Sobi 2 - pola w kategoriach i dodawanie rekordów - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 30

Temat: Sobi 2 - pola w kategoriach i dodawanie rekordów

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2006
    Wpisy
    109
    Punkty
    15

    Domyślny

    Witam
    Podepnę się pod ten wątek, bo chiałbym sie dowiedzieć o możliwości wykonania klonu SOBI2 2.5.9. Chodzi o to, że w podanym linku językiem obowiązujacym jest język niemiecki a ja mam z nim problem...
    A może jednak jest możliwość ustawienia (nie przez klona) zablokowania niektórych ogłoszeń w ten sposób by były widoczne szczegóły tylko przez zalogowanych userów, przy czym nagłówki standardowo widoczne na stronie dla wszystkich (jeszcze lepiej, jak ta opcja była by włączana po wygaśnięciu ważności ogłoszenia).
    __________________
    PZDR
    robdk
    http://agroturysta.kxd.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez robdk Zobacz wiadomość
    Witam
    Podepnę się pod ten wątek, bo chiałbym sie dowiedzieć o możliwości wykonania klonu SOBI2 2.5.9. Chodzi o to, że w podanym linku językiem obowiązujacym jest język niemiecki a ja mam z nim problem...
    A może jednak jest możliwość ustawienia (nie przez klona) zablokowania niektórych ogłoszeń w ten sposób by były widoczne szczegóły tylko przez zalogowanych userów, przy czym nagłówki standardowo widoczne na stronie dla wszystkich (jeszcze lepiej, jak ta opcja była by włączana po wygaśnięciu ważności ogłoszenia).
    Nie wiem czy dobrze Cie zrozumialem. Chcialbys sie dowiedziec w jaki sposob wykonac klona ?

    Co do drugiej czesci pytania to w konfiguracji zakladka View configuration jest opcja: "Unregistered Users may view Details View" - mam angielska wersje jezykowa.

    pzdr
    muki

  4. #13
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2006
    Wpisy
    109
    Punkty
    15

    Domyślny

    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Do drugiej części to wiem, o takiej możliwości, ale to sa opcje globalne i albo zablokuje wszystkie albo żadne, a interesowało by mnie tylko zablokowanie wybranych ogłoszeń np. którym skończył się abonament.
    Zainstaluj sobie język polski, tylko trzeba poprawić plik XML (najlepiej sprawdzić go w IE) i ew. zmienić "&" na "and" i powinno sie ładnie zainstalować.
    Co do pierwszego to własnie chciałem się dowiedzieć jak wykonać klona (gdzie były by właśnie ogłoszenia zablokowane, ale trzeba by było robić kopię bazy) ale info w języku "ojczystym" bo innego ciężko kapuję...
    __________________
    PZDR
    robdk
    http://agroturysta.kxd.pl

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez robdk Zobacz wiadomość
    Dzięki za szybką odpowiedź.
    Do drugiej części to wiem, o takiej możliwości, ale to sa opcje globalne i albo zablokuje wszystkie albo żadne, a interesowało by mnie tylko zablokowanie wybranych ogłoszeń np. którym skończył się abonament.
    Zainstaluj sobie język polski, tylko trzeba poprawić plik XML (najlepiej sprawdzić go w IE) i ew. zmienić "&" na "and" i powinno sie ładnie zainstalować.
    Co do pierwszego to własnie chciałem się dowiedzieć jak wykonać klona (gdzie były by właśnie ogłoszenia zablokowane, ale trzeba by było robić kopię bazy) ale info w języku "ojczystym" bo innego ciężko kapuję...
    No plik po zmianie nazw z sobi2 na sobi2[nazwaklona] wyglada tak:

    <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
    <sobi2pracalang>
    <language>polish</language>
    <author>SOBI2PRACA Developer Team</author>
    <creationDate>September 2006</creationDate>
    <copyright>(C) 2006 Sigsiu.NET</copyright>
    <license>http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL</license>
    <authorEmail>info@sigsiu.net</authorEmail>
    <authorUrl>www.Sigsiu.NET</authorUrl>
    <version>1.0.0</version>
    <files>
    <front_file>polish.php</front_file>
    <backend_file>admin.polish.php</backend_file>
    <flag_img>polish.gif</flag_img>
    </files>
    <labels>
    <label id="1" name="street">Ulica</label>
    <label id="2" name="postcode">Kod Pocztowy</label>
    <label id="3" name="city">Miasto</label>
    <label id="4" name="county">Powiat</label>
    <label id="5" name="federal_state">Województwo</label>
    <label id="6" name="country">Państwo</label>
    <label id="7" name="email">Email</label>
    <label id="8" name="website">Strona Internetowa</label>
    <label id="9" name="contact_person">Osoba Kontaktowa</label>
    <label id="10" name="phone">Telefon</label>
    <label id="11" name="fax">Fax</label>
    <label id="12" name="hotline">Hotline</label>
    <label id="13" name="description">Opis</label>
    </labels>
    </sobi2pracalang>

    Co wedlug Ciebie powinienem w nim zmienic bo nie za bardzo widze co moglbym pozamieniac.

    CO do sposobu zrobienia klona to musisz zrobic dwie rzeczy. Rozpakowac pakiet i we wszystkich plikach pozmieniac ciag znakow sobi2 na sobi2[nazwaklona] (ja uzylem softu PSPad). Pozniej zmienilem wszystkie nazwy plikow, ktore zawieraly ciag znakow sobi2 na sobi2[nazwaklona] (uzylem Total Commandera). Spakowalem pod nowa nazwa i juz moglem instalowac.

    pzdr
    muki

  6. #15
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2006
    Wpisy
    109
    Punkty
    15

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez muki Zobacz wiadomość



    Co wedlug Ciebie powinienem w nim zmienic bo nie za bardzo widze co moglbym pozamieniac.
    Co do wersji językowej to trzeba sprawdzić plik XML w Internet Eksplorerze czy prawidłowo wyświetla się cały. Jeśli tak to można instalować. Druga sprawa to jaką masz wersję bazy danych UTF-8 czy ISO (kodowanie znaków).
    Gdy masz UTF to instalujesz wersję dla tego systemu oczywiście z menagera z SOBI. Jeśli już zainstaluje się dobrze, to musisz sprawdzić czy wyświetla dobrze polskie znaki na stronie. Jeśli były by problemy wtedy musisz zamienić plik polish.php i polish.admin.php z wersji ISO na serwerze.

    Ja u siebie tak miałem, ale w adminie na razie zostały mi krzaczki... może się coś uda z tym zrobić, ale tu może zostać...
    Powodzenia...
    __________________
    PZDR
    robdk
    http://agroturysta.kxd.pl

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez robdk Zobacz wiadomość
    Co do wersji językowej to trzeba sprawdzić plik XML w Internet Eksplorerze czy prawidłowo wyświetla się cały. Jeśli tak to można instalować. Druga sprawa to jaką masz wersję bazy danych UTF-8 czy ISO (kodowanie znaków).
    Gdy masz UTF to instalujesz wersję dla tego systemu oczywiście z menagera z SOBI. Jeśli już zainstaluje się dobrze, to musisz sprawdzić czy wyświetla dobrze polskie znaki na stronie. Jeśli były by problemy wtedy musisz zamienić plik polish.php i polish.admin.php z wersji ISO na serwerze.

    Ja u siebie tak miałem, ale w adminie na razie zostały mi krzaczki... może się coś uda z tym zrobić, ale tu może zostać...
    Powodzenia...
    No generalnie wyglada na to, ze plik jest ok. Co do kodowania to baza jest w UTF-8 i taka wersje pakietu mam zamiar docelowo zainstalowac jednak w ramach testow probowalem rowniez ISO. Jednak jak narazie fiasko

    pzdr
    muki

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2006
    Wpisy
    109
    Punkty
    15

    Domyślny

    Zainstalować musisz pakiet UTF-8 gdyż ISO nie zainstalujesz bo baza nie puści, a dopiero jak na stronie właściwej będą krzaczki to musisz tylko podmienić pliki z instalki ISO a nie ją instalować...
    Powodzenia...
    __________________
    PZDR
    robdk
    http://agroturysta.kxd.pl

  9. #18
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2006
    Wpisy
    109
    Punkty
    15

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez muki Zobacz wiadomość
    No plik po zmianie nazw z sobi2 na sobi2[nazwaklona] wyglada tak:

    <?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>
    <sobi2pracalang>
    <language>polish</language>
    <author>SOBI2PRACA Developer Team</author>
    <creationDate>September 2006</creationDate>
    <copyright>(C) 2006 Sigsiu.NET</copyright>
    <license>http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL</license>
    <authorEmail>info@sigsiu.net</authorEmail>
    <authorUrl>www.Sigsiu.NET</authorUrl>
    <version>1.0.0</version>
    <files>
    <front_file>polish.php</front_file>
    <backend_file>admin.polish.php</backend_file>
    <flag_img>polish.gif</flag_img>
    </files>
    <labels>
    <label id="1" name="street">Ulica</label>
    <label id="2" name="postcode">Kod Pocztowy</label>
    <label id="3" name="city">Miasto</label>
    <label id="4" name="county">Powiat</label>
    <label id="5" name="federal_state">Województwo</label>
    <label id="6" name="country">Państwo</label>
    <label id="7" name="email">Email</label>
    <label id="8" name="website">Strona Internetowa</label>
    <label id="9" name="contact_person">Osoba Kontaktowa</label>
    <label id="10" name="phone">Telefon</label>
    <label id="11" name="fax">Fax</label>
    <label id="12" name="hotline">Hotline</label>
    <label id="13" name="description">Opis</label>
    </labels>
    </sobi2pracalang>
    Ten plik to jest zamiennik XML standardowej instalacji? Taki okrojony, bez budowy nowej bazy danych, ustawień dla administratora itp.??
    __________________
    PZDR
    robdk
    http://agroturysta.kxd.pl

  10. #19
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez robdk Zobacz wiadomość
    Ten plik to jest zamiennik XML standardowej instalacji? Taki okrojony, bez budowy nowej bazy danych, ustawień dla administratora itp.??
    To jest oryginalny plik ze zmienionymi tylko nazwami samej instalacji sobi (z sobi2 na sobi2praca). Tu masz link do oryginalu: http://www.sigsiu.net/index.php?opti...ownload&gid=38
    Obojetnie jak bym nie kombinowal to mam caly czas ten sam blad czyli:
    Error: Could not parse XML file. Installation aborted.

    Tak jak by sciezki nie takie byly, czy jakis inny problem z odczytaniem pliku .....

    pzdr
    muki

  11. #20
    Bywalec
    Dołączył
    28-08-2006
    Wpisy
    109
    Punkty
    15

    Domyślny

    Widzę, że źle zrozumiałem, bo myślałem, że to plik do wykonania klona całego SOBI2 a nie paczki językowej.
    Co do tego błędu to prawdopodobnie coś jest nie tak w bazie danych. Gdzie masz postawiony serwer??
    U mnie na active24 też miałem ten problem, ale administartorzy go poprawili bo Joomla wcale nie chciała chodzić, nie można było dodać w menu odnośnika do komponentu oraz były problemy z instalacją.
    Zobaczę w domu (teraz jestem w pracy) jaki pakiet zapakowałem jaki językowy.
    __________________
    PZDR
    robdk
    http://agroturysta.kxd.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •