Implementacja iWebReadera Joomla 1.0.13
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Implementacja iWebReadera Joomla 1.0.13

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    08-01-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny Implementacja iWebReadera Joomla 1.0.13

    Witam,
    potrzebuję fachowej pomocy, mianowicie chciałbym zaimplementować odtwarzacz iWebReader, tak aby pojawiał się przy każdym artykule.
    Jest poradnik do tego:
    http://www.iwebreader.com/article.php?id=66
    Jak dotąd dodałem do nagłówka strony skrypt ładujący bibliotekę Javascript iWebReader, teraz pozostaje podpiąć odtwarzacz iWebReader do pętli zwracającej HTML artykułów. Czyli, tak aby przy każdym artykule pojawiał się odtwarzacz.
    Ktoś wie do którego pliku podpiąć skrypt tworzący odtwarzacz?
    Na innej witrynie, gdzie mam joomle 1.5 nie miałem żadnych problemów ponieważ producent udostępnia gotowy plugin do zainstalowania...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    przychodzi mi na myśl tylko nadpisywanie szablonem w com_content.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    08-01-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czyli w pliku \components\com_content\content.php ?
    No chyba że w szablonie jest opcja, ale w którym pliku?

  5. #4
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    za wyświetlanie artykułów (i generowanie html artykułu) odpowiedzialny jest plik:

    components/com_content/views/article/tmpl/default.php

    Wystarczy zastosować nadpisywanie szablonem tegoż pliku i zmodyfikować go o odpowiednie elementy (odtwarzacz). Ja bym tak to zrobił, choć pewnie istnieje także inna opcja.

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    08-01-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Taką strukture jak piszesz to mam w joomli 1.5, w joomli 1.0.13 mam katalog \components\com_content a w nim 4 pliki, content.html.php, content.php, index.html, temp.htm.

  7. #6
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    aaa... sory... kurcze zasugerowałem się że masz J1.5, nie wiem czemu

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    08-01-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ktoś ma jakieś pomysły gdzie mógłbym podpiąć odtwarzacz w joomli 1.0.13?

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    08-01-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zainstalowałem moduł mod html który pozwala na podpinanie java scriptu do artykułów, menu etc.
    Gdy właczam moduł poprzez zaznaczenie publikacji na tak oraz opcji "wszystkie" w "Przypisz do stron | pozycji menu" to player wyświetla się w main menu po lewej i działa. Natomiast gdy próbuję podpiąć go pod konkretny artykuł poprzez
    {mosloadposition reader} w danym artykule to player się nie pokazuje, ale gdy wyświetlam źródło strony to kod javy tam jest, czyli powinno działać...
    To moj kod js:

    Kod HTML:
    <div id="webreaderContainer"></div><script type="text/javascript" charset="UTF-8"><!--//--><!&#91;CDATA&#91;//><!--window.WebreaderAsyncInit = function() {	voiceID = 7;	voiceRate = 100;	voiceVolume = 100;	options = {		shadow:0,		playerMode:1,		scrollMode:0,		lang:"pl",		bgColor:"#e2e2e1",		btnColor:"#000000",		borColor:"#666666",		alpha:100,		download:0,		parentId:"webreaderContainer",		soundUrl:escape("http://www.ivona.com/online/fileWebRead.php"+			"?v="+voiceID+			"&pv="+voiceVolume+			"&pr="+voiceRate+			"&i=tTel0abSfEqtIQ7q"+			"&de=body"+			"&u="+escape(document.location.href))	};	Webreader.create(options, 38 /* Height */);};(function(){	//Please Do NOT change or modify this function	ts=new Date().getTime();	window.WebreaderAutoCreate = 0;	e = document.createElement("script");	e.async = true;	if("https:" == document.location.protocol){		e.src = "https://secure.iwebreader.com/static/scripts/webreaderPlayer2.js?timestamp="+ts	}else{		e.src = "http://static.iwebreader.com/wr/scripts/webreaderPlayer2.js?timestamp="+ts	}	document.write("<div id=\"webreader-root\"></div>");	document.getElementById("webreader-root").appendChild(e)}());//--><!&#93;&#93;></script>



  10. #9
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    obawiam się, że wymaga to napisania specjalnego plugin'u, jeśli nie komponentu, który będzie przetwarzał identyfikatory artykułu dla tego reader'a wraz z narzędziem plugin'u, który będzie wysyłał i zwracał przetworzone dane pomiędzy twoja stroną, a oprogramowaniem typu saas.
    moje nowe alter ego

Podobne tematy

  1. Implementacja php i mysql do joomla
    przez stevcio na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 06-03-2009, 09:31
  2. oomenu - implementacja
    przez mitring na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 03-11-2008, 20:23
  3. Joomla! 1.0.13 IE utf-8 i Joomla! 1.0.13 IE iso
    przez zwiastun na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post/autor: 14-04-2008, 20:19
  4. Implementacja z joomlaboard do Przemo
    przez bezdura na forum Pomost Joomla «» Przemo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 20-06-2007, 00:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •