Nie można załadować danych użytkownika.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Nie można załadować danych użytkownika.

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-12-2010
    Skąd
    Kalisz
    Wpisy
    100
    Punkty
    10

    Domyślny Nie można załadować danych użytkownika.

    Witam,

    Właśnie się przesiadłem na Joomla! 2.5.8 i jestem zachwycony. Niestety mój zachwyt nieco zmalał po doinstalowaniu komponentu Admin Tools od Akeeba. Wszystko było pięknie aż do momentu w którym zadecydowałem się zmienić ID Administratora i otrzymałem komunikat, że: JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42. Niby ID zostało zmienione, ale ten błąd jednak mnie niepokoi więc prosiłbym o poradę co z tym można zrobić

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Gdzie się ten błąd pojawia? Kiedy?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-12-2010
    Skąd
    Kalisz
    Wpisy
    100
    Punkty
    10

    Domyślny

    Błąd pojawia się na zapleczu Joomla! w panelu Admin Tools podczas próby utworzenia bezpiecznego ID Administratora. Dodaję zrzut ekranu podczas błędu.


    Załącznik 6079

  5. #4
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    domyślny super_user ( id42 ) wprowadzał pewnie jakieś zmiany w akeeba, i jako właściciela tych zmian akeeba zalogował tego użytkownika.

    problem pojawił się, kiedy nadałeś nowego super_usera, a wyłączyłeś starego ( id 42 ) ?

    można to cofnąć identyczną systematyką, o ile rejestrujesz na bieżąco zmiany w dodatkach bezpieczeństwa lub ze względu na ilość wprowadzonych, nowych instrukcji ( dla komponentu ), nie jest to kłopotliwe.

    nie można cofnąć komunikatu, kiedy super_user ( id 42 ) nie istnieje, chociaż spotkałem się, kiedy wiedząc, którą instrukcję w komponencie wprowadzał domyślny super_user, została ona nazwijmy to "nadpisana" instrukcją wydaną przez nowego super_usera.

    dodatki bezpieczeństwa pomyslane są w ten sposób, aby logować zmiany użytkowników, w hierarchii uprawnień, dlatego jesli już mamy akeeba admin tools zainstalowany, należy tę hierarchię i konsekwencję przejrzystej praktyki utrzymywać.

    zmiana lub utworzenie nowego super_usera przez dodanie nowego uzytkownika z uprawnieniami w panelu zarządzania użytkownikami i "twarde" usuniecie domyślnego właściciela skutkuje właśnie brakiem odwołania do właściciela, na co wskazuje komunikat.

    bezpieczna zmiana identyfikatora właściciela po zainstalowaniu admin tools, powinna odbyć się via admin tools, żeby dodatek bezpieczeństwa, zalogował tę zmianę w systemie.

    zaznaczam, że są to przypadki, które ja znam, a ze względu na specyfikę działań administratorów, ani nie można jej wykluczyć, ani uznać za jedyną i ostateczną.
    Ostanio edytowane przez ugly kid joe : 11-11-2012 17:27
    moje nowe alter ego

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-12-2010
    Skąd
    Kalisz
    Wpisy
    100
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dokładnie tak, problem pojawił się właśnie wtedy gdy nadałem nowe ID dla starego (42). Może jeszcze jakieś wskazówki?

  7. #6
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    nadałeś nowe id staremu 42, czy stworzyłeś nowego i usunąłeś 42 ?

    w przypadku tego komponentu to duża różnica.

    pytam, bo operacje na tych samych profilach, nie rodzą komunikatów o błędach.
    Ostanio edytowane przez ugly kid joe : 11-11-2012 18:08
    moje nowe alter ego

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-12-2010
    Skąd
    Kalisz
    Wpisy
    100
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nadałem nowe ID staremu. Rozważam mozliwość rezygnacji z tego dodatku dla 2.5. Nota bene na 1.5 czegoś takiego nie miałem z tąd mój niepokuj

  9. #8
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    dziwne, ale i nie logiczne, z mojego punktu widzenia.

    co na twój problem, oficjalny support ?
    moje nowe alter ego

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-12-2010
    Skąd
    Kalisz
    Wpisy
    100
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie mam pojęcia, jak na razie odkryłem, że w bazie zamiast 42 był jakis inny wpis. Zmieniłem wiec na 42 i teraz sie nie moge dostać na zaplecze

  11. #10
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Pytanko
    Od której wersji Joomla stratowałeś w przypadku Joomla 2.5.?
    - jeżeli od bodajże 2.5.6 - ID administratora jest przypisywane losowo więc nadanie bezpiecznego ID odbywa się przy instalacji Joomla - i próba nadania bezpiecznego ID z poziomu komponentu AdminTools jest pomyłką - bo już jest bezpieczne ID, a komponent próbuje zmienić ID domyślnego administratora z poprzednich wersji Joomla nie sprawdzając faktycznego ID w obecnej instalacji. Błąd twórców komponentu ale tak naprawdę mało istotny - i raczej tylko irytujący - nie stanowi żadnego zagrożenia ani wskazania o błędach w ACL Joomla czy też danych użytkowników jako takich.
    Pzdr

    aaa- widzę że namieszałeś - a kopia zapasowa jest (przynajmniej DB), albo wróć do poprzednich ustawień o ile uda ci się jeszcze bardziej nie namącić.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 28-10-2016, 08:20
  2. Problem, szablon nie chce się załadować.
    przez RodiS na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 26-01-2012, 19:26
  3. Sobi2 [nie można załadować zdjęcia]
    przez mati1987 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-02-2010, 01:04
  4. Pony- nie można załadować obrazków
    przez wg2 na forum PonyGallery
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 21-04-2008, 22:48
  5. Jak załadować nowy szablon ?
    przez opar na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-12-2006, 17:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •