Unikalna klas dla każdego z elementów listy - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 14 z 14

Temat: Unikalna klas dla każdego z elementów listy

  1. #11
    Bywalec Dziudek awatar
    Dołączył
    17-10-2012
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    342
    Punkty
    60

    Domyślny

    @radek.k - taka mała uwaga na przyszłość - jeżeli możesz coś zrobić w CSS to lepiej jest to zrobić z użyciem CSS niż JS, ponieważ zwyczajnie jest to wydajniejsza metoda oraz dodatkowo nie ma żadnego opóźnienia w wykonywaniu - efekt dostępny jest od razu a na wykonanie JS, nawet w wypadku zdarzenia DOMContentLoaded trzeba chwilę poczekać. A jeżeli chodzi o selektory CSS3 na starszych przeglądarkach (czyli głównie IE) to istnieje łatwe rozwiązanie tego problemu: http://selectivizr.com/

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz pawelSafiStudio awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    646
    Punkty
    90

    Domyślny

    @Dziudek zgodzę się z Tobą ale nie do końca. Jeśli wykorzystujemy tego typu selektory często to ok, ale jak mamy tylko w jednym miejscu to nie ma sensu ładować biblioteki do ich obsługi. To też trwa Ale fakt. Jak możemy CSS'em to robimy CSS'em.
    Ja osobiście staram się nie nadużywać JS'a. Ale jeśli klient życzy sobie IE to niestety jeśli mam wybór dodatkowej biblioteki a kilka linijek własnego JS'a to biorę własnego JS'a.
    "Twoja strategia jest do bani (głównie dlatego, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu)" - Mitch Joel

  4. #13
    Bywalec Dziudek awatar
    Dołączył
    17-10-2012
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    342
    Punkty
    60

    Domyślny

    @pawelSafiStudio - Selectivizr jest potrzebny tylko na IE8 (IE7 jak ktoś bardzo pragnie, choć w obecnej chwili to dziwna zachcianka) więc można go wczytywać tylko na nim poprzez komentarze warunkowe, poza tym taki kod jest bardziej przyszłościowy - IE8 odejdzie za jakiś czasu do lamusa i w ogóle nie będzie problemu z selektorami CSS3, a tak - za jakiś czas trzeba będzie kod odświeżyć żeby pasował do nowoczesnych standardów i był bardziej optymalny. Zresztą z użyciem nowych selektorów można usprawnić tak wiele rzeczy w kodzie, że z reguły okazuje się iż to nie jest jedyne wykorzystanie CSS3 ;) Osobiście wyznaję zasadę, że jeżeli ktoś używa przestarzałej przeglądarki to niech cierpi i pobiera wszystkie potrzebne uzupełnienia jej braków w postaci skryptów JS - ja dzięki temu mogę stosować nowoczesne standardy i nie muszę się martwić, że za rok będę musiał wszystko przepisywać bo jakaś stara przeglądarka pod którą tworzyłem kod przestała być używana i można zastosować bardziej normalne rozwiązania problemów.

  5. #14
    Wyjadacz pawelSafiStudio awatar
    Dołączył
    27-09-2010
    Wpisy
    646
    Punkty
    90

    Domyślny

    @Dziudek masz rację Niemniej jednak w prostych stronach oraz gdy klient się uprze to korzystam z JS'a. Głównie ze względu na lekkość kodu. Jeśli mam wolną rękę to jasne, że idę z tym co daje nam obecnie technologia.
    "Twoja strategia jest do bani (głównie dlatego, że nie poświęcasz jej wystarczająco dużo czasu)" - Mitch Joel

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. AcaJoom - zmiana klas dla inputów
    przez meg83 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 31-08-2010, 16:51
  2. Jaki zestaw klas dla templarki
    przez Robster na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 06-03-2010, 22:44
  3. Miniaturka dla każdego artykułu
    przez nio na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 24-05-2009, 13:45
  4. Docmen dla każdego
    przez lomanki66 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 03-02-2009, 23:49

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •