Przekierowanie domen na nową - "Nieprawidłowy klucz użytkownika dla domeny"
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Przekierowanie domen na nową - "Nieprawidłowy klucz użytkownika dla domeny"

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Przekierowanie domen na nową - "Nieprawidłowy klucz użytkownika dla domeny"

    Witam,
    Ostatnio do prowadzonej przeze mnie nowej strony przekierowane zostały przez zarządce serwera dwie poprzednie domeny. Twierdzi on, że ze swojej strony dopełnił wszystko, a wina w komunikacie "Nieprawidłowy klucz użytkownika dla domeny nazwastarejdomeny.pl" leży po mojej stronie - czytaj konfiguracji Joomli. Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć co i gdzie muszę ruszyć, aby to się zmieniło i przy każdym wchodzeniu przez stary adres nie wyskakiwało okienko z w/w komunikatem. Zaznaczam, że dzieje się to w przypadku obu przekierowanych starych domen na trzecią nową.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec ALEKSIEJ78 awatar
    Dołączył
    26-04-2011
    Wpisy
    141
    Punkty
    25

    Domyślny

    Usuń wszystkie pliki z katalogów starych domen i stwórz tam jedynie plik .htaccess który będzie zawierać:

    Kod PHP:
    RewriteEngine on
    RewriteCond 
    %{HTTP_HOST} ^www.domena1.pl(.*) [NC]
    RewriteRule ^(.*)$ http://www.domena2.pl/$1 [R=301,L] 
    domena2.pl to jest ta Twoja nowa - a domena1.pl to stara domeny którą przekierowujesz.
    I co wtedy?

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    A jest inna możliwość niż ta, która korzysta z miejsca na starym serwerze? Już tłumaczę dlaczego - prowadzę stronę zespołu szkół, które wcześniej posiadały (przed połączeniem) dwie osobne strony na dwóch różnych serwerach z domenami wydzielonymi z zapasów serwera urzędu gminy. Po zamknięciu pojedynczych stron i utworzeniu nowej strony na niegminnym serwerze, wcześniej używane miejsce zostało w całości zwrócone gminie. Więc nie mam jak tam nawet się dostać i wrzucić zwykłego jednego pliku. Jedyne na czym moge operować to serwer nowej strony.

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Możesz to zrobić na dowolnym serwerze - kwestia na jaki serwer będzie delegowana domena
    Możesz je delegować na obecny serwer nawet do tego samego katalogu a przekierowanie mające na celu ujednolicenie domeny zrobić w tym właśnie katalogu. Wszak dostawcą domeny raczej nie była gmina.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nawet jeżeli po starej stronie została mi tylko domena szkołapodstawowa.urządgminy.pl i gimnazjum.urządgminy.pl a wszystko ma być przekierowane na nową domenę zespolszkol.gminazary.pl ? Pierwsze dwie domeny były na serwerze gminy (na jej powierzchni serwerowej), trzecia (zespół szkół) ma tylko nazwę "urzadgminy" w domenie, a serwer jest zewnętrzny. Jak to wtedy zrobić?

    Mam taki plik zrobić na tym nowym serwerze z tą nową domeną?

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ktoś coś może jeszcze podpowiedzieć?

  8. #7
    Bywalec ALEKSIEJ78 awatar
    Dołączył
    26-04-2011
    Wpisy
    141
    Punkty
    25

    Domyślny

    A czy posiadasz dostęp do tychże 2 subdomen gminy? Znaczy się czy możesz na nich coś działać, masz jakiś panel admina na który możesz się logować?

    Bo generalnie z panelu admina również jest możliwość ustawiania permanentnego przekierowania 301 i nie trzeba grzebać wtedy w plikach na serwerze, bo domena nawet nie będzie kierowała do dawnego katalogu - ale musisz przynajmniej posiadać dane do konta tych domen.

    Jeżeli nie posiadasz dostępu ani do domen, ani serwera pod które te domeny są podpięte - to nic tu się nie da zrobić.
    I co wtedy?

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Niestety żadnego dostępu do domen ani serweró już nie posiadam. To wszystko robił dostawca gminy, który poinformował mnie, że powierzchnia cała została zwrócona gminie, a wina w tym problemie leży po mojej stronie (czyt. joomli), a nie po ich stronie, bo wszystko zrobili jak trzeba.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    26-10-2012
    Wpisy
    6
    Punkty
    2

    Domyślny

    Już sprawa rozwiązana. Dogadałem się wreszcie z zarządcą domen i serwerów gminnych i wrzucił tylko przekierowanie 301. Musiałem mu tylko wytłumaczyć co powinein zrobić i że to leży po jego stronie, a nie po mojej. Dzięki za porady.

Podobne tematy

  1. przekierowanie w .htaccess ze starej domeny na nową
    przez coliberek1 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-01-2012, 01:25
  2. CB 1.7 problem "Nieprawidłowe przekierowanie" Joomla 1.5
    przez konradmz na forum CB i Joomsocial
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 22-09-2011, 19:16
  3. Kunena "Nieprawidłowe przekierowanie"
    przez Techpc na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 04-02-2011, 20:55
  4. Linkowanie w tytule do czytanego artykułu: "Adres url jest nieprawidłowy i nie..."
    przez ashwalker na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-04-2010, 12:26
  5. "Adres URL jest nieprawidłowy..."
    przez kemal na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 26-10-2009, 21:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •