Popisowe możliwość JOOMLA - mały portal - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 20 z 20

Temat: Popisowe możliwość JOOMLA - mały portal

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    23-11-2012
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    Na początku dziękuję wszystkim za dotychczasowe wypowiedzi które bardzo sobie cenię. Oczywiście naszą konkurencją są portale takie jak:

    tvnwarszawa.pl
    warszawa.gazeta.pl
    naszemiasto.pl

    Można by je wrzucić do jednego worka. Ich praca polega na opisywaniu aktualnych wydarzeń w Warszawie w czym sobie bardzo dobrze radzą. Nie będziemy konkurować z żadnym z tych portali, możemy wprawdzie zamieszczać wybrane newsy ale nie będzie to główną wartością naszego portalu.

    Co do katalogu firm to ok, jest ich bardzo dużo - lokalnych, ogólnokrajowych, ogólnych, branżowych. Brakuje im natomiast jakości i przydatności. Weźmy np przedszkola, na naszej stronie dotyczącej Ursynowa (dzielnicy Warszawy) opublikowaliśmy zestawienie przedszkoli na Ursynowie. Wprawdzie, wizualnie oraz programowo to jest kicha (chociażby przez brak sortowania i funkcji szukaj) ale i tak przyciągnęliśmy wielu rodziców szukających przedszkoli dla swoich dzieci. Udało się to ponieważ zamieściliśmy aktualne dane takie jak czesne, zajęcia dodatkowe. http://twojursynow.pl/niepubliczne-przedszkola-na-ursynowie

    Takich kwestii jest dużo, a wynikają one z zjawiska zwanego rozproszeniem informacji.

    trzepiz bardzo dziękuję za informację na temat szablonu dla urządzeń mobilnych.
    Azot tak to jest Ja Nex.

    Stronę czeka jeszcze wiele pracy, w związku z tym poszukujemy osób chętnych do współpracy. Najpilniejsze prace:
    - poprawienie wyglądu strony, dostosowanie jej do aktualnych standardów
    - wdrożenie templatki dla urządzeń mobilnych
    - wdrożenie obsługi użytkowników (możliwość zamieszczania zdjęć, dodawania artykułów, komentowania)
    - system przyznawania punktów zalogowanym użytkownikom za różne czynności np. codzienne logowanie, komentowanie, dodawania zdjęć, korzystanie z katalogu firm.

    Doświadczone osoby chętne do współpracy zapraszam do kontaktu mailowego: ma@inpulsmedia.pl (płacimy w złotówkach ;) )

    Czekam na kolejne opinię!

    Michał
    czy można wyciągnąć z tego więcej?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez mjmartino Zobacz wiadomość
    Właśnie na odwrót skupienie się na wsiach dałoby lepsze rezultaty niż na samej warszawie ;)
    właśnie nie do końca. dlatego regionalne wydawnictwa drukowane mają lepszy oddźwięk. być może wydaje się to zaskakujące, tak jak sam fakt zmniejszania opłat za nie lub całkowite odejście od opłat, na rzecz personalizowania treści i wsłuchiwania się w potrzeby właśnie tych odbiorców.

    odbiorcy nie będzie interesowało sprawozdanie z imprezy osiedlowej czy gminnej, bo on na niej był identycznie, jak nie będzie zainteresowany sprawozdaniem z zebrania mieszkańców osiedla, bo również na nim był.

    druga, niemniej bardzo istotna sprawa, to brak możliwości bez - emocjonalnego podejścia do tematów społecznych, realizowanych poprzez lokalne środowisko. nie może być obiektywnym ten, który jest elementem środowiska, które opisuje ponieważ każdą sprawę traktuje personalnie. jeśli tak jest, to takie medium nie posiada żadnego kręgosłupa moralnego.

    i bynajmniej nie chodzi o sam fakt istnienia strony. mnie jest obojętne ile witryn będzie w jednym mieście, skoro żadna nie wniesie nic ciekawego.

    takim dobrym i bezpłatnym analizerem jest integracja funkcji społecznościowych na stronach. przynależność do czegoś, a co za tym idzie zwiększająca się ilość np fanów, musi iść w parze z ich aktywnością. tymczasem ja sobie przeklikałem tę stronę z postu nade mną i to co widzę to w każdym artykule jeden głos na 5 i żadnego współdzielenia, oprócz strony z przedszkolami ( faktycznie dobry pomysł ) gdzie oddano 22 głosy i żadnego współdzielenia informacji, co przy 5,500 fanów odzwierciedla ich aktywność, a raczej jej brak.

    analiza fanpage strony ursynowa też nie angażuje. w większości to jeden lajk i prawie żadnych komentarzy. 5,500 fanów nie angażuje ani impreza kulturalna, ani rozrywkowa. prawie nikt nie komentuje publikowanej treści.

    to jest skrótowy komentarz. żeby go opisać, trzeba by napisać książkę. mówimy o serwisie który, jak jego autor nazywa

    Oczywiście naszą konkurencją są portale takie jak:

    tvnwarszawa.pl
    warszawa.gazeta.pl
    naszemiasto.pl
    po czym robi temu dementi

    Nie będziemy konkurować z żadnym z tych portali, możemy wprawdzie zamieszczać wybrane newsy ale nie będzie to główną wartością naszego portalu.
    ale dla mnie, więcej w tych dwóch stwierdzeniach nieporadnej socjotechniki niż realizmu.

    ponieważ z jakiegoś powodu, autor oczekiwał konstrukcji, a po otrzymaniu jej zignorował ją, jeszcze na zakończenie

    od tych punktów, galerii, itd kolego, masz facebook i 5,500 fanów, skoro nie potrafisz zaangażowac ich tam, po co robisz konkurencje facebookowi ? ale już sama polityka prowadzenia tego fanpage na to nie pozwala.

    chociaż może faktycznie. to forum nie jest miejscem takich analiz, a jedynie opowiadania o dodatkach, które użyteczne jak wspomniałem na samym początku, w tym wypadku ... są bezużyteczne.

    // pomijam już fakt, że na tej mapie przedszkoli mogłeś z palca, przytulić 20 - 25k, a dostałeś 22 głosy. dlatego utwierdziłem się w tym, że poza samym uruchomieniem, brak tu pomysłu na biznes.
    Ostanio edytowane przez ugly kid joe : 24-11-2012 09:43
    moje nowe alter ego

  4. #13
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Spodziewałem się skoro W-wa to coś będzie extra, ale .. wyszło jak zwykle, czasem na prowicji są lepsze projekty, bardziej odkrywcze.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  5. #14
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez PeFik Zobacz wiadomość
    Spodziewałem się skoro W-wa to coś będzie extra, ale .. wyszło jak zwykle, czasem na prowicji są lepsze projekty, bardziej odkrywcze.
    pokaż, odkryjemy je razem.
    Ostanio edytowane przez ugly kid joe : 24-11-2012 18:29
    moje nowe alter ego

  6. #15
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    na goldenline mamy wątek gdzie spisujemy strony zbudowane w oparciu o Joomla, więc daruj sobie odkrywanie.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  7. #16
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    no, może se prowadzicie jakieś zapiski na goldenline czy innym line. też mam różowy notesik, w którym zapisuje sobie różne głupoty, które ludzie piszą na forach. zwykle trzymam go w kieszonce. lewej.

    tym samym ty coś już wiesz, a ja czytam, ------------------------------------
    Ostanio edytowane przez Bazyl : 24-11-2012 23:26
    moje nowe alter ego

  8. #17
    Debiutant
    Dołączył
    23-11-2012
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    To prawda, bardzo trudno znaleźć porządny portal oparty na Joomla, szczególnie polskojęzyczny. Jedyne co znaleźliśmy to http://elka.pl/, http://strefa.info/. Jeśli istnieją extra portale zbudowane na Joomla to myślę, że będzie super jeśli o nich napiszecie.

    TwojUrsynow.pl był dla mnie portalem pilotażowym. Chciałem wiedzieć, czy taka idea ma sens. Stworzyłem to sam, nie mając pojęcia o programowaniu, social media i prasie. W związku z tym, że "coś tam się udało zrobić" (http://twojursynow.pl/gazeta) zebrałem mały zespół i próbujemy coś zrobić "Extra". Oczywiście sami nie damy rady dlatego szukamy osób do współpracy. Bardzo cenne są dla nas uwagi na temat koncepcji, jeśli sądzicie, że moglibyście wnieść coś do tego projektu to bardzo zależy mi na kontakcie z wami.

    Podaje jeszcze raz kontakt do siebie ma@inpulsmedia.pl, tel 600 500 240
    Michał
    czy można wyciągnąć z tego więcej?

  9. #18
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    @activead, szkoda, ze tak dozujesz tę dawkę informacji.

    tzn ja nie załuje poswieconego czasu, a z tego co widze, nadal bede twierdził, że z mediami konwencjonalnymi bardziej ci po drodze niz z elektronicznymi.
    moje nowe alter ego

  10. #19
    Debiutant
    Dołączył
    23-11-2012
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    9
    Punkty
    2

    Domyślny

    masz na myśli konrketnie mnie i to, że faktycznie się na mediach elektronicznych za bardzo nie znam, czy chodzi Ci o to, że ta koncepcja nie sprawdzi się na portalu internetowym, jakkolwiek bym tego nie zrobił?
    czy można wyciągnąć z tego więcej?

  11. #20
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    mam na myśli to, że gazeta która wydajesz w formie drukowanej ma większy zasięg, a zasięg jest podstawą twojego biznesu, bo rozmawiamy tu o biznesie, a nie witrynie, i chyba jest to niezaprzeczalne.

    wydawnictwo i kolportaż w formie o jakiej pisałem w poprzednich komentarzach - na tym powinieneś w tej koncepcji skupić siły, które tam zatrudniłeś. sam widzisz, że ludzi forma elektronicznego " co się dzieje na osiedlu " nie interesuje, a co za tym idzie ... nie angażuje ich

    nie jest dobrze patrzeć na biznes przez pryzmat siebie, bo natura biznesu potrafi zaskoczyć, ale ok. ja też jestem pod wieloma wzgledami słaby, dlatego wiedząc o swoich słabościach nie pcham się w coś czego nie umiem, nie podołam.
    moje nowe alter ego

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Joomla na portal
    przez mrlukasz na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 20-02-2009, 13:13
  2. Joomla jako portal
    przez damian1812 na forum Różne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 24-03-2008, 15:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •