Ikonki drukuj, email oraz szczegóły na liście artykułów - nadpisywanie szablonem
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Ikonki drukuj, email oraz szczegóły na liście artykułów - nadpisywanie szablonem

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-10-2012
    Wpisy
    27
    Punkty
    4

    Domyślny Ikonki drukuj, email oraz szczegóły na liście artykułów - nadpisywanie szablonem

    Witam,
    przygotowuję szablon do strony internetowej i chciałbym, żeby ikonki drukuj email oraz szczegóły artykułu były umieszczone pod nim.
    Znalazłem interesującą mnie pozycję w pliku /components/com_content/views/article/tmpl/default.php, pozmieniałem to co chciałem i wspomniane ikonki i szczegóły są pod artykułem.

    Ale został jeszcze jeden problem - kiedy wyświetlę listę artykułów z danej kategorii to te ikonki są nad artykułem. Chciałem analogicznie znaleźć to, co potrzebuję zmienić w /components/com_content/views/category/tmpl/default.php - jednak nie ma tam tych pozycji, albo zapisane są pod inną zmienną.

    Czy ktoś wie, gdzie to może być metoda odpowiedzialna za generowanie tych ikonek dla listy kategorii?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Witaj,

    Przy pierwszej aktualizacji możesz stracić swoja pracę
    Poczytaj na wiki o nadpisywaniu szablonem, zobacz, jakie pliki i foldery masz w katalogu html w szablonie Beez...

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-10-2012
    Wpisy
    27
    Punkty
    4

    Domyślny

    Próbowałem nadpisać szablonem zgodnie z tym opisem na wiki, jednak wtedy artykuł wyświetlał mi się podwójnie - jeden raz tak jak chciałem(po zmianach), a poniżej tak jak wyświetlał się wcześniej. gdy przeprowadziłem tą samą zmianę w pliku komponentu, to było ok.

    podejrzewam, że najprawdopodobniej w pliku default.php w katalogu category, ale nie wiem który parametr jest za to odpowiedzialny

    w szablonie artykułu była lista o klasie actions i w ten sposób to znalazłem - w szablonie listy nie ma żadnej listy ul - a jednak ona się jakoś generuje

  5. #4
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    \components\com_content\views\category\tmpl\blog_i tem.php

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    26-10-2012
    Wpisy
    27
    Punkty
    4

    Domyślny

    dzieki jesteś wielki
    spróbuję to wyedytować w szablonie

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    04-02-2010
    Skąd
    wielkopolska
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ulgroup Zobacz wiadomość
    Witam,
    przygotowuję szablon do strony internetowej i chciałbym, żeby ikonki drukuj email oraz szczegóły artykułu były umieszczone pod nim.
    Znalazłem interesującą mnie pozycję w pliku /components/com_content/views/article/tmpl/default.php, pozmieniałem to co chciałem i wspomniane ikonki i szczegóły są pod artykułem.

    Ale został jeszcze jeden problem - kiedy wyświetlę listę artykułów z danej kategorii to te ikonki są nad artykułem. Chciałem analogicznie znaleźć to, co potrzebuję zmienić w /components/com_content/views/category/tmpl/default.php - jednak nie ma tam tych pozycji, albo zapisane są pod inną zmienną.

    Czy ktoś wie, gdzie to może być metoda odpowiedzialna za generowanie tych ikonek dla listy kategorii?

    Możesz napisac w jakim miejscu dokonałeś tych zmian aby szczegóły znalazły się poniżej artykułu??

    Kod HTML:
    <?php  if (!$params->get('show_intro')) :
     echo $this->item->event->afterDisplayTitle;
    endif; ?>
    <?php echo $this->item->event->beforeDisplayContent; ?>
    Znalazłem w tym pliku powyższy wpis ale jego modyfikacje nie dają efektu

Podobne tematy

  1. Jak usunąć pasek drukuj/email/pdf z artykułu wyróżnionego na stronie startowej
    przez jacopp na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 14-10-2012, 19:12
  2. miniaturki przy liście artykułów
    przez Fyner na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 10-09-2011, 19:51
  3. Inny tytuł artykułu oraz wpis na liście kategorii
    przez smiechan na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 03-01-2011, 18:48
  4. Chcę by na liście artykułów wyświetlały się losowe artykuły
    przez Elegant na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 11-11-2010, 12:17
  5. ukrycie prawych modułów w aktykule, ale nie w liście artykułów
    przez sfin44 na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 15-02-2009, 21:31

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •