Joomla 2.5.7 - Lof ArticlesSlideShow Module
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Joomla 2.5.7 - Lof ArticlesSlideShow Module

  1. #1
    Przeglądacz KahrloS awatar
    Dołączył
    26-08-2008
    Skąd
    Kwidzyn
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Joomla 2.5.7 - Lof ArticlesSlideShow Module

    Witam

    w tym wątku mam problem z LoftArticlesSlideShow Menu a mianowicie w starej Joomi 1.5.26 wystarczyło tylko sobie stworzyć jakiś niesklasyfikowany artykuł aby tylko wyświetlał się na stronie głównej a w jego treści wpisać {loadposition loftmenu} gdzie fraza loftmenu jest pozycją w której znajduje się moduł a efektem tego było pojawienie się efektownego slidera naszych artykułów na stronie głównej w stworzonym wcześniej artykule...

    jak to zrobić w Joomla 2.5.7 ?? szczerze powiedziawszy to moja pierwsza przygoda z Joomla 2.5.7 i mam same kłopoty - zrobiłem sobie tak jak miałem w 1.5.26 i hymmm nie do końca działa...


    proszę o pomoc jeśli ktoś zna rozwiązanie - może inaczej frazy się pisze ??

    pozdrawiam i czekam na odp

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-02-2007
    Skąd
    UK
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Kolego a masz ten moduł aktualny do wersji 2.5.7 ?? Aha i upewnij się, że szablon masz do wersji 2.5
    Pozdrawiam
    Lordzik

  4. #3
    Przeglądacz KahrloS awatar
    Dołączył
    26-08-2008
    Skąd
    Kwidzyn
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    tak - moduł pobrałem ze strony projektu specjalnie do wersji 2.5 - szablonik też przekonwertowałem na standard 1.7 - 2.5 więc raczej z tej strony wszystko jest ok - sprawdzę czy czasami nie było to spowodowane błędną instalacją CMS'a i odpiszę za kilka minut

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    05-02-2007
    Skąd
    UK
    Wpisy
    25
    Punkty
    10

    Domyślny

    Sprawdź sobie zatem w Szablonie w PA Joomli czy poprzedni moduł a w zasadzie jego pozycja nie uległa zmianie i najnormalniej musisz na nowo wskazać pozycję w nowym szablonie.
    Pozdrawiam
    Lordzik

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    15-05-2006
    Wpisy
    409
    Punkty
    23

    Domyślny

    A jaką masz zainstalowaną wersję modułu Lof ArticlesSlideShow Module? Zdaje się, że na Joomla 2.5 działa jedynie wersja 2.2.
    Opis instalacji modułu znajdziesz na stronie: http://landofcoder.com/forum/topic.html?id=1444

  7. #6
    Przeglądacz KahrloS awatar
    Dołączył
    26-08-2008
    Skąd
    Kwidzyn
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    dokładnie - wersja 2.2

    zrobiłem trochę inaczej niż w opisie - kiedyś kiedyś napisałem poprostu do autora LoftArticlesSlideShow'a i odpisał mi jak to zrobić na Joomla 1.5 ale wychodzi na to że ten sposób nie działa w wersji 2.5

    w pustym artykule który publikuje się na stronie głównej wpisujemy {loadposition loftmenu} gdzie loftmenu to pozycja którą wstawiamy we właściwościach modułu jako jego pozycję - oczywiście może to być każde inne zdanie czy fraza - ważne żeby w module i w artykule się zgadzało i działa dowód poniżej - loft na silniku Joomla 1.5.26


  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Sposób osadzania modułów w artykułach w J! 2.5 się nie zmienił.

    Co to znaczy "nie działa"?
    - Pojawia się wpisany kod loadposition? To sugeruje, że jest niewłączony plugin loadposition.
    - Kodu nie widać, ale nie wyświetla się oczekiwany moduł? Sprawdź czy moduł jest włączony i czy działa wstawiony do istniejącej pozycji szablonu.

    Ewentualnie jeszcze przetestuj działanie pluginu loadposition z innym modułem, o którym wiesz, że na pewno działa.

  9. #8
    Przeglądacz KahrloS awatar
    Dołączył
    26-08-2008
    Skąd
    Kwidzyn
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    dobra udało mi się ogarnąć ten temat faktycznie osadzanie modułów się nie zmieniło, po prostu nie zaznaczyłem we właściwościach modułu jakiej kategorii ma się on tyczyć i jaki wyświetlać artykuł - po poprawieniu wszystko wróciło do normy dziękuję za podpowiedzi - można zamknąć



    ale od razu jak wrzuciłem tego screena to urodziło mi się pytanie - mianowicie: Jak wyłączyć ten napisz strona główna który widać na obrazku powyżej ?? szczerze powiedziawszy to kurcze nie wiem - szukałem po ustawieniach publikacji baaaa nawet pozmieniałem że strona startowa nie ma pokazywać żadnych informacji o artykule, szukałem w menu bo zauważyłem że korzystając z menu SEKCJE i linków tam zawartych na kolejnych podstronach nie ma tego rażącego napisu STRONA GŁOWNA - po prostu, chciałbym się tego pozbyć... O_o

  10. #9
    Przeglądacz KahrloS awatar
    Dołączył
    26-08-2008
    Skąd
    Kwidzyn
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Szanowni użytkownicy i specjaliści z tego forum - mam jeszcze jedno dziwne pytanie z którym nie mogę sobie poradzić - patrząc na screen powyżej widać że na stronce pojawia mi się napis STRONA GŁOWNA - jak się tego pozbyć ?? tak samo jak pstryknę sobie suwaczek na OFF i witrynę wyłączę zamiast oryginalnego tytułu strony jaki dałem w zakładce systemowej Joomla pojawia mi sięta przeklęta Strona Główna... ;/ - przez Google Chrome i jej analizę znalazłem odpowiedzialnąfrazę ale nie wiem gdzie ją wysasować - który plik... w szablonie nie znalazłem w kodzie tego wpisu... wiem wiem - header to nagłówek wiem

    <div class="art-box art-post">
    <div class="art-box-body art-post-body">
    <div class="art-post-inner">
    <div class="art-postmetadataheader">
    <h2 class="art-postheader"><span class="art-postheadericon">Strona Główna</span></h2>
    </div>
    </div>
    <div class="cleared"></div>
    </div>
    </div>


    pomożecie ??

  11. #10
    Wiarus
    Dołączył
    17-07-2009
    Wpisy
    1 375
    Punkty
    210

    Domyślny

    Zobacz domyślną pozycję menu swojej strony (czyli właśnie strona główna) --> Opcje wyglądu strony.

    Jeśli to nie to - możliwe, że napis wstawia szablon.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Lof ArticlesSlideShow Module
    przez shirty na forum Instalacja rozszerzeń
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 09-02-2013, 22:18
  2. Zdjęcia w Lof ArticlesSlideShow Module
    przez enrick27 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 13-08-2012, 19:00
  3. problem z modułem Lof ArticlesSlideShow Module
    przez komando_lks na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 13-02-2012, 16:07
  4. Lof ArticlesSlideShow Module jak zrobić link do artykułu?
    przez lofix na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 21-11-2011, 09:07
  5. Lof ArticlesSlideShow Module - linkowanie artykułów
    przez kenios na forum Instalacja rozszerzeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-06-2010, 19:02

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •