Pokazywanie błędów na stronie po aktualizacji PHP z 5.2 do 5.4
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Pokazywanie błędów na stronie po aktualizacji PHP z 5.2 do 5.4

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-06-2008
    Wpisy
    24
    Punkty
    20

    Domyślny Pokazywanie błędów na stronie po aktualizacji PHP z 5.2 do 5.4

    Stworzyłem kilka stron w Joomli 2.5.x na JAMPie. Po przeniesieni ich na serwer za pomocą rozszerzenia Akeeba BackUP stronki działały, jednak były problemy z niektórymi rozszerzeniami, bo wymagały one do działania nowszej wersji PHP niż ta, która była na serwerze (5.2.x). Z tego względu ustawiłem w panelu administracyjnym usługodawcy hostingowego, by moje strony korzystały z PHP w wersji 5.4.

    Po tej operacji na stronach zaczęły pokazywać się komunikaty błędów.

    Przykład:

    Strict Standards: Declaration of JParameter::loadSetupFile() should be compatible with JRegistry::loadSetupFile() in /home/aa48868/public_html/xxx.pl/libraries/joomla/html/parameter.php on line 512

    Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/aa48868/public_html/xxx.pl/plugins/system/rokextender/rokextender.php on line 32
    Podczas próby przeniesienia strony z JAMPa na serwer z PHP 5.4 za pomocą w/w rozszerzenia wyskakuje następująca informacja:

    UWAGA!!!

    Używasz serwera z PHP 5.3, przetwarzający błędy przeglądarki i raportujący ostrzeżenia Strict Standards. Ta kombinacja nie pozwala Joomla! i jego rozszerzeniom działać właściwie. Prawdopodobnie używasz WAMPServer, XAMPP lub podobnego środowiska wydanego po styczniu 2011 roku. Dostępne są następujące opcje:


    Edytuj plik php.ini i zmień następujące linie:
    error_reporting=E_ERROR
    display_errors=0

    i ponownie uruchom serwer. Należy pamiętać, że niektóre rozszerzenia Joomla! nadal nie będą działały.


    Zainstaluj Zend Server CE z PHP 5.2, XAMPP 1.6.4 lub inne środowiska serwera z PHP 5.2 (zalecane)

    Jeśli zdecydujesz się zignorować to ostrzeżenie i kontynuować, to na własną rękę. Nie proś o pomoc. Nie wszystkie problemy po przywróceniu, które doświadczysz są błędem Akeeba Backup's i nich zostałeś ostrzeżony.
    Niestety dostępu do pliku php.ini nie mam.


    Dane JAMPa:
    JAMP ver. 1.0.1
    Apache ver. 2.2.17
    MySQL ver. 5.1.41
    PHP ver. 5.3.5
    Dane serwera:
    az.pl
    Apache ver. 2.2.22
    MySQL ver. 5.1.57
    PHP ver. 5.4.3

    Macie pomysł jak mam przenieść te stronki tak, by działały poprawnie (tj. nie pokazywały tych błędów)?

  2. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dostęp ma administrator serwera. Poproś o dokonanie zmian. Aktualne ustawienia nie powinny mieć miejsca na serwerze produkcyjnym.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. jbgmusic - wywala listę błędów na stronie
    przez Aranha na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 19-01-2012, 19:15
  2. Zgłaszanie błędów na stronie (dodatek lub moduł)
    przez czerwinek na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 16-06-2010, 23:59
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 24-04-2008, 15:52

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •