Joomla 1.0.11 UTF - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 33

Temat: Joomla 1.0.11 UTF

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    12-02-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny dzieki

    No i o taką informację mi chodziło ! teraz wszystko mi działa ! WIELKIE DZIĘKI !

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    11-01-2007
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na szybko odpowiadam pobieżnie na wszystko:

    UTF-8 to jest przyszłość i nie należy się uwsteczniać.

    Zrobiłem pełną uteefizację-osiem Joomli 1.0.11 i poza bodajże datą typu piątek w adminie wszystko jest bez krzaków.

    Proces był automatyczny, jedna czy dwie linijki w bashu.

    Podobnie niestety należy konwertować wszystkie dodatkowe moduły, które chcemy zainstalować po polsku.

    Problem natomiast z krzakami w paczkach anglojęzycznych właśnie zniknął za to.

    Mam teraz cholernie mało czasu i nie jestem w stanie zrobić na ten temat nic więcej niż odpisać (również proszę wybaczyć pozorne zlewanie PM-ów).

    Jak tylko zdam egzamin, zrobię projekt, skończę rozmowy dotyczące administrowania siecią Carrefoura i nie będę miał żadnych zaległości z dziewczyną i gitarą, to postaram się pomóc wszelkimi siłami.

    Bo z tego co otrzymałem na maila pomysł konwersji spotkał się z aprobatą, tylko należy przeprowadzić taką akcję w sposób zorganizowany a nie tak na szybko.

    Co do rozszerzeń mbcośtam, jakiś innych kosmosów co ludzie powipysywali, to wg mnie nic nie jest prawdą. Taka sama konfiguracja jak dla normalnej Joomli wystarczy o ile mamy bazę postawioną na utf-8 (a mając postawioną na utf-8 nawet nie potrafiłem postawić w ciągu powiedzmy 10 minut Joomli tej iso-latin-2, więc przerobiłem ją na UTF-8).

    Pozdrawiam i przepraszam za opóźnienia itd.

    A paczka gdzieś do kogoś chyba już poszła, także proście a będzie Wam dane (ale nie mnie ;) ).

  4. #13

    Domyślny

    No poszła do mnie i wrzuciłem ją po przekonwertowaniu archiwum do wersji zip na ten adres: http://www.joomla.hesper.pl/content/view/45/34/
    Ostanio edytowane przez hesper : 25-02-2007 10:35

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-01-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    Slowa uznania dla Gabrys i hasper, ze wersja UTF-8 jest w koncu dostepna Na wszelki wypadek chcialbym jeszcze dopytac, czy jesli mam zainstalowana wersje ISO, to czy jesli rozpakuje udostepniona paczke i przesle wszystkie pliki na serwer z nadpisaniem obecnych to bedzie to wystarczajace dzialanie do tego zeby cala Joomla chodzila na UTF-8? czy tez jeszcze trzeba cos zrobic? Baze danych mam w UTF-8, a do tego mam jeszcze galerie Coppermine, ktora tez najlepiej chodzi w UTF-8. Jesli wiec takie nadpisanie plikow na serwerze spowodowaloby ze wszystko byloby w UTF-8 to jestem w niebie ;) Nie chcialbym czegos popsuc w obecnej instalacji, wiec dajcie znac na potwierdzenie czy tez info na co uwazac, zrobic recznie itp.
    Dzieki wielkie.

    Pozdrawiam
    Piotrek

  6. #15
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-01-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Postanowilem zaryzykowac i zrobic tak jak napisalem w poprzednim poscie. Niestety efekt tego jest taki jak ponizej przy probie wejscia zarowno na strone od frontu jak i od strony admina. Cala joomla siedzi u mnie na serwerze w folderze kts.

    Moze ktos cos poradzic? Co z tym zrobic?

    Warning
    : main(/home/quake/public_html/nzs/includes/version.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/public_html/kts/includes/joomla.php on line 71

    Fatal error: main(): Failed opening required '/home/quake/public_html/nzs/includes/version.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/lib/php/PEAR') in /home/public_html/kts/includes/joomla.php on line 71

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-01-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sam sobie odpowiadam ;) ale mam nadzieje, ze przyda sie to innym, ktorzy biegli w temacie Joomli nie sa i eksperymentuja tak jak ja.

    Jak ktos instaluje wersje utf-8 jako nowy cms na serwerze, to pewnie wszystko jest ok, ale w przypadku zamiany wersji iso na utf kolejnosc w moim przypadku byla nastepujaca:
    - rozpakowanie paczki joomla utf
    - wrzucenie wszystkiego na serwer z nadpisaniem wszystkich plikow
    - w tym miejscu jak sie mysli ze to koniec to wywala bledy takie jak juz wczesniej napisalem, wiec
    - modyfikacja pliku configuration.php i w odpowiednich liniach wpisanie danych dotyczacych polaczenia z baza sql
    - przy odswiezeniu strony logowania admina pojawilo sie zeby usunac folder instalacyjny z serwera, wiec wywalilem go
    - no i teraz chodzi dobrze, nowe dane wprowadzane do joomli sa juz prawidlowo kodowane w utf-8, niestety stare teksty musze przekonwertowac bo automatycznie to sie niestety nie zrobilo

    Pewnie sa jakies latwiejsze metody dobrniecia do zmiany strony kodowej, ale podzielilem sie moimi doswiadczeniami.

    Pozdrawiam
    Piotrek

  8. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-01-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,

    Po drakonskich walkach z przerobieniem joomli tak zeby chodzilo wszystko jak trzeba na UTF-8 wreszcie sukces Dzieki korespondencji z uzytkownikiem britt udalo sie sprawe pomyslnie zakonczyc. Kazdemu kto bedzie korzystal z paczki joomli udostepnionej przez hespera proponuje dokladnie zapoznac sie z http://help.joomla.org/content/view/1641/62/ a wtedy konwersja powinna pojsc sprawnie i bez bolu ;)

    Pozdrawiam
    Piotrek

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    12-02-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    czy w tej paczce działa prawidłowo wysyłanie maila i generowanie PDF z polskimi znakami ??

  10. #19
    Nowicjusz
    Dołączył
    15-01-2007
    Wpisy
    18
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    Faktycznie, kreator PDF gdy kliknie sie w odpowiednia ikonke tworzy dokument nie tyle z krzakami co z kwadracikami zamiast polskich znakow. Odnosnie wysylania maila, to jesli chodzi o ikonke "wyslij znajomemu" to wysylany jest link do strony wiec tu nie ma problemu, chyba ze chodzi o wysylke niusletterow, ale tego nie moge sprawdzic bo nie korzystam z wbudowanego modulu.
    Pozdrawiam
    Piotrek

  11. #20
    Debiutant
    Dołączył
    12-02-2007
    Wpisy
    8
    Punkty
    10

    Domyślny

    No właśnie...
    Próbowałem iconv do iso-8859-2 przed wysłaniem treści artykułu do funkcji generujacej PDF ale krzaki nadal występują (ale już nie kwadraciki).

    Co do maila masz racje, że link się wysyła, ale co z tym szablonem z pod stałej _EMAIL_MSG ? on ma dwa znaki zapytania u mnie w miejscu polskich liter (phpMailera przestawiłem na utf-8 i wystepuje to samo tylko z pojedyńczym znakiem zapytania)

    Jakieś pomysły ?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •