BLOG - archiwum
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: BLOG - archiwum

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    23-08-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny BLOG - archiwum

    Witam, jak w temacie.

    jak dotąd próbowałam własnych sił ale z tym tematem nie mogę sobie poradzić.
    Do rzeczy: chodzi mi o utworzenie archiwum do bloga w darmowej templatce beez5. Stworzyłam moduł - ale wyświetla mi się jedynie w tej formie (patrz załącznik nr 1) Próbowałam różnych pozycji i albo wcale się nie wyświetla albo wyświetla się nijak czyli tak. Jeśli chodzi o ten sam szablon z zaczytaniem danych źródłowych (przykładowych) archiwum działa bez zarzutu.

    Druga sprawa jak usunąć grupowanie kategorii na dole strony?

    Proszę o podpowiedź
    Desperatka


    Niestety nie potrafię zmniejszyć załącznika do wymagań stawianych przez stronę.

    Opiszę po krótce: archiwum albo się nie wyświetla albo wyświetla się w formie pustej tabeli: jest sam nagłówek i nic więcej.

    Jeśli chodzi o sprawę drugą:
    mam odzielną selekcję kategorii, która odpowiednio przekierowywuje mnie na artykuły - dodatkowo na samym dole strony mam powtórzone owe kategorie -zaczytane pewnie z opcji blog (chcę to właśnie usunąć).

    mam nadzieje, że jasno, że się wyrażam, przewertowałam sporo wpisów na temat bloga i nie natrafiłam na odpowiedź dlatego piszę.

    Dziękuję z góry za wskazówki.
    Ostanio edytowane przez gagatek81 : 17-09-2012 23:46 Powód: brak załącznika

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    23-08-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dosyłam brakujące załączniki i ponownie proszę o wskazówki.
    Attached Images Attached Images

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez gagatek81 Zobacz wiadomość
    Jeśli chodzi o ten sam szablon z zaczytaniem danych źródłowych (przykładowych) archiwum działa bez zarzutu.
    Przejrzyj dokładnie ustawienia.
    Zważ, że styl modułów w szablonie Beez jest nieco zmodyfikowany, ale chyba nie w tym tkwi Twój problem. Raczej w ustawieniach - bo skoro w Beez wyświetla się tak, jak Ci odpowiada, to w innych szablonach (jeśli autor nie zastosował nadpisania szablonem) też się powinno wyświetlać tak samo.

    Zakreślenie na 2. ilustracji jest nieczytelne. Ale wynika z niego, że masz tam dodany jakiś "pusty" moduł - jest tylko tytuł
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    23-08-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Przejrzyj dokładnie ustawienia.
    Przejrzałam. Mam zainstalowaną tą samą instalkę joomli z zaczytaniem przykładowych danych na localhost. Porównywałam ustawienia w obu przypadkach iiii ...

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    masz tam dodany jakiś "pusty" moduł - jest tylko tytuł
    ... iii to jest właśnie to nieszczęsne archiwum - puste. (Dodam, że trochę artykułów już napisałam i archiwum za m-c sierpień powinno się pokazać).

    Jeśli moduł archiwum umieszczę na innej pozycji szablonu - archiwum wogóle się nie wyświetla (a siedzi gdzieś tam na pewno bo margines artykułu się przesuwa).

    ma ktoś jakiś pomysł - gdzie mogłabym szukać przyczyny?

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Archiwum: jak się domyślam swój moduł wstawiasz w position-5, a beez5 ma tam tabs-y - napis, który widać to etykieta tego wykorzystanego. Sam moduł najwyraźniej nie działa. Czy masz jakieś artykuły przeniesione do archiwum?
    Dla testów wstaw moduł w position-7 (to też na lewej szpalcie, ale "normalna" pozycja bez tabs-ów).

    Lista kategorii: to wynika z ustawień pozycji menu wywołującej tę podstronę - w ustawieniach po prawej stronie "Opcje listy wszystkich/jednej kategorii".

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    23-08-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Karol99 - dzięki pomogłeś mi. Z kategoriami od razu sobie poradziłam - odhaczanie metodą prób i błędów (nooo proste )

    Natomiast jeśli chodzi o archiwum - człowiek ciemny i myślał, że z automatu artykuły przejdą do archiwum. Więc jeden artykuł przeniosłam zarchiwizowałam i pomogło.

    Teraz to już w miarę wygląda.

    Jeszcze jedna sprawa - mam zainstalowane spolszczenie - a w archiwum daty mam po eng. Ta sama sytuacja jeśli chodzi o "Created on Friday, 14 September 2012 21:46" przy dodawaniu artykułów. Jak zmienić na j. polski? Ja jeszcze będę grzebać, chyba, że ktoś mnie ubiegnie to będzie mi miło

    Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
    Attached Images Attached Images

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Cieszę się, że mogłem pomóc

    Samo zainstalowanie plików językowych to za mało - trzeba jeszcze je ustawić jako domyślne dla strony i zaplecza (taka informacja zresztą pojawia się na ekranie po zakończeniu instalacji).

    Rozszerzenia --> Języki --> Zainstalowane języki witryny oraz sąsiednie Zainstalowane języki zaplecza.

    Na przyszłość: regulamin forum mówi: jeden problem - jeden temat.

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    23-08-2012
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Myślałam, że to ustawiłam... oczywiście wszystko działa. Dziękuję za szybkie info i przepraszam za off top.

Podobne tematy

  1. Archiwum
    przez szymonmag na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-07-2010, 12:12
  2. archiwum
    przez arti na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 27-07-2009, 17:57
  3. Blog - archiwum sekcji artykułów - usunięcie wyboru zakresu czasowego
    przez Madleine na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 27-08-2007, 20:06
  4. Archiwum
    przez Pickiewicz na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 08-02-2007, 20:43
  5. archiwum
    przez ksiadz na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 14-06-2006, 16:38

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •