Menu górne - Protostar
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Menu górne - Protostar

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    10-07-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny Menu górne - Protostar

    Witam

    Joomla - 3.0, szablon - Protostar, adres strony - http://strona-do-testu.cba.pl/

    Chciałbym uzyskać menu górne przykładowo tak jak wygląda to na stronie http://www.money.pl/ tzn. rozciągnięte na całą szerokość strony.
    Maksymalny efekt jaki udało mi się osiągnąć to http://tinypic.com/view.php?pic=15dqoso&s=6
    po dodaniu do .navigation .nav-pills width: 100%; position: absolute;
    Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu takiego efektu.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Kolego, przykro mi, ale to kolejne dziś Twoje pytanie, w którym prosisz o prowadzenie Cię za rączkę. Jak chcesz wyświetlać menu w stałym układzie strony na całą jej szerokość?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    10-07-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Rozumiem poprzednie pytanie było nieprzemyślane. Raczej jestem raczkującym użytkownikiem Joomli oraz znajomości kodowania dlatego zwracam się z tym problemem na forum bo raczej nie należy on do podstawowych. Czy jest w ogóle możliwość uzyskania takiego menu? Proszę o pomoc w jaki sposób mogę to uczynić.

  5. #4
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    A może po prostu poszukaj szablonu, który ci będzie odpowiadał, zamiast grzebać w kodzie, będąc "raczkującym"

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    10-07-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Może to i jest jakieś rozwiązanie, jednak wolałbym użyć tego szablonu. Nie jest to rozwiązanie problemu tylko jego obejście także jeżeli ktoś ma inne propozycje to proszę.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A czy Ty w ogóle rozumiesz, co do Ciebie piszą?
    Zapytałem, jak chcesz uzyskać menu na całą szerokość okna przeglądarki w szablonie który ma stałą, ustaloną szerokość?
    Sprawdziłeś opcje szablonu? Wystarczy jeden guzior nacisnąć i otzrymujesz, co chcesz, bez grzebania w kodzie.
    Jesteś "raczkujący", po co w ogóle się bierzesz za Joomla 3.0, który jest dla doświadczonych użytkowników, a nie nowicjuszy?
    Jaki ma sens zabieranie się za modyfikacje standardowego szablonu, skoro raczkujący to Ty jesteś, jak można przypuszczać, nie tylko w Joomla!?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    10-07-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jeżeli o to chodzi to szablon jest ustawiony jako płynny z marginesami po obu stronach. Odnoszę wrażenie że każda osoba która zgłasza się z jakimś problemem na forum którego nie jest w stanie sama rozwiązać od razu zostaje zaatakowana głównie przez administrację i moderatorów jest to chyba jedyne ich zajęcie bo na pewno nie jest nim pomoc przeciętnym użytkownikom którzy nie radzą sobie z pewnymi sprawami. Nie zgłosiłem się z moim problemem na forum żeby usłyszeć o przypuszczeniach
    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Jaki ma sens zabieranie się za modyfikacje standardowego szablonu, skoro raczkujący to Ty jesteś, jak można przypuszczać, nie tylko w Joomla!?
    administratora bez pokrycia oraz o tym że Joomla 3.0 z pewnością nie jest dla mnie. Może teraz ja się zapytam szanownego Pana administratora czemu i komu służy to forum bo na pewno nie przeciętnemu użytkownikowi który chce rozwiązać swój większy bądź mniejszy problem oraz co wnoszą Pańskie posty do tematu? Jeżeli nie ma Pan ochoty mi pomóc to nie rozumiem po co te że tak to określę złośliwe krytyczne i nic nie wnoszące do sprawy posty?

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli ustawiłeś szablon, jako płynny, to jaki masz problem z szerokością menu?
    Przy takim ustawieniu menu rozkłada się na całą szerokość strony, tak jak napisałem - bez grzebania w kodzie.
    PS
    Komentarze o forum proszę umieszczać w off-topic.
    Do swoich wrażeń przyczyniasz się sam - formułujesz takie, a nie inne pytania, w taki, a nie inny sposób.
    Na stronie money.pl menu również nie zajmuje całej szerokości ekranu.

    Gdybym nie miał zamiaru Ci pomoc, to w ogóle bym w zakładanych przez Cię wątkach nie zabierał głosu. Tylko żeby komuś pomoc, to ten ktoś musi być w stanie pomoc przyjąć.
    Cytat Wysłane przez damian24 Zobacz wiadomość
    Nie zgłosiłem się z moim problemem na forum żeby usłyszeć o przypuszczeniach administratora bez pokrycia oraz o tym że Joomla 3.0 z pewnością nie jest dla mnie
    Bez pokrycia? Taki jesteś doświadczony As, stary wyga? Zastanów się, co piszesz!
    Cytat Wysłane przez damian24 Zobacz wiadomość
    Raczej jestem raczkującym użytkownikiem Joomli oraz znajomości kodowania
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    10-07-2012
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dokładnie chodziło mi o te słowa ale to już zostawmy
    jak można przypuszczać, nie tylko w Joomla!?
    Dla potwierdzenia Załącznik 6285 układ płynny.

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przykro mi, ale to rozmowa ślepego z głuchym. Ja swoje, Ty swoje.
    W układzie płynnym w szablonie Protostar menu rozkłada się na całą szerokość strony (oczywiście, musi w nim być odpowiednia liczba pozycji).
    Skup się raczej na tym, czego chcesz i co jesteś w stanie zrobić, a nie na niepotrzebnych interpretacjach i ocenach.
    Przypuszczam, ze chodzi Ci nie o menu, ale pasek, na którym ono jest umieszczone. Ale jeśli tak, to poczytaj jeszcze raz moje (i nie tylko) wcześniejsze sugestie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Górne menu
    przez yato na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 31-12-2012, 15:44
  2. górne menu
    przez cimel na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 01-08-2011, 23:44
  3. Dziedziczenie menu mainmenu przez menu górne
    przez bialasik na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-10-2010, 21:22
  4. Górne menu
    przez wojtekmielec13 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 02-10-2010, 12:16

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •