system rezerwacji, nietypowy
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: system rezerwacji, nietypowy

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-02-2012
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    system rezerwacji, nietypowy

    Panie, Panowie, Forumowicze, Wysoki Sądzie.
    Szukam i testuje ale może coś podpowiecie (z uwagi na własne doświadczenia) systemu rezerwacji i sprzedaży miejsc na szkoleniach (bądź takiego którego można do szkoleń adoptować) z założeniami:
    - do szkolenia przypisane jest dowolne miejsce oraz skorelowana z nim data (czyli ten sam rodzaj szkolenie może występować w różnych miejscach/centrach szkoleniowych i, co ważne, dla każdego z tych miejsc z różnymi datami)
    - ważne aby nie duplikować w nieskończoność tych samych opisów szkoleń system musi mieć możliwość powtarzania szkolenia dla dowolnie wybranej daty
    - rezerwacja poprzez rozbudowany formularz rejestracyjny najlepiej z dynamiczną prezentacją pól w zależności od dokonanego wyboru (w wersji obecnej, bez systemu rezerwacji funkcjonuje na chronoforms - dynamiczna walidacja po stronie klienta, pola kalendarza, confirmation page, multi page, recaptcha)
    - system płatności: PayPal i ewentualnie offline
    - język wystarczy EN
    - kalendarz szkoleń jako opcja nie wymagany
    - zarządzanie rezerwacjami od backendu: lista użytkowników danego szkolenia, stany ich rezerwacji (płatność w trakcie, dokonana, itp.), możliwość eksportu tych danych do dalszego przetworzenia w arkuszu

    i teraz nietypowe (z tym że może przy rozbudowanym systemie do obejścia w inny sposób):
    - możliwość zakupu wraz z szkoleniem podręczników (czyli jak w sklepach powiązane produkty do szkoleń)
    - zakup dodatkowej usługi także powiązanej ze szkoleniami np. wysyłka certyfikat itp.

    Na początek przeglądnąłem ohanah (widziałem wcześniej na joomla day) ale poległa na serializacji wydarzeń nie można wybrać dowolnej daty. W desperacji zastanawiam się nawet nad połączeniem K2 + chronoforms lub może SobiPro (nie wiem jak tam z formularzami) tylko pewnie połowę powyższych założeń nie wdrożę. Może znacie dobry (bez problemu płatny) dedykowany moduł lub ktoś podobny temat już przerabiał?
    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-02-2012
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Odgrzeję kotlet.
    Testuję jeszcze rozszerzenia RSJoomla! czyli RSEvents!Pro + RSForm!Pro. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia opinie w temacie generalnie bezpieczeństwa, funkcjonowania tych rozszerzeń, problemów, supportu itp tej firmy?
    I szczegółowo czy w takim zestawie (na serwerach RS nie można tego testować bo nowy RSEvents i RSForm są na innych serwerach) tworzyliście formularze z pól "RSEvents components" oraz dodatkowo (ważne) ze "standardowych" pól "Form Fields" i jak to działa? Czy wszystkie dane są wyświetlane w module RSEvents czy tylko ta część pól należąca do niego?
    Pozdrawiam

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    13-02-2007
    Skąd
    Ełk
    Wpisy
    121
    Punkty
    16

    Domyślny

    witam
    szukam systemu rezerwacji konkretnie chodzi o czarter jachtów, interesuje mnie coś podobnego jak na stronie http://www.mjacht.pl/czarter_jachtow_mazury.html, system jakby w języku polskim byłby to byłoby super, a jak nie to przetłumaczy się, szukałem różnych rozwiązań ale utknąłem w martwym punkcie, próbowałem przerobić artio booking, ale z marnym skutkiem.
    System musi mieć parę rzeczy: logowanie z podaniem numeru dowodu tożsamości, pseselu i adresu zamieszkania, mieć możliwość automatycznego wprowadzenia tych danych do umowy, którą otrzyma klient do druku, oczywiście zatwierdzenie regulaminu itp. rzeczy, moduł płatności online zintegrowany z systemami płatności.
    Czy płatny czy bezpłatny to nie ma znaczenia, ma być funkcjonalny i dobry. Bo wiadomo, że nieraz trzeba zapłacić i z tym się liczę.

    pozdrawiam
    Robert.
    Robert

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Komponent do formularzY
    Smart Former Gold
    cena około 60$
    brak polskich płatności
    jest PayPal = cena 40$
    I to by było na tyle.
    Pzdr

Podobne tematy

  1. system rezerwacji on line
    przez iearts_C na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-11-2011, 18:44
  2. System rezerwacji zajęć fitness
    przez energoserwis na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 24-02-2011, 13:25
  3. Prosty system rezerwacji za free.
    przez Piuro na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-04-2010, 10:29
  4. nietypowy poroblem - System blogerów
    przez planted na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 09-12-2008, 02:08
  5. system rezerwacji samochodów
    przez jeendrek na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 11-12-2007, 22:58

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •