zapisywanie danych z formularza z polami edytowalnymi <input> do bazy danych mysql - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 26

Temat: zapisywanie danych z formularza z polami edytowalnymi <input> do bazy danych mysql

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-11-2012
    Wpisy
    54
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jeśli chodzi o mój skrypt to wygląda sprawa następująco. Zbudowałem komponent na podstawie tutoriala z bloga który już tu chyba był podawany, jedyny który jest po polsku. Jestem na etapie że chcę zrobić możliwośc ładowania zawartości całej tabeli z bazy danych to pól formularza umożliwiających edycję wartości i po edycji tych pól chce mieć możliwość nadpisania tych danych z powrotem do tabeli bazy danych z której zostały odczytane. Umiem wyświetlić dane z bazy danych używając napisanego przez siebie zapytania do bazy i wyświetlić je w w tabeli z polami input. Zatrzymałem się na tym że nie wiem jak ugryźć czynność zapisu tych pól do bazy danych. Wyświetlone jest np 100 wierszy tabeli z bazy danych i umieszczone odpowiednio w polach input ale jak to teraz z powrotem zapisać do bazy. Czy jest to możliwe?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz pawelSafiStudio awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    646
    Punkty
    90

    Domyślny

    Jest możliwe. Ale ciężko cokolwiek powiedzieć, jeśli nie pokażesz kodu, który napisałeś. W sumie powinieneś zacząć od napisania komponentu, który zapisuje dane. Jak to Ci się uda, to edycja raczej już nie powinna stanowić problemu.
    Tak naprawdę w J! 2.5.8 większość rzeczy dzieje się za automatu. Spójrz tutaj: http://docs.joomla.org/Developing_a_...ackend_actions. Prosty kurs, który pokazuje jak to wszystko spiąć ze sobą. Twórz back end wg tego schematu.
    "Twoja strategia jest do bani (głównie dlatego, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu)" - Mitch Joel

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-11-2012
    Wpisy
    54
    Punkty
    2

    Domyślny

    aha rozumiem że muszę wrzucić kod który napisałem żeby ktoś mógł mi powiedzieć co jest nie tak. Ale tego jest dużo i wyświetla mi już dane z tabeli tylko sama kwestia zapisu ich ponownie do bazy mi została

  5. #14
    Wyjadacz pawelSafiStudio awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    646
    Punkty
    90

    Domyślny

    Nie sądzę, żeby ktoś chciał śledzić cały komponent. Jak programista powinieneś mieć chociaż domysły co może działać źle i pokazać ten kod. Jeśli kompletnie nie wiesz co jest nie tak, to przestudiuj to co Ci wysłałem wyżej. Napisz prosty komponent i powinieneś już rozpoznać przyczynę błędu, a bynajmniej domyślać się co może powodować błąd/brak zapisu.
    "Twoja strategia jest do bani (głównie dlatego, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu)" - Mitch Joel

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-11-2012
    Wpisy
    54
    Punkty
    2

    Domyślny

    no właśnie nie wiem od czego tu zacząć z tym zapisem danych. Ale czytam po kolei to co mi wkleiłeś więc może w końcu dojdę jak zapisać taki duży pakiet danych do bazy z joomli

  7. #16
    Wyjadacz pawelSafiStudio awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    646
    Punkty
    90

    Domyślny

    Jeśli naprawdę nie wiesz od czego zacząć, to czytaj o początku ten kurs i rób to co w nim piszą. Wówczas poznasz strukturę komponentów i będzie Ci łatwiej w przyszłości.
    "Twoja strategia jest do bani (głównie dlatego, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu)" - Mitch Joel

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-11-2012
    Wpisy
    54
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zatrzymałem się na tym jak za pomocą przycisku zapisz w panelu komponentu po stronie administratora zapisać dane zawarte we polach zawartych w polach <input>.

    W jednym z widoków mam taki kod mniej więcej:
    Kod PHP:
    $serwer ="nazwa_serwera";
    $user="nazwa_uzytkownika";
    $haslo="hasło_do_serwera";

    $zapytanie=mysql_connect(serwer,user,hasło); 

    $zapytanie "Select * from nazwa_tabeli ";
    $rezultatmysql_query($zapytanie);
    while(
    $row mysql_fetch_array($rezultat))
    {
    echo(
    "<table>
    <tr>
    <td><input name=\"zmienna1\" value=\""
    .$row['nazwa komorki z zapytania'].\" ></td><td></td><td> <input name=\"zmienna2\" value=\"".$row['nazwa komorki z zapytania']."\" ></d>
    </tr>

    </table >"
    );

    }

    ?> 
    kod działa poprawnie wyświetlając mi dane w jednym z widoków komponentu.
    To tylko przykład kodu który mi działa wyświetla dane odpowiednio. Problem jest w tym że po wyświetleniu takim danych z bazy w polach<input> mogę te wartości edytować. jednak nie wiem jak zabrać sie do tego żeby tak wyświetlone dane z bazy np 60 wierszy z bazy danych ponownie zapisać do bazy przez przycisk np zapisz

  9. #18
    Wyjadacz pawelSafiStudio awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    646
    Punkty
    90

    Domyślny

    Ok, zapoznaj się z tym co Ci wysłałem wyżej. Zajrzałeś do tego w ogóle? Dlaczego nie korzystasz z tego co Ci daje Joomla! tylko piszesz wszystko strukturalnie ? Niestety ja Ci dalej nie pomogę dopóki nie zaczniesz pisać komopnentów Joomla! zgodnie z API.
    "Twoja strategia jest do bani (głównie dlatego, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu)" - Mitch Joel

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    12-11-2012
    Wpisy
    54
    Punkty
    2

    Domyślny

    mam wszystko napisane według tego jak się pisze w modelu MVC tylko ten kawałek napisałem tak strukturalnie bo nie mogłem dojść do tego jak to wyświetlać. Ale mówisz że jak zrobię to tak jak powinno mi wyświetlać w tym API joomli z polami jak w innych dodatkach to sama mi będzie bazę joomla updatować przyciskiem zapisz?

  11. #20
    Wyjadacz pawelSafiStudio awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    646
    Punkty
    90

    Domyślny

    Tak. Zapis będzie robił się automatycznie. Dlatego lepiej pisać zgodnie z API Joomla!. Duża oszczędność czasu i kod jest bardziej przejrzysty.
    "Twoja strategia jest do bani (głównie dlatego, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu)" - Mitch Joel

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Zmiana hasła do bazy danych MySQL 5.0
    przez nastyziet na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 06-11-2012, 22:43
  2. Migracja bazy danych MySQL do MariaDB
    przez mm1024 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 08-10-2012, 12:49
  3. Przesyłanie danych z formularza i porównanie ich z danymi z bazy MYSQL.
    przez krzysztof_z na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 24-11-2008, 14:07
  4. Użycie <input>
    przez Arionet na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-07-2008, 17:41

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •