Na wiosnę br wykonałem swoją pierwszą stronę o naprawie i kolorowaniu fotografii w oparciu weebly: http://photo-restore.weebly.com
Z powodu wielkich ograniczeń projektowych na weebly na początku zamierzałem zbudować nową stronę samemu kodując w html i css, ale okazało się to bardzo pracochłonne i pochłaniajace dużo czasu. Wiele osób radziło mi skorzystać z programów CMS. Miałem do wyboru joomla albo wordpress. Usłyszałem wiele niekorzystnych opiniii o wordpresie, zatem ostatecznie zdecydowałem się na joomla. Zainstalowałem wersję z serii 2.5.x gdyż myślę jeszcze za wcześnie na korzystanie z wersji 3.0.
Nie wiem tak naprawdę jak zacząć projektowanie strony, czy najpierw wybrać jakiś szablon, czy lepiej poźniej, czy najpierw zrobic menu i utworzyć wszystkie strony, czy napisać wcześniej wszystkie artykuły i przygotować wszystkie elementu w formie rozszerzeń czy modułów? Jaka jest najlepsza i polecana kolejność budowania strony?
Mam nadzieję, że ktoś tutaj życzliwy wskaże mi najlepszy sposób postępowanie w początkowych krokach budowania strony w joomla.