Nie działa strona po zmianie haseł FTP
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Nie działa strona po zmianie haseł FTP

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-08-2012
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Nie działa strona po zmianie haseł FTP

    Mój problem jest identyczny co ten: http://forum.joomla.pl/showthread.ph...y-danych-MYSQL ale dotyczy Joomli w wersji 2,5, więc chyba dobrze, że zakładam nowy temat a nie odkopuję tamtego?

    Otóż, mój problem polega na tym, że miałem jakiś atak na stronie, ktoś podobno wysłał z tysiąc maili jednego dnia, dzięki jakiemuś plikowi. Nie wiem o co chodzi, wiem tylko, że logowanie odbyło się za sprawą poznanego hasła wtedy gdy ja się nie logowałem, a więc pewnie jakiś wirus wyciągnął moje zapisane w programie FTP dane i sobie użył.

    Napisałem do wsparcia technicznego i powiedzieli, że problem rozwiąże zmienienie haseł do FTPa (i chyba bazy danych też). Problem jednak polegał na tym, że jak zmieniłem hasła nawet tylko do FTPa to nie mogłem wejść na stronę, pojawiał się taki komunikat:
    Database connection error (2): Could not connect to MySQL.
    Napisałem więc do tego wsparcia i powiedzieli mi, że problem ten rozwiąże utworzenie NOWEGO użytkownika bazy danych i następnie przepisanie odpowiednich, nowych ustawień do skryptu Joomla. Tak też zrobiłem. Zrobiłem, ale nie działa.
    Utworzyłem nowego użytkownika, wygenerowałem mu losowe hasło i w pliku "configuration.php" na swoim serwerze w odpowiedniej linijce zmieniłem te dwie rzeczy - nazwę usera bazy oraz jego hasło.

    Nic jednak nie pomaga. Nie wiem co mam zrobić. A przecież zastosowałem się do wskazówek od wsparcia technicznego...
    No to możecie mi powiedzieć dlaczego moja strona wciąż nie działa? I dlaczego to nie pomogło? Oraz oczywiście podpowiecie mi jak mam rozwiązać ten problem?

    Z góry dziękuję.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Moim zdaniem nadal masz w pliku configuration.php złe dane. Nie zawracaj sobie teraz głowy FTP. Musisz podać w zasadzie 4 rzeczy :

    Kod:
    public $host = 'tu_odpowiedni_host';  --zazwyczaj localhost   
    public $user = 'użytkownik_bazy_danych';
    public $password = 'hasło_do_bazy';
    public $db = 'nazwa_bazy_danych'
    ;
    Oczywiście użytkownik musi mieć nadane odpowiednie prawa dostępu do bazy danych,

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-08-2012
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cześć Trzepiz.
    Dzięki za odpowiedź, zobacz jednak....

    Co do pierwszego to mam "localhost", tak widniało. Więc zostawiłem.
    Co do drugiego to użytkownik też był poprawnie wpisany. Dla testu przed chwilą wpisałem inną jego nazwę i błąd na stronie wyglądał już inaczej, tak:

    Table nazwa_2.krqio_session' doesn't exist SQL=INSERT INTO `krqio_session` (`session_id`, `client_id`, `time`) VALUES ('2873c6d629c8571fb6aecc881d400a9b', 0, '1354823309')
    Także i "localhost" i nazwa mojego użytkownika dobrze była wpisana.
    Hasło do bazy również przepisane. Wygenerowano losowo i dobrze je przekleiłem. Więc zachowała się nawet wielkość liter w haśle. Co do nazwy bazy danych to wpisałem taką nazwę jaką wymyśliłem chwilę wcześniej ją tworząc.

    Prawa dostępu sprawdziłem z poprzednią bazą danych i są takie same (wszędzie tak samo ułożone "tak/nie" na liście). Więc tak samo jest zrobione jak ma ustawione poprzedni użytkownik.


    Nie wiem co mam jeszcze sprawdzić. A dbprefix?

    PS
    A powiedz mi jeszcze... W przypadku mojej sytuacji (ktoś zna hasło do bazy danych i konta FPT (wirus-bot) to nie mogę po prostu zmienić hasła OBECNEJ bazy danych? Dlaczego kazali mi ze wsparcia technicznego hostingu zrobić DODATKOWEGO, nowego użytkownika bazy danych? I teraz mają dwie bazy istnieć? Nie może jedna z innym hasłem? Dlaczego?

  5. #4
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Wydaje mi się, że wystarczyło zmienić hasło do bazy danych i tyle (no oczywiście do FTP i wszystkich innych dostępów także)

    Ale skoro założyłeś nową bazę to chciałbym się zapytać - Czy przeniosłeś zawartość starej do tej nowej ?? Bo samo założenie bazy to jeszcze nic .. Trzeba przecież wyeksportować wszystko ze starej i zaimportować do nowej .. No mam nadzieję, że o tym pamiętałeś .. bo inaczej Joomla! łączy się do pustej bazy

    Swoją drogą zapytałbym tak na 100% hostingu czy podajesz dobrze ten "localhost" .. może coś zmienili ???

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-08-2012
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nie, nie przenosiłem zawartości, po prostu stworzyłem nową. Bo tak kazali mi zrobić z supportu, więc nie wiem właściwie po co. Na logikę, sam też bym zmienił w starej. Ale nawet jak zmienię w starej hasło i ustawię takie samo w pliku konfiguracyjnym na serwerze to nie działa. No po prostu, nie działa.


    Trzeba przecież wyeksportować wszystko ze starej i zaimportować do nowej .. No mam nadzieję, że o tym pamiętałeś .. bo inaczej Joomla! łączy się do pustej bazy
    No dobrze, ale jakby się łączyła do pustej nawet to chyba byłby inny komunikat błędu albo żadnego. A tymczasem obojętnie na metode, po prostu nie działa.


    Usunąłem teraz nową bazę danych, jest więc ta stara, ta co zawsze. Wpisuję do niej hasło takie jakie było w trakcie ataku i wpisuje je również w pliku konfiguracyjnym na serwerze - DZIAŁA STRONA. A teraz wpisuję dla tej bazy danych INNE, nowe hasło, tak samo w pliku na serwerze je zmieniam i strona nie działa. Wthat the fuck? - czekaj.... Działa! Działa, ale jeśli dodatkowo zmienię jeszcze hasło do FTPa.

    Ale dlaczego tak jest? Wychodzi na to że aby strona działała to musi być jedno i to samo, identyczne hasło dla:
    1. danej bazy danych (oraz, co dziwne)
    2. serwera FTP

    Więc np. dla bazy danych ustawiam nowe hasło "rumcajs", hasło "rumcajs" wpisuję w "configuration.php" na serwerze w odpowiedniej linijce, no i jeszcze muszę to samo hasło wpisać w dostępie do KONTA FTP.

    To jest jakieś normalne? Czy właśnie nie?
    Ostanio edytowane przez Mateusz! : 06-12-2012 21:43

  7. #6
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Mateusz! Zobacz wiadomość
    Masz jeszcze jakieś pomysły?
    Mam jeden : Kontakt z usługodawcą

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-08-2012
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Uaktualniłem swój wpis w trakcie gdy pisałeś swój Przeczytaj proszę. :]

  9. #8
    Pawelo31
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Mateusz! Zobacz wiadomość
    To jest jakieś normalne? Czy właśnie nie?
    To zależy jak usługodawca przydziela hasła dostępu przy zakładaniu. Mogą być takie same

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-08-2012
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    "mogą BYĆ takie same" - tego jakoś nie rozumiem.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    13-08-2012
    Wpisy
    33
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dowiedziałem się też takiej rzeczy:
    Stwórz sobie nowego usera bazy danych w panelu hostingowym. Potem zaktualizuj sobie tą Joomle, bo najnowsza stabilna wersja to 3.0.2 (ew. 2.5.8, jeżeli chcesz zostać przy wersji 2), ta wersja co masz jest strasznie dziurawa już, dlatego tak szybko jakieś sieciowe boty Ci przejęły skrypt, nie musiałeś mieć nawet żadnego wirusa u siebie w systemie.
    Prawda to? Ja nie mogę zaktualizować swojej Joomli bo mam przerobiony szablon i wszystko się posypie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. strona po migracji działa, ale strona administratora już nie
    przez ayano na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 20-04-2012, 20:11
  2. problem po zmianie bazy sql
    przez kerad12 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-03-2012, 18:43
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 01-02-2011, 02:52
  4. Po zmianie IP serwera domowego joomla nie działa
    przez Ems na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-02-2009, 11:19
  5. Jambook i Classifields nie działają po zmianie templatki
    przez crazy_dog na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-07-2007, 01:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •