Wirus - duch
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Wirus - duch

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    24-06-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    9

    Domyślny Wirus - duch

    Koledzy, czy jestescie w stanie wytlumaczyc dlaczego programy antywirusowe pokazuja mi, ze na www.tydzienlubuski.com.pl jest wirus? Najdziwniejsze jest to, ze wg Kaskerskiego wirus/trojan jest w pliku favicon.ico lub style.css. Jakim cudem?
    Wazne jest to, ze mialem jakis czas temu wlamanie do mojego konta FTP. Wszystkie strony wyleczylem, zrobilem tak, jak mowi Wiki->strona po wlamaniu i jest ok, poza strona Tygodnia Lubuskiego. A, najciekawsze jest to, ze nawet w templatce admina mialem wirusa. No to podmienilem wszystkie pliki z czystej instalki i dalej nic. Kaspersy drze morde, ze to wirus.
    Sciagnalem tez wszystkie pliki z serwera na dysk. Przeskanowalem, porownalem pliki w programie tekstowym. NIC nie wykrylo i nic nie znalazlem. Wszystkie pliki sa czyste I ZGODNE Z ORYGINALAMI z instalki.
    Ostanio edytowane przez docxxx : 21-01-2013 09:03

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Kilka dość dobrych skanerów www pokazuje:
    30-day site report for: tydzienlubuski.com.pl
    Currently Safe
    No active threats were reported recently by users anywhere on this domain. (updated Jan 19, 2013 GMT)
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    24-06-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    9

    Domyślny

    No tak, bo tak jest. Google rowniez nie znalazl zadnych bledow. Niestety, tam gdzie jest Kaspersky lub Eset, nie mozna wejsc na strone!

  5. #4
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    ESET u mnie nie pokazuje nic niepokojącego.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    24-06-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    9

    Domyślny

    Zadzwonilem do Kasperskiego. Przeanalizuja sprawe. U siebie dodalem strone do wyjatkow, ale mamy informacje z zewnatrz, ze tam, gdzie jest Kaspersky, nie da sie wejsc na strone.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    24-06-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    9

    Domyślny

    Ok, juz wszystko wiem. Skontaktowali sie ze mna ludzie z Kasperskiego i przyznali, ze to fałszywy alart i ze strona bezpodstawnie zostala wpisana na czarna liste. Usuneli ja stamtad i gra gitara. Tak wiec nie zawsze alert programu antywirusowego nie oznacza wirusa w Joomli, choc na 99% jest to prawda ;)

  8. #7
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Trzeba było ich dopytać jakie były podstawy do umieszczenia strony na tej liście
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    24-06-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    9

    Domyślny

    A mogłem, bo strasznie się zdziwiłem, że według KIS 2012 wirus był w css i favicon.ico

  10. #9
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    jeśli to strona komercyjna, możesz żądać odszkodowania. słowo "sorry" w tym wypadku ma najmniejsze znaczenie. w ogóle ostatnimi czasy, działalność wielu, tego typu instytucji jest coraz bardziej zuchwała.

    jeśli w grę wchodzi jednak bezmyślność tych firm, tym bardziej słusznym jest żądanie zadośćuczynienia.
    moje nowe alter ego

  11. #10
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Pewnie konkurencja zgłosiła, że to szkodliwa strona, a automat przypisał.
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Wirus w uploadzie?
    przez Altey na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 24-12-2009, 20:48
  2. joomlapl.com i wirus?
    przez PeFik na forum Off topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 01-03-2009, 16:45
  3. Wirus czy co to?
    przez ostry na forum Sprawy bezpieczeństwa Joomla!
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 17-07-2008, 00:07
  4. Wirus
    przez Delux na forum Różne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 16-12-2007, 16:46

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •