brak pliku editor_content.css. Plik ten powinien być w katalogu css używanej templatki i posiadać zawartość taką jak template_css.css ale bez linii z parametrem background będącej w sekcji body. Linię można wykasować, albo odmarkować. W moim przypadku, dopiero od tego momentu wyłączenie arkusza szablonu CSS dawało pozytywny rezultat.
    Dla przypomnienia. Aby wyłączyć plik arkusza CSS szablonu należy: wybrać menu Mambots, następnie Site Mambots, potem kliknąć na TinyMCE WYSIWYG Editor, a przy opcji Arkusz CSS szablonu wybrać Nie. Od tego momentu, wszystko powinno działać poprawnie.
    Kopiowanie większości zawartości template_css.css ma na celu zachowanie stylów.

    Pozdrawiam,
    Ostanio edytowane przez Joomla!maniak : 08-01-2008 23:58 Powód: znalezienie ostatecznego rozwiązania (mam nadzieję, że także dla innych)
    Maciej N.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus Jac awatar
    Dołączył
    22-12-2005
    Skąd
    Szczecin/Warszawa/Bieszczady
    Wpisy
    1 321
    Punkty
    182

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Joomla!maniak Zobacz wiadomość
    Żadne z zamieszczonych w tym wątku rozwiązanie nie rozwiązuje problemu z edytorem TinyMCE zawartej w Joomla_1.0.13-pl. Pozostaje tylko stwierdzić, jakby było fajnie gdyby forumowize testowali swoje mądrości przed pisaniem.
    Zwróć uwagę, że wątek swój początek ma pół roku przed ukazaniem się wersji Joomla_1.0.13-pl.
    Zapracowany po uszy, cały czas kilka projektów na tapecie.
    Od 2005 roku indywidualne projekty Joomla - www.studioalfa.pl.
    Polecam darmowe templatki Joomla.

    Nie pomagam w kwestiach związanych z Joomla na Facebooku! Forum Joomla jest tutaj.

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-12-2007
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jac Zobacz wiadomość
    Zwróć uwagę, że wątek swój początek ma pół roku przed ukazaniem się wersji Joomla_1.0.13-pl.
    Zwróć uwagę, że ostatni problem użytkownika jest zaledwie sprzed niespełna miesiąca i pozostał nierozwiązany do czasu znalezienia przeze mnie ostatecznego rozwiązania. Zwróć uwagę, że moja odpowiedź może przynieść pomoc innym, tym bardziej, że wcześniej miałem te same objawy i podane tu rozwiązania nie pomagały, a teraz jest wszystko w porządku.
    Sam musiałem poprawić wypowiedź, bowiem doszedłem do sedna rozwiązania problemu.

    Dla porządku dodam, iż w pliku editor_content.css, w sekcji body nie może być pod żadnym pozorem linii z parametrem background, nawet w postaci:
    background: none;
    co zapewne jest przyczyną problemów z działaniem opcji edytora.

    Pozdrawiam,
    Maciej N.

  5. #14
    Tom:-)
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jac Zobacz wiadomość
    2. W konfiguracji edytora JCE wyłącz css templatki.
    A czy to jakoś wpłynie na wyświetlanie się artykułu po opublikowaniu czy tylko jest to zmiana dla edytora?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •