Joomla 1.0.11 UTF
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 33

Temat: Joomla 1.0.11 UTF

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    11-01-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 1.0.11 UTF

    Witam serdecznie.

    Przekonwertowałem Joomlę pobraną z tego serwisu wersję 1.0.11 na UTF8. Działa zarówno administracja jak i strona. Dane do MySQL wędrują oczywiście w UTF-8. Czyli nie ma konieczności babrania się z przestawianiem gdziekolwiek na latin2, czy coś w tym stylu.

    Poświęciłem te piętnaście minut, więc pewnie ktoś by chciał i z tego skorzystać, czy jest jakiś sposób, bym mógł ten projekt upublicznić poprzez ten serwis?

    Pozdrawiam.

    PS: nie muszę mówić, że wszystkie wiadomości i domyślna treść ładowana do bazy jest prawidłowo wyświetlana (przekonwertowana do utf8).

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-06-2006
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    W czym jest lepsza joomla utf od zwykłej?
    Poza tym czy nie zwiększy się obciążenie serwisu (wczytywanie strony) spowodowane joomla z utf od kodowania w iso ?

  4. #3

    Domyślny

    W tym jest lepsza , że tylko dzięki niej bez dodatkowych przeróbek da się uruchomić bez krzaków w tekście agregator wiadomości rss, gdybyś takowy chciał uruchomić na swojej witrynie.
    Ostanio edytowane przez hesper : 18-01-2007 16:43

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    24-01-2007
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    Może tymczasowo napisz ja to zrobić tutaj. Ja właśnie dzisiaj odkryłem że Joomla nie obsługuje utf-8 :-/
    Chyba przerzucę się na Mambo bo ono w standardzie chyba działa na utf-8 (z pobierznych testów polskie litery są ok) mySqla też mam w utf-8

    Poza tym to chyba nie takie łatwe ? Jak wygląda kompatybilność z modulami ?
    Czytałem że generalnie php brakuje troche wsparcia dla utf-8 i dlatego w joomli nie zdecydowali sie na zmiany.
    Ostanio edytowane przez p4trykx : 24-01-2007 02:31

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    12-02-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    ja prubowałem przerobić joomle 1.0.12 na utf-8 ale poległem na modułach i wysyłaniu maili. Bardzo potrzebuje utf-8 by zszyć joomle z innym systemem i jakby ktoś miał jakąś paczkę to chętnie skorzystam

    ps
    a jeśli chodzi o wyższość uft-8 nad iso-8859-2 to chyba nawet nie podlega dyskusji

    pozdrawiam

  7. #6
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Z utf-em jest jeden duży problem, jak ktoś zna rozwiązanie to bardzo prosiłbym podać, nie wyświetlają się polskie znaki pod Ajaxem, ale tak czy siak jest to niewątpliwie przyszłość i tak będzie od wersji 1.5

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-01-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    Tez byłbym bardzo za tym, zeby jakis tutorial opublikowac na forum. Skoro nie ma mozliwosci zeby umiescic caly pakiet w wersji UTF-8. Skoro w przypadku pewnych integracji mozna sie pozbyc problemu krzakow zamiast polskich znakow, to mam nadzieje ze i w przypadku integracji Joomla z Coppermine pomogloby przerobienie Joomli na UTF-8, bo obecnie mimo mozliwosci ustawien roznych wersji kodowania w Coppermine nijak nie chca obie rzeczy na raz wyswietlac prawidlowo polskich znakow. Albo Coppermine wyswietla dobrze, a krzaki sa w Joomli, albo odwrotnie.
    Ewentualnie jesli bylaby taka mozliwosc to taki pakiet joomli utf chetnie otrzymalbym mailem czy sciagnal z jakiegos ftp.

    Pozdrawiam
    Piotrek

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Rzecz trochę złożona, ale dać się da pono wszystko.Serwis joomla.pl działa na UTF -8 od samego początku. Na razie problemów większych nie było. Kłopot polega na konieczności konwersji wszystkich plików językowych, wszystkich plików XML do formatu UTF-8 i nie tylko. Dlatego m.in. nie publikujemy wersji w UTF-8. Jak ktoś chce koniecznie, może to własnym wysiłkiem (nie aż atak wielkim) uczynić [otrzymaliśmy nawet skonwertowany do UTF-8) podstawowy pakiet Joomla 1.0.11 (dziękujemy).

    Z UTF-8 wiążą się dodatkowo kwestie bazy danych, odpowiedniej konfiguracji serwera (moduł mbstring) - podejrzewam, że udostępnienie wersji UTF-8 namnożyłoby nam bardzo szybko postów na ten temat od użytkowników, którzy chcieliby, ale się nie znają. To też byłoby pożyteczne, ale z drugiej strony narobiłoby sporo niepotrzebnego zamieszania.
    W UTF-8 jest Joomla 1.5 - wtedy będzie pora na rozważanie ewentualnych problemów.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    12-02-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny mimo wszystko problem

    Przekonwertowałem wszystkie konieczne plik, zmienilem naglowki kodowania w xmlach, baza dancyh działa na utf-8. W skrócie mówiąc wprowadziłem wszystkie zmiany jakie moim zdaniem są konieczne by serwis (jakikolwiek) działał na utf-8 (a nie jestem laikiem w tych sprawach).
    Mimo wszystko serwis pokazuje krzaki przy opisach komponentów, modułów (czyli defakto odczytywania z xmli) jak i powiadomienia w alertach JavaScriptu.
    Jeśli nie chcecie mi podesłać wersji w utf-8 (zapewniam że nie zadawałbym potem pytań jeśli takowa wersja by działała ) to przynjamniej dajcie znać jak naprawić krzaki w tych dwóch miejscach wymienionych wyżej.

    Pozdrawiam !

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    to jeszcze wejdx do paczuszki 1.0.11+Admin-PL i oszukaj w includes/domit/xml_domit_lite_parser.php podmień go z oryginalnym
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •