[Joomla! 3.0.1] Problem ogólny z panelem administracyjnym.
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: [Joomla! 3.0.1] Problem ogólny z panelem administracyjnym.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-02-2009
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny [Joomla! 3.0.1] Problem ogólny z panelem administracyjnym.

    Witam,
    Przychodzę z problemem raczej związanym z hostingiem, ale zanim zacznę z dostawcą rozmawiać, wolałbym się upewnić czy nie da rady z tym nic zrobić samemu. Najpierw był problem z instalacją języka, ale to udało się załatwić, bo miałem wersje 3.0.0 i znalazłem poprawke 3.0.1. Teraz z kolei jest problem z tworzeniem artykułów. Tworzą się, ale zawsze jest error:

    Kod:
    Błąd
    
    Zapisanie nie powiodło się z powodu następującego błędu: SQL=LOCK TABLES `j30_assets` WRITE
    I innym problemem jest jakakolwiek zmiana w konfiguracji globalnej. Pojawia się coś takiego:

    Kod:
    Fatal error: Call to a member function get() on a non-object in /.../public_html/eu/administrator/templates/isis/error.php on line 114
    Nic nie grzebałem w tym pliku, ale pokaże tu linijki 112-116
    Kod:
    <?php
        // Template header color
        if ($this->params->get('headerColor'))
        {
        ?>
    Dodam, że testowałem sobie Joomle! 3.0.0 na XAMPie i na innym serwerze i żadnych problemów nie było, ani z językiem, ani z konfiguracją, ani z artykułami. Więc raczej na pewno jest to wina hostingu. Hosting mam z lh.pl, może ktoś z tego korzystał i też takie problemy miał.

    Problem z konfiguracją i artykułami też był w 3.0.0, ale chyba jakiś inny z tego co pamiętam. Z językiem problem polegał na tym, że nie mógł się połączyć z serwerem chyba.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Czy hosting spełnia podwyższone wymagania Joomla 3.0.x? Wejdź na stronę projektu i sprawdź
    http://www.joomla.org/technical-requirements.html

    PS Aktualnie zalecaną wersją do publikacji witryn jest Joomla 2.5.x. Jest to wydanie z LTS (wspierane długoterminowo)
    Wydanie 3.0.x jest przeznaczone przede wszystkim dla programistów i osób, które chcą wcześniej przygotować swoje witryny
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-02-2009
    Wpisy
    12
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie no, wszystkie warunki spełnione.

    Znaczy, że wersję 3.0.x obecnie można traktować jako nie finalną? Kiedy taka "finalna" będzie dostępna?

    W sumie i tak interesuję mnie dlaczego tylko z tym hostingiem tak mam, znaczy spośród 3 "hostingów". Możliwe jest to, że uprawnienia dla konta SQL są nie pełne? Tak wnioskuje po tym błędzie z artykułów.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Speirs Zobacz wiadomość
    Nie no, wszystkie warunki spełnione.
    Gdyby były spełnione, to prawdopodobnie nie miałbyś zgłaszanych problemów. Chyba, że coś zostało źle przesłane na serwer.

    Cytat Wysłane przez Speirs Zobacz wiadomość
    Znaczy, że wersję 3.0.x obecnie można traktować jako nie finalną? Kiedy taka "finalna" będzie dostępna?
    "Finalną" wersją tej linii rozwojowej będzie Joomla 3.5.0
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Domyślny

    A co to za hosting? Pisałem już kiedyś, że większość nie spełnia wymagań trójki. Być może do chwili obecnej sytuacja trochę się poprawiła. To, że bezproblemowo zainstalowałeś na localu nie znaczy, że na hostingu będzie śmigać.

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    25-11-2012
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzień dobry,
    chciałbym zwrócić się z podobnym problemem.

    Obecnie korzystam z J! w wersji 3.0.2.
    Serwer spełnia wszytkie wymagania przedstawione na http://www.joomla.org/technical-requirements.html
    Wszystkie opcje (zarówno systemu, szablonu i rozszerzeń) związane z "cachowaniem" są wyłączone.

    A mimo to nie mogę sobie poradzić z komunikatem po wyłączeniu strony.
    Próby zastąpienia standardowego na nic się zdają mimo iż np. w zapleczu (jak i pliku konfiguracyjnym) własny komunikat widnieje, opcja spersonalizowanej wiadomości jest również włączona.

    Nie mogę za wiele powiedzieć o konfiguracji istotnych plików serwera bo najzwyczajniej w świecie się na tym nieznam i jakakolwiek ingerencja w nie wiązałaby się najpierw z chociażby ogólnym zapoznaniem.

    Przed chwilą, chcąc sprawdzić stronę błędu, zauważyłem że po podaniu nieistniejącego odnośnika system jako stronę główną (np. dla przycisku "wróć do strony głównej") ustawia właśnie ten błedny adres.

    Nie wiem czy można i czy wypada podawać "namiary" na hosting, stronę czy twórcę szablonu w głównym wątku dlatego z tym się wstrzymam.

    Może ktoś miał podobną przygodę?

Podobne tematy

  1. problem z panelem administracyjnym
    przez pul69 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 06-07-2011, 19:32
  2. Problem z Panelem Administracyjnym
    przez dudikow na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 19-03-2009, 13:24
  3. problem z panelem administracyjnym
    przez ml0dy na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-03-2009, 20:51
  4. Problem z panelem administracyjnym
    przez Girwan na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-01-2008, 07:19
  5. Problem z panelem administracyjnym joomla
    przez jasiu na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-04-2006, 21:55

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •