migracja z 1.0.11 do nowszej wersji.. jakiej? Gdzie mtwmigrator lub inna aplikacja? - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: migracja z 1.0.11 do nowszej wersji.. jakiej? Gdzie mtwmigrator lub inna aplikacja?

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-06-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki Zwiastun - wiem że w bazie są ale mogę mieć problem czasowy dostać się do bazy (nie moja baza - zawiłe to)
    wiesz.. chciałbym zaktualizować do 2.5 ale początkowa wersja strasznie archaiczna. Myślałem że DOCMan 1.4 zadziała (niekomercyjny) ale dla 1.5 już wykazuje problem. Nie mam za bardzo kasy by wesprzeć dlatego szukam coś co mogę z darmowych zamontować
    Wtyczni ETL - jasne - w środku wpisujesz nazwy tabel.. w SQL w treści nie widzę nazw tabel więc domyslam się że tylko nazwy wtyczek SQL determinują dla poszczególnych komponentów (treść ta sama dla wszystkich). Nie rozumiem grupowania - planuję zatem 6 wtyczek wczytać osobno (dla komponentów DOCMan, RSGallery i Joomlabord). Fakt zassania danych nie przeszkadza przy braku zamiennika np za DOCMana tj pobieram ze starej wersji w nowej chwilowo nie mam odpowiednika.
    Przejścia (skoryguj jeśli błędnie piszę): z 1.0.11 na np 1.0.13 potem 1.0.15. Z tej wesji do 1.5.27 (da się od razu tutaj?) a z tej wersji do 2.5.7
    Za każdym razem jasne że kopia przez joomlapack ..
    Dzięki

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-06-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Korzystając wcześniej z Migratora wygenerowałem plik sql (bez wtyczek ETL i SQL - testowo) i na innem serwerze postawiłem 1.5.0
    Wskazałem zaimportować ten plik (chyba 6 krok instalacji joomla), podałem hasło i email i po naciśnięciu Dalej wróciłem do tego samego miejsca ale już nie miałem możłiwości wyboru danych między wskazanym plikiem a przykładowymi danymi..!! Znów wprowadziłem hasło mail (wymagał znów) i poszedłem dalej ale joomla była pusta a strona w sieci niewidoczna (adres serwera łamane na nazwa folderu). Czy dlatego że inny serwer?

    aktualizowałem do 1.0.15 i po wejściu od str admina do instalacji komponentów zobaczyłem ostrzeżenie:
    Warning: Installing 3rd party extensions may compromise your server's security. Upgrading your Joomla! installation will not update your 3rd party extensions.
    For more information on keeping your site secure, please see the Joomla! Security Forum.

    czego to dotyczy? nie jestem biegły w ang
    CZY MOŻNA JE ZOGNOROWAĆ PRZECHODZĄC NA 1.5?
    Attached Images Attached Images
    Ostanio edytowane przez kpl : 05-11-2012 11:36

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ostrzeżenie: Instalacja rozszerzeń innych programistów może narażać bezpieczeństwo twojego serwera. Aktualizacja Joomla nie aktualizuje rozszerzeń innych programistów. Więcej informacji na temat bezpiecznego prowadzenia witryny znajdziesz na forum Joomla! Security Forum.
    Tłumacz Google całkiem nieźle radzi sobie z tym tekstem.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-06-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zwiastun - widzę uszczypliwość - miałem na mysli nie ten tekst bo mogę sobie sam go przetłumaczyć tylko szeregu wątków jakie sa pod wskazanym linkiem a jest tego multum w ang.

    Pytałem czy mogę zignorować to ostrzezenie...
    Pytałem w akapicie wcześniej o powód pustej joomli 1.5...
    Pytałem w poprzednim poście o wtyczki sql (skoro w podanym przez Ciebie przykładzie nie ma nazw tabel to rozumiem że zawartość wtyczek jest taka sama a zmieniają się się nazwy plików a nie mam tej pewności. Sam docman ma kilka o ile dobrze pobierznie zauważyłem. Pojęcie grupowania jest tylko zasygnalizowane a nie jest konieczne więc nawet nie pytam...
    Pytałem czy migrowanie dodatkowych komponentów (raczej danych z poprzedniej wersji) przy jednoczesnym braku chwilowych analogicznego dla np 1.5 czy 2.5 nie zakłóci pracy po późniejszym zainstalowaniu a dokładniej czy inny komponent zainstalowany później np za DOCMan będzie widział dane przeniesione dzięki przygotowanym i zainstalowanym wtyczkom ETL czy SQL...
    Na powyższe nie znalazłem odpowiedzi...

    Nie jestem biegły w joomla dlatego pytam. Szukanie nie zawsze daje wyniki a przekazanie odpowiedzi (czasem jedno zdanie) minimalizuje czas poszukiwawczy o całe godziny. Część danych zawarta w postach jest czasem już nieaktualna - nie ma aktualizacji, są pliki do wersji np od 1.5 itd. Niejednokrotnie rzucone hasło czy skrót myślowy jest dla laika czarną magią a pytanie o to pozostaje czasem bez odpowiedzi...
    Jest to przykre ale jak sam kiedyś pisałeś - pomoc to dobra wola a nie obowiązek - dobra wola na którą ja liczyłem i nadal liczę...
    Odpowiedziałem Tobie choć to apel do wszystkich którzy mogą pomóc
    Ostanio edytowane przez kpl : 05-11-2012 12:55

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez kpl Zobacz wiadomość
    Zwiastun - widzę uszczypliwość
    A ja zupełnie nie rozumiem doszukiwania się uszczypliwości. Przykro mi, ale to świadectwo szukania tego, co się chce znaleźć.

    Plik sql, z tego co pamiętam, ulega w trakcie migracji zmianie, stąd do kolejnej próby trzeba użyć oryginału.
    Przyczyna pustego Joomla: przedstawiasz swoje działanie skrótowo, wiec na temat przyczyn można sobie tylko pogdybać. Być może powodem jest próba migracji z uszkodzonego pliku sql.

    Pytałem, pytałem, pytałem...
    Owszem, tylko na te pytania odpowiedź można znaleźć samemu w materiale, który pisałem przed paru laty, albo są to pytania kryjące oczekiwanie na prostą, łatwą, przyjemną i 100% aktualizację.
    - nazwy tabel: do odczytania w bazie danych - czarno na białym, jeśli nie widzisz nazw tabel w pliku zrzutu bazy danych sql, to może tylko oznaczać, że nie znasz elementarza SQL (o co Cię raczej nie podejrzewam), ale w takim przypadku nie ma się co zabierać za takie zadanie
    - pojęcie grupowania: przejdź nad tym do porządku dziennego, skoro to dla Ciebie niejasne (nawiasem mówiąc nie wiem, co jest niejasnego - to, że kodu wtyczek nie trzeba zapisywać w odrębnych plikach?)
    - chwilowy brak analogicznego rozszerzenia dla Joomla 1.5? Pomyśl chwilę. Joomla! 1.5 jest już zamkniętym projektem, sądzisz że ktoś będzie jeszcze przerabiał rozszerzenia stworzone dla wersji 1.0 na wersje dla 1.5?
    - pytania o to, "czy inny komponent zainstalowany później np za DOCMan będzie widział dane przeniesione dzięki przygotowanym i zainstalowanym wtyczkom ETL czy SQL..." nie rozumiem,nie wiem, jakiej oczekujesz na nie odpowiedzi, bo zadaniem tych wtyczek nie jest nic innego, jak przeniesienie do nowych tabel danych ze starych tabel dokładnie po to i dlatego, by komponent w wyższej wersji mógł z nich korzystać.


    Cytat Wysłane przez kpl Zobacz wiadomość
    Jest to przykre ale jak sam kiedyś pisałeś - pomoc to dobra wola a nie obowiązek - dobra wola na którą ja liczyłem i nadal liczę...
    Nie wiem, co chcesz przez to powiedzieć. W każdym bądź razie brzmi jak wyrzut.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    27-06-2007
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zwiastun zostawmy, nie chcę nikomu robić wyrzutów. Mam kłopot to piszę a jedno czy dwa zdana to umiem sobie przetłumaczyć.. nie ważne

    Próbuję na ile się da a wychodzi kiepsko. Sam plik migracji (bez dodatkowych) przechodzi. Jak dodam wszystkie pliki etl i sql z komponentów to zaczyna się kłopot (plik migracji wielki więc wcześniej dałem na serwer). Atrybuty za folderów /tmp i /migrate zmieniałem na 757 i też bez zmiany. Podczas instalowaniu bazy wywalił błąd braku tabeli jos_docman a polecenie jest i taka tabela w bazie powstała
    erro-docman1.jpg
    Próbowałem potem wyciąć w pliku sql migratora polecenia tworzenia wszystkich tabel docman-a (zostawiając rsgallery i fb - ciekawe bo posty są w zainstalowanym joomlaboarg a nie mia żadnego postu w fireboard) i dawał mi inny komunikat błędu.
    Skasowałem w bazie wszystkie tabele i chciałem importować je z pliku sql stworzonego przez joomlapack to dostałem inny błąd:
    migacja-blad.jpg
    domyślam się że dlatego że nie tworzone przez komponent migratora

    Nie wiem czy znajdę na forum info co w przypadku jak zaimportuję tabele z tych komponentów a w nowym zainstaluję analogiczne (np z docman-a na inny czy gsgallery na cokolwiek innego) skoro są tabele przystosowane do starych komponentów.

    Temat korekty błędu jaki opisałeś w przewodniku w przypadku modyfikacji tabel (np przez fireboard) tj dodatkowa wtyczka ze zmodyfikowaną tabelą jest dla mnie całkowicie niejasne - może jak popyam kogoś to wytłumaczy.

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie wykonuj tych czynności na serwerze zdalnym.
    Zainstaluj lokalnie JAMP-a lub XAMPP-a (może być nawet konieczne użycie starszych wersji XAMPP-a - są na Sourceforge) i lokalnie dokonuj migracji.
    Jeśli wszystkie wtyczki "nie przechodzą", podziel na etapy (algorytm jedna polowa, druga połowa - może zadziała, jak nie to znów na pół, albo jakikolwiek inny, byle metodycznie).

    Jeśli część tabel uda się migrować, to należy je sobie zrzucić do pliku sql, i w kolejnych próbach zająć się wydobyciem danych z kolejnych.

    Cytat Wysłane przez kpl Zobacz wiadomość
    Nie wiem czy znajdę na forum info co w przypadku jak zaimportuję tabele z tych komponentów a w nowym zainstaluję analogiczne (np z docman-a na inny czy gsgallery na cokolwiek innego) skoro są tabele przystosowane do starych komponentów.
    Brak w tym, co piszesz, logiki.
    Masz do wyboru dwie możliwości
    - albo sprawdzić, jak działa instalator nowszej wersji rozszerzenia - czy nadpisuje tabele istniejące w bazie danych, a jeśli tak, to potem nadpisać je swoimi odzyskanymi, o ile ich struktura jest dokładnie taka sama; jeśli nie jest, to trzeba przeanalizować strukturę i zobaczyć, czy co i jak da się uzupełnić
    - albo - to dłuższa droga i bezsensowna trochę - szukać na stronie projektów albo w plikach readme opisów, jak się rozszerzenie zachowuje w trakcie instalacji i w razie co, zastosować procedurkę, o której powyżej.

    Błąd, jaki otrzymałeś z JoomlaPack mówi po prostu, że jest jakiś problem w tym (i być może następnych podobnych) wierszach. Błąd, jak błąd - trzeba go poanalizować i poszukać sposobu rozwiązania. Na początek "wyjąć" ten wiersz z kodu i ręcznie w phpmyadminie wrzucić do tabeli. W razie błędu dostaniesz szerszą informację, która czasem pomaga rozwiązać problem.

    Nie oczekuj, że w postach na forum albo materiałach w Sieci czy książkach znajdziesz przekaz wszelkich doświadczeń, jakimi ktos dysponuje, bo to po prostu niemożliwe.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Aktualizacja wersji 1.0.11 do nowszej/najnowszej - JAK TO ZROBIĆ?
    przez Lebodziak na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 13-07-2012, 12:22
  2. Migracja z 1.7.4 do wersji 2.5 lub nowszej
    przez Dominik_ na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-06-2012, 13:32
  3. Migracja bazy danych z wersji 1.0.11 do 1.5.24
    przez bovtek na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-11-2011, 00:41
  4. Aktualizacja do nowszej wersji !
    przez macieju-1974 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-04-2007, 13:20

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •