Artykuły z bazy danych do pliku tekstowego ?
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Artykuły z bazy danych do pliku tekstowego ?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    14-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Artykuły z bazy danych do pliku tekstowego ?

    Witam. Mam taki problem, bo kiedyś szukałem czegoś i wydawało mi się, że znalazłem przypadkiem dodatek który pozwala na przeniesienie artykułów z bazy MySQL do zwykłych plików TXT, co pozwalało na zmianę joomli prawie w statyczną witrynę opartą na zwykłym HTML. Oczywiście nie do końca, bo nadal cała baza funkcjonowała ale dodatek ten zamieniał tylko artykuły wyciągając je z bazy, dzięki czemu mogliśmy tak zaoszczędzić miejsce w bazie, wiadomo co to daje, jakie ma konsekwencje, itd...
    Różnie bywa z serwerami, czasami bazy dostępne dla witryny są stosunkowo skromne a witryna się rozwija... I tak sobie jakiś czas temu pomyślałem, że fajnie jak bym odnalazł znowu to na co trafiłem przypadkiem i użyłbym tego do zamiany archiwalnych tekstów na stronie, bo po co mają mi zalegać w bazie skoro jest to bardziej... powiedzmy... zapis historyczny.

    Przeglądałem te http://extensions.joomla.org/ tak samo próbowałem coś wyszukać na zwykłym googlu ale nici, mogłem coś przegapić albo się pomylić, ale mam wrażenie że to właśnie o joomlę chodzi a nie jakiś inny CMS bo z joomlą jestem związany mniej więcej od czasu powstania 1.5 i używam najnowszej wersji 1.5.26 . Nawiasem mówiąc trochę mnie szokują te zmiany wersji teraz 1.6 1.7 2.5 3.0 itd heh

    Tak czy siak... mam pytanie do Was, czy może kojarzycie taki dodatek do joomli ? Niestety nie pamiętam nazwy.
    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Pewnie myślisz o tym.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    14-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Chyba tak, dzięki. Będę musiał przetestować tylko nie ma nawet obrazków i ciężko określić czego się spodziewać bo raczej chciałbym żeby działał tylko dla archiwalnych wpisów. Zobaczymy.

  5. #4
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Ile tysięcy artykułów masz w bazie? Tak z ciekawości...

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    14-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie tam zaraz jakoś dużo 6681 ale też zaczynam od niedawna używać takich rzeczy jak feedgator, więc mam działy gdzie teksty są na stałe i takie gdzie są ciągle nowe, te związane ze zbieraniem z RSS planuje raczej po jakimś okresie np. paru miesięcy wywalać, ale są też te które powstają nie z automatu tylko od ekipy strony itd. to takie nawet z przed 2-3 lat chciałbym zachować i obecnie są w archiwum ale to archiwum to nadal baza danych z której bym chciał zejść.
    Będę musiał przetestować ten dodatek na jakiejś nowej instalce chyba, bo jak komentarze poczytałem to wielu ludzi się skarży a ja chcę tylko archiwum wyciągnąć z bazy. Ale to raczej to o co pytałem. Dzięki.

Podobne tematy

  1. Przygotowanie pliku migracyjnego ze zrzutu bazy danych
    przez ludwiczakm na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 08-01-2010, 15:44
  2. Jak odzyskać artykuły z bazy danych
    przez Piotrek19180 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-11-2009, 05:42
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 29-06-2008, 07:11
  4. Wyświetlanie danych z bazy w artykułach.
    przez nefandus na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-06-2008, 16:53

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •