Zainstalowałem Joomla 2.5.7 i w niej zbuduję nową wersję swojej strony fotograficznej
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Zainstalowałem Joomla 2.5.7 i w niej zbuduję nową wersję swojej strony fotograficznej

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2012
    Skąd
    Birmingham, UK
    Wpisy
    93
    Punkty
    8

    Domyślny Zainstalowałem Joomla 2.5.7 i w niej zbuduję nową wersję swojej strony fotograficznej

    Na wiosnę br wykonałem swoją pierwszą stronę o naprawie i kolorowaniu fotografii w oparciu weebly: http://photo-restore.weebly.com
    Z powodu wielkich ograniczeń projektowych na weebly na początku zamierzałem zbudować nową stronę samemu kodując w html i css, ale okazało się to bardzo pracochłonne i pochłaniajace dużo czasu. Wiele osób radziło mi skorzystać z programów CMS. Miałem do wyboru joomla albo wordpress. Usłyszałem wiele niekorzystnych opiniii o wordpresie, zatem ostatecznie zdecydowałem się na joomla. Zainstalowałem wersję z serii 2.5.x gdyż myślę jeszcze za wcześnie na korzystanie z wersji 3.0.
    Nie wiem tak naprawdę jak zacząć projektowanie strony, czy najpierw wybrać jakiś szablon, czy lepiej poźniej, czy najpierw zrobic menu i utworzyć wszystkie strony, czy napisać wcześniej wszystkie artykuły i przygotować wszystkie elementu w formie rozszerzeń czy modułów? Jaka jest najlepsza i polecana kolejność budowania strony?
    Mam nadzieję, że ktoś tutaj życzliwy wskaże mi najlepszy sposób postępowanie w początkowych krokach budowania strony w joomla.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz pawelSafiStudio awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    646
    Punkty
    90

    Domyślny

    Hej,
    ile osób jest na tym forum to tyle poznasz opinii. To wszystko zależy od Ciebie. Na pewno musisz najpierw wprowadzić jakieś artykuły bo bez tego nie utworzysz elementów menu (chyba, że wgrałeś przykładowe dane, wówczas możesz najpierw budować menu bo masz już istniejące artykuły).
    Stronę możesz tworzyć np. wg tych kroków:
    1. Rozpisać projekt strony www (jakie zakładki i jakiego typu podstrony) na kartce papieru
    2. Sprawdzić czy to co masz w świeżej instalacji Joomla! wystarczy, czy nie potrzebujesz dodatkowych komponentów
    3. Zainstalować Joomla! oraz poprawnie ją skonfigurować
    4. Zainstalować komponent/moduły jeśli będzie wymagane
    5. Poszukać / zlecić stworzenie szablonu, który spełni założenia z pkt1
    6. Wypełnić stronę treścią

    Możesz stawiać stronę już na Joomla! 3. Pomimo, że to jest jeszcze wersja STD to można stawiać już na niej strony (o ile znajdziesz wszystkie niezbędne dodatki dla tej wersji). O wiele łatwiej będzie Ci przenieść stronę z 3 na 3.5, gdy się ukaże, niż z 2.5. No i nauczysz się już obsługi najświeższej wersji Joomla!
    Tak jak wspominałem wyżej. Każdy ma swoje ścieżki budowania stron www. Ty musisz ustalić swoją.
    Btw. polecam także zapoznać się z dokumentacją Joomla!, ułatwi Ci to pracę na tym systemie.
    "Twoja strategia jest do bani (głównie dlatego, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu)" - Mitch Joel

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2012
    Skąd
    Birmingham, UK
    Wpisy
    93
    Punkty
    8

    Domyślny

    Dziękuję za bardzo cenne informacje. Mam jeszcze parę pytań. Nie mam rozeznania w tych wszystkich elementach joomli, modułach, komponentach jak one się mają do konkretnych elementów samej strony, tzn poszczególnych podstron witryny. Rozumiem pojęcie artykułu, bo jest intuicyjne. Ale nie wiem co robią pozostałe elementy; moduły i komponenty, czy rozszerzenia. Muszę chyba jednak przeczytać dokumentację joomli. Mam jakieś ściągniete z samej strony joomli, ale mam je po angielsku. Dla mnie nie jest zbyt duży problem czytać po angielsku, ale wygodniej byłoby po polsku. Czy jest także dokumentacja po polsku?
    Może jednak zaryzykuję i rozpocznę budowy pierwszej strony od wersji 3.0. Jeśli nie dam rady wrócę do 2.5.7.

  5. #4
    Wyjadacz pawelSafiStudio awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    646
    Punkty
    90

    Domyślny

    http://wiki.joomla.pl/
    Ew. możesz pokusić się o zakup jakiejś książki, która wprowadzi Cię w ten temat.
    "Twoja strategia jest do bani (głównie dlatego, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu)" - Mitch Joel

  6. #5
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Tak, poczta polska lub kurier powinny ci dowieźć książki z polskich księgarni np. helion.pl
    Myślałem, że jak ktoś mieszka w UK to zna angielski.

    p.s.
    Może jednak zaryzykuję i rozpocznę budowy pierwszej strony od wersji 3.0.
    Sądzę, że lepiej skorzystaj z J2.5, a dlaczego dowiesz się z joomla.pl
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2012
    Skąd
    Birmingham, UK
    Wpisy
    93
    Punkty
    8

    Domyślny

    Nie każdy mieszkający w Anglii zna angielski, ale ja akurat znam go, choć wprawdę mówiąc lepiej czy się po polsku. Jest jednak tyle informacji nt joomli w necie, że nie będę szukał żadnej książki na ten temat.

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    a może jednak warto? Polecam ksiazkę Steve Burge
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2012
    Skąd
    Birmingham, UK
    Wpisy
    93
    Punkty
    8

    Domyślny

    A gdzie można ją dostać?

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W Polsce - Helion (Stephen Burge; Joomla!. Oficjalny podręcznik. Ćwiczenia.
    Na świecie: http://shop.joomla.org/amazoncouk-bookstores.html
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2012
    Skąd
    Birmingham, UK
    Wpisy
    93
    Punkty
    8

    Domyślny

    Dzięki kolego za tak dokładne informacje.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Zainstalowałem JSecure i zapomniałem..
    przez s87 na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 26-03-2011, 15:24
  2. Zainstalowałem joomla na serwerze i co teraz?! Proszę o pomoc
    przez raff82 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 02-03-2011, 12:29
  3. Zainstalowałem joomla 1.5.11 i...
    przez Michalo1994 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 15-06-2009, 12:36
  4. zainstalowałem , utworzyłem bazę i ... nie działa
    przez dawidek144 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-01-2007, 16:14
  5. DocMan-zainstalowałem wersję ENG, bo polska nie udaje się - jak podmienić pliki język
    przez grzegorz.nowak na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 16-06-2006, 14:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •