Jak wyrzucić tło z szablonu przy opcji drukuj ?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Jak wyrzucić tło z szablonu przy opcji drukuj ?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-10-2012
    Wpisy
    34
    Punkty
    2

    Domyślny Jak wyrzucić tło z szablonu przy opcji drukuj ?

    Witam. Jestem tu 1 raz i nie mam bladego pojęcia o projektowaniu witryn (jednak po kilku miesięcznym nudzeniu żony, wziąłem się za to wyzwanie). W klika dni zrobiłem witrynke z gotowego szablonu http://www.templatki.com/demo_templatki/grunge.html. Mam tylko prośbę abyście podpowiedzieli mi gdzie i jak (co wpisać, co usunąć) aby gdy naciskam ikonkę drukuj nie drukowało mi tła ? (na podglądzie jest tylko ciemny brąz i niewidoczny tekst). Chciałem się wogóle pozbyć tej ikonki drukuj, w ustawieniach mam zaznaczoną jako ukrytą, ale i tak na niektórych artykułach ona jest.
    Druga prośba : jak wstawić te napisy na samym dole tego projektu "Demo information, XHTML/CSS3 VALID z tego linku co podałem wyżej ? tam chciałbym wstawić kilka linków do innych stron. Niestety często znajduje opisy ale nic z nich nie rozumiem (30 lat temu nie uczono jeszcze w szkole angielskiego). Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość dla mnie Pozdrawiam wszystkich

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz ostry awatar
    Dołączył
    01-10-2007
    Skąd
    Killarney, Irlandia
    Wpisy
    29
    Punkty
    14

    Domyślny

    Ta templatka pochodzi z Rocketthemes.com:
    http://demo.rockettheme.com/free/grunge/features/module-layout


    Wejdź na powyższą stronę i znajdziesz tam opis wszystkich możliwych pozycji modułów - tak dla lepszej orientacji.

    Jak chcesz zmienić ich zawartość, zaloguj się u siebie jako admin i przejdź do pozycji Rozszerzenia -> Moduły.
    Następnie, używając listy rozwijalnej po prawej stronie '-wybierz pozycję-', wyfiltruj moduły z pozycji zawierających w nazwie 'footer'.
    Te opisane przez Ciebie będą jako Footer A, Footer Bi Footer C.
    Wejdź w edycję takiego modułu i tam masz Twoje teksty do zmiany.

    Jak chodzi o kolor tła w drukuj, to w pliku /templates/nazwa_templatki/css/template.css wystarczy dodać (jeśli nie ma) / zmienić (jeśli już istnieje .contentpane) następujcą sekcję:
    .contentpane {background:#FFF;}

    Jeśli chcesz wyłączyć ikonę 'drukuj' globalnie dla całej witryny, możesz to zrobić ze strony admina. Wybierz 'Artykuły'->'Artykuły' a następnie w prawym górnym rogu przycisk z ikoną przełączników 'Opcje'.
    Pojawi się okno konfiguracji wyświetlania artykułów. Znajdziesz tam na samym dole opcje Pokaż ikony, Pokaż ikonę Drukuj i Pokaż ikonę Email.
    Pozdrawiam!
    Ostry

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-10-2012
    Wpisy
    34
    Punkty
    2

    Domyślny

    Bardzo dziękuję za poradę, 2 problemy rozwiązałem, został 1 - problem z tłem przy wydruku .... nie wiem czy można zaśmiecać to forum w ten sposób ale wkleję może zawartość pliku template.css gdyż ja nigdzie nie znalazłem .contentpane {background:#FFF;} więc dopisałem ją do wszystkich sekcji na 1 miejscu, ale i tak to nic nie pomogło. W załączniku jest plik z tego szablonu , tylko proszę zmienić rozszerzenie txt na css, moze ktoś zechce go otworzyć i mi pomóc ? pozdrawiam serdecznie wszystkich
    Załączone pliki Załączone pliki

  5. #4
    Bywalec loocek awatar
    Dołączył
    10-06-2009
    Skąd
    KrakOFF
    Wpisy
    209
    Punkty
    19

    Domyślny

    Dużo łatwiej byłoby jakbyś podał link do strony. Zdaje mi się, że masz zainstalowaną Joomla! 1.5 a temat jest w 2.5, a różnice są i to spore.
    Allways look on the bright site of Joomlife!

  6. #5
    Nowicjusz ostry awatar
    Dołączył
    01-10-2007
    Skąd
    Killarney, Irlandia
    Wpisy
    29
    Punkty
    14

    Domyślny

    Hehe - no właśnie. Zapomniałem zapytać, na jakiej wersji Joomla! zmajstrowałeś tę witrynę?
    Zapakowałeś ją już gdzieś na serwer, czy tylko masz na swoim komputerze?
    Pozdrawiam!
    Ostry

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-10-2012
    Wpisy
    34
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za zainteresowanie, strona jest już pod adresem dpsstroze.pl . Na bieżąco będę dopisywał artykuły. Mam zainstalowaną joomla 2.5.7 . Obawiam się, chodź nie znam sie na tym, że to może być gdzieś zablokowane. Szukałem jakiś podobnych słów przez firebuga. Zresztą będe musiał cokolwiek się nauczyć tej składni html. Niestety to na razie mnie przerasta. Pozdrawiam Sisimon

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-10-2012
    Wpisy
    34
    Punkty
    2

    Domyślny

    http://demo.rockettheme.com/?template=grunge na tej stronie jak dam drukarkę to jest idealnie, a to ten sam projekt .... nie wiem co zrobić

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-10-2012
    Wpisy
    34
    Punkty
    2

    Domyślny

    chyba sie udało: poszłem na czuja ... znalazłem taką linijkę w style1.css .buttonheading .print {background:url(../images/body/style1/buttons.png) -159px 0 no-repeat; height:18px;width:18px;}
    wiec skasowałem końcówke i dołozyłem kod koloru .buttonheading .print {background:#FFF;} i chyba działa .... trzeba coś jeszcze zmienić ? pozdrawiam Andrzej

    - - - Updated - - -

    kolor biały OK, ale format druku bardzo wąski , chciałbym rozszerzyć na A4 gdyż tylko wąski środek kartki jest drukowany - dopisanie tego height:18px;width:18px; na końcu nic nie dało .... chyba trzeba inne parametry użyć, pomoże ktoś ?

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-10-2012
    Wpisy
    34
    Punkty
    2

    Domyślny

    Niestety nie udało się ... w pracy coś przestawiałem, zmieniłem ten plik i było białe tło, po powrocie do domu zmieniłem ten plik i nic się nie stało ... dalej brąz pod spodem ... przerasta mnie to .... a te błędy co mi validator wurzuca na mojej witrynie to jakieś poważne są ? pozdrawiam

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Strona do druku generowana jest za pomocą przycisku Drukuj. Na Twojej stronie nie ma takiego przycisku (wyłączyłeś go). Zacznij od tego, że go włączysz. A co dalej, to zależy od tego, co będzie wygenerowane.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Zmiana tła szablonu powoduje zmianę tła modułów... Jak to zmienić?
    przez GrzesiekR na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 11-03-2012, 12:26
  2. Jak wyrzucić newsy z głownej.
    przez Pietrz na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 24-06-2011, 03:17
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 31-05-2011, 16:40
  4. Dodanie opcji drukuj do wnętrza artykulu
    przez coliberek1 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 14-03-2011, 17:14
  5. rezygnacja z opcji drukuj/wyślij/pdf
    przez greglink na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 13-02-2009, 18:26

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •