Układ artykułów w przeglądzie kategorii
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Układ artykułów w przeglądzie kategorii

  1. #1
    Bywalec coliberek1 awatar
    Dołączył
    21-08-2008
    Skąd
    Wroclaw / Odense
    Wpisy
    406
    Punkty
    30

    Domyślny Układ artykułów w przeglądzie kategorii

    Od dłuższego czasu robię podchody, żeby wpłynąć na wygląd strony przeglądu kategorii tak, żeby artykuły układały się zgrabniej niż domyślnie np przy więcej niż 1 kolumnie. Domyślnie tworzą się wiersze i jeżeli np przy 3 kolumnach , te 3 zajawki w wierszu mają różną długość to robią się dziury. A chciałabym żeby wyglądało to mniej więcej tak jak w załączniku.

    W jakim obrębie powinnam skoncentrować próby? W obrębie nadpisania szablonem strony kategorii? Czy tylko kombinować w CSS.

    A podstawowe pytanie to czy tak się w ogóle da, bez wykorzystania jakichś specjalnych dodatków?
    Attached Images Attached Images

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez coliberek1 Zobacz wiadomość
    bez wykorzystania jakichś specjalnych dodatków?
    wcale to nie są jakieś tam specjalne dodatki wystarczy wykorzystać np: News Show Pro od Gavick'a jest niesamowicie konfigurowalny
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  4. #3
    Bywalec coliberek1 awatar
    Dołączył
    21-08-2008
    Skąd
    Wroclaw / Odense
    Wpisy
    406
    Punkty
    30

    Domyślny

    hej,

    dziękuję za odpowiedź. Kilka razy korzystałam z tego dodatku i innych, mniej zaawansowanych z tego rodzaju ale we wszystkich zawsze martwi mnie jedna rzecz. Z tego co pamiętam nigdy nie udało mi się znalexć takiego dodatku, który np po wyświetleniu 10 zajawek pod spodem utworzyłby paginację. Tak żeby nawet przy 100 artykułach, zakładając ze strona się rozwinie wszystko wyglądało i działało ok.

    Nie pamiętam teraz kiedy i gdzie korzystałam z News Show Pro od Gavicka, ale czy może w nim jest taka paginacja... a po prostu "wtedy" nie dotarłam do tego etapu konfiguracji?

  5. #4
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Ta strona http://demo.gavick.com/joomla25/news/ oparta jest praktycznie na dwóch modułach (pomijając pogodę) Tabs GK5, News Show Pro GK4. jest ładnie i uspójnię wszystko ułożone.

    ps. oczywiście moduły są darmowe
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

  6. #5
    Bywalec coliberek1 awatar
    Dołączył
    21-08-2008
    Skąd
    Wroclaw / Odense
    Wpisy
    406
    Punkty
    30

    Domyślny

    Dawno nie używałam tego modułu i przyznam, że wtedy kiedy go używałam nie docenilam jego mozliwosci. Dziękuję.

    Jednak doszłam do wniosku, że i tak muszę skorzystać z normalnego mechanizmu prezentowania przeglądu kategorii ze względu, na potrzebę wykorzytsania podobnego układu prezentacji przy przeglądaniu art z danego tagu (najprawdopodobniej będzie to komponent Taxonomy)

    W związku z tym dalej kombinuję jak można wpłynąć na domyślny układ kategorii, tak żeby np przy 3 kolumnach i różnej zawartości części Intro układały się tak jak w załączniku, w pionie idąc a nie w poziomie... :/ Może wtedy nie powstawałyby dziury pomiędzy tymi zajawkami.

    Cały czas czuję że jestem blisko pomysłu na pomysł jak to mozna by było wypróbować zrobićale nie mogę dojść do samego sedna. Obleśne uczucie ..

    Tylko właśnie pytanie czy w ogóle można wpłynąć na tą część systemu?
    Ostanio edytowane przez coliberek1 : 23-01-2013 21:46

Podobne tematy

  1. Układ listy artykułów, więcej niż 10 artykułów
    przez boroti na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 08-03-2012, 16:10
  2. Joomla 1.5.14 - nie działa pagebreak przy przeglądzie arytkułów w kategorii
    przez MANIACki na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 24-01-2011, 14:52
  3. Układ typu: Lista - Artykuły w kategorii
    przez przemz na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 14-07-2010, 23:08
  4. problem z długością tekstu w Przeglądzie - Artykuły w kategorii
    przez anai na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post/autor: 14-04-2010, 01:58
  5. Jak zmienić odstęp między artykułami w przeglądzie kategorii?
    przez krzycir na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-02-2010, 17:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •